Najjednoduchšie jesenné dekorácie

Každej domácnosti vdýchne kúsok života akákoľvek dekorácia. O to viac počas jesene, ktorá často prináša ponurú náladu. Ako si vytvoriť príjemné prostredie doma počas jesene?

V každej domácnosti sa nájde kopec formičiek na pečenie, krásnych sklených podnosov, tácničiek či krištáľových pohárov a sklených vázičiek. K tomu stačí pridať obyčajné mandarínky, sviečky a lampášiky.

Z jesenných výletov v prírode si každý môže priniesť domov gaštany a iné suché plody. Ešte pár malých umelých tekvičiek a zábava môže začať.

Prvá jednoduchá romantická dekorácia bola hotová za 10 minút. Zapálené čajové sviečky dodali krištáľovému sklu výnimočnosť.

Použiť možno ešte pár suchých kvetov a plodov spolu s gaštanmi. Dekorácia pôsobí jednoducho, no akonáhle sa večer rozžiari, zútulní každý kút domácnosti.

K druhej dekorácii postačí medený podnos (alebo akýkoľvek, podľa vlastných preferencií). Naplníme ho sušenými plátkami pomaranča, prírodným suchým materiálom, gaštanmi a dokonca mandarínkami.

Jedinečnosť dodali malé biele sviečky v tvare kvetiniek. Celú dekoráciu opäť nádherne rozžiaria.

Existuje mnoho domácností, kde sa ešte stále nájde veľký sklenený tortový podnos s vrchnákom. Aby naň zbytočne nepadal prach, možno mu dať druhú šancu a vytvoriť z neho krásnu dekoráciu.

Poukladáme naň gaštany a tekvičky. Celú dekoráciu dopĺňajú nápadité svietniky, ktoré tvoria červené čajové sviečky vložené do rôznych formičiek na pečenie. Konečný efekt je celkom zábava.

Ak sa doma nachádza prázdna váza, stačí ju naplniť sušenými kvetmi. Alebo jednoducho naplniť rôznymi dekoráciami – kamienkami, pieskom, sušenými plodmi.

Nadekorované vázy v rovnakom štýle dokážu vytvoriť zaujímavý celok.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang