Nový domáci miláčik, ktorého si obľúbite

Nasledujúci článok nebude o živých domácich miláčikoch. Po veľmi efektívnych pomocníkoch v domácnosti, ako mapríklad sušička na prádlo a umývačka riadu, existuje ešte jeden ďalší. Kärcher fc 5, ktorý ušetrí množstvo času.

Dokáže povysávať a umyť podlahu naraz v jednom kroku, ušetrí mi vysávanie pred umývaním a umývanie je dôkladnejšie a hlavne šetrnejšie k podlahe.

Použitie prístroja

Použitie tohto čistiaceho prístroja je možné naozaj na všetky druhy podláh. Laminát, dlažba, či už drsná matná alebo hladká lesklá.

Použitie je veľmi jednoduché. Do nádoby, ktorá sa jednoducho vkladá do prístroja, sa dá voda s čistiacim prostriedkom. Nie je potrebné používať len originálny čistiaci prostriedok, môže sa použiť aj bežne dostupný prostriedok na podlahy so zníženou penivosťou. Stačí už len zapojiť kábel a pustiť sa do práce.

Pri bežnom znečistení vystačí jedno naplnenie nádoby. To znamená, že takisto jeden krát sa vyleje zberná nádoba na špinavú vodu.

Veľkým plusom je, že podlaha je rýchlejšie suchá, ako pri bežnom umývaní. Prístroj je malý, kompaktný, dá sa s ním dostať napríklad aj pod stoličku bez odsúvania a záber čistenia má až po samotný kraj čistenej plochy. 

Čistič je ľahký a manipuláciu s ním zvládne každý. Točenie valcov poháňa prístroj dopredu, takže miernu silu treba použiť len pri jeho ťahaní dozadu, čo však pri hmotnosti cca 5 kg nie je žiaden problém.

Po skončení upratovania stačí jednoducho vyliať a poumývať zbernú nádobu a vyčistiť valce. Tie síce majú samočistiacu funkciu, avšak je efektívnejšie, keď sa dajú dole, umyjú sa v mydlovej vode a nechajú voľne uschnúť.

Dajú sa dokonca prať v práčke na 60 °C. Kábel sa dá prakticky navinúť na 2 háky, ktoré sú na rukoväti, takže nezavadzia pri uskladnení. 

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang