Ako vyrobiť pozdrav so sladkým prekvapením

pozdrav-so-sladkym-prekvapenim

Pre rodičov, ktorí vo voľnom čase radi tvoria s deťmi, sú tu originálne pozdravy so sladkým prekvapením. Ľahko sa dajú vytvoriť podľa jednoduchého foto návodu uvedeného v tomto článku. Zvládnu to aj tie najmenšie detičky, ktoré budú mať z prípravy a lepenia jednotlivých častí neuveriteľnú radosť.

Výroba sladkého pozdravu

Na prípravu sladkého pozdravu budeme potrebovať:

  • farebné papiere (tvrdé aj tenké)
  • nožnice klasické, ale aj dekoratívne (dajú sa použiť aj krajčírske, ktoré majú zúbkovaný vzor)
  • lepidlo na papier
  • ceruzku
  • čiernu fixku
  • štetec na lepidlo
  • malé dlhé čokoládky

Postup:

Najskôr si z tvrdého farebného papiera vystrihneme obdĺžnik 15 x 21 cm, ktorý prehneme napoly. Vznikne nám tým pekná otváracia pohľadnica. Je dôležité použiť tvrdý papier. Inak bude pozdrav tenký, labilný a rýchlo sa môže pokrčiť. Vyberieme si farebné odtiene, ktoré sa nám páčia.

Aby postavička myšky na pozdrave vynikla, nalepíme na vrchnú časť pozdravu ešte dekoratívne zastrihnutý tenký papier v sýtejšom odtieni pozdravu. Tento dekoratívne zastrihnutý papier by mal byť o niečo menších rozmerov než má samotný pozdrav.

Máme už pripravený pozdrav z tvrdého papiera a dekoračný obdĺžnik z tenkého farebného papiera. Vystrihneme si ešte jednotlivé diely na myšku.

Zo sivého farebného papiera potrebujeme srdiečko, ušká a labky. Z ružového papiera si vystrihneme malé srdiečko ako nos, vnútornú časť ušiek a malé vankúšiky na labky. Nezabudneme ani na oči a fúziky.

Najskôr si nalepíme na pohľadnicu náš dekoratívne zastrihnutý farebný papier, ktorý je menší než pohľadnica. Ten vytvorí pekný detail v kontraste s pozadím pohľadnice.

Zlepíme spolu všetky časti myšky. Na sivé srdiečko otočené naopak nalepíme oči, nos a fúziky. Na labky nalepíme malé ružové vankúšiky a na ušká menšie ružové ušká.

Všetky časti myšky potom nalepíme na pozdrav tak, aby sme si nechali priestor na nalepenie čokoládky.

A takto vyzerajú hotové pohľadnice so sladkým prekvapením, ktorých výrobu zvládnu aj najmenší drobčekovia. 

Príjemnú zábavu pri tvorení!

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang