Kreatívne ozdoby na stromček z cestovín

Cestoviny sú veľmi obľúbeným jedlom detí. A nielen to. Zabaviť sa s nimi dá aj kreatívne. Hlavne počas čakania na Ježiška. Rodinka si môže doma vytvoriť príjemnú predvianočnú atmosféru a vyrábať spolu netradičné ozdoby z tradičných doma nájdených surovín.

Na výrobu sú potrebné cestoviny, taviaca pištoľ, klasické lepidlo na papier, trblietavé lepidlá rôznych farieb, farebné kamienky, konfety v tvare snehových vločiek a snehuliakov a trblietavý sprej.

Najskôr si na papier rozložíme cestoviny do tvaru, aký chceme. Potom ich spojíme lepidlom z taviacej pištole. Dozdobíme s trblietkami a kamienkami. Ak má niekto rád farebnejšie ozdoby, stačí cestoviny namaľovať, napríklad akrylovými farbami.

Vytvoriť sa dajú nie len ploché ozdoby. Ak zlepíme cestoviny postupne na seba, vzniknú nám pekné priestorové ozdoby.

S rôznymi druhmi cestovín sa dá vytvoriť napríklad snehová vločka, malé kvetinky, venček, anjelik, ale fantázii sa samozrejme medze nekladú.

Vyrobiť sa dá dlhá cestovinová girlanda z obyčajnej šnúrky, na ktorú sa uviažu cestovinové mašličky. V jednoduchosti je predsa krása.

Deti budú mať pri tvorení nápadov až-až. Stačí im trošku dopomôcť s lepením s tavnou pištoľou. Ostatné už určite zvládnu.

Tvorenie s deťmi bude celkom príjemné. Stačí im naozaj málo a vytvoria veľa rôznych vianočných ozdôb.

Takéto tvorenie je zabijakom každej nudy. Deti sa potešia a popustia uzdu svojej fantázii. Nie je z toho veľa neporiadku a výsledky spoločnej práce iste potešia ich aj rodičov.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang