Barber – pánske holičstvo, shop, Bratislava, Trenčín

barber shop

Mnohí hľadajú, kde nájsť nielen kvalitné holičstvo, ale aj autentický zážitok. V dnešnej dobe je výber správneho barber shopu (nielen) v Bratislave alebo Trenčíne rozhodujúci pre správny štýl a sebavedomie. Barberi dnes kombinujú tradičné techniky s modernými prístupmi k úprave vlasov a brady. Ako teda nájsť to pravé pánske holičstvo?


Obsah článku


S rastúcim záujmom o kvalitného barbera je dôležité vedieť, kam sa obrátiť pre špecializované služby a odbornú starostlivosť. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie barber shopy v Bratislave a Trenčíne, aby sme pomohli vybrať si ten pravý pre jedinečný štýl a potreby.

Barber – od staroveku po súčasnosť

Holičstvo, s jeho bohatou históriou a tradíciami, sa datuje až do starovekého Egypta, kde sa vlasy považovali za bránu, cez ktorú by mohli zlí duchovia vstúpiť do ľudského tela. Práve preto bolo pravidelné strihanie vlasov nevyhnutné, aby sa človek ochránil pred ich vplyvom. Tento rituál dal holičom takmer šamanský status a miesto v náboženskom spektre spoločnosti.

V stredoveku sa úloha holičov rozšírila na viac ako len estetické služby. Okrem strihania vlasov sa venovali aj chirurgickým zákrokom, od vytrhávania zubov cez odsávanie krvi až po liečbu kožných ochorení. Ich zručnosti a znalosti ich dokonca katapultovali nad klasických chirurgov, čo sa prejavilo aj v ich príjme.

Vedeli ste, že… ?
Barber symbol, s farbami ako modrá (žily), červená (krv) a biela (obväzy), pochádza z legislatívnych zmien v Anglicku a symbolizuje históriu holičov a chirurgov. Dnes sa tieto „stĺpy“ stali univerzálnym znakom, ktorý prevyšuje národné hranice a súvisí s tradíciou a históriou holičstva po celom svete.

Okrem svojich technických schopností a historického významu holičstvá fungovali aj ako sociálne fórum pre mužov. Boli miestom, kde sa muži stretávali, diskutovali a nacházali úľavu od bežných povinností. Táto tradícia sociálnej interakcie a starostlivosti o vzhľad sa udržuje dodnes, čo robí holičstvá viac než len miestom na strihanie vlasov.

Prečo navštíviť barber shop?

Holičstvo, známe aj ako barber shop, nie je len miesto na strihanie vlasov, ale je to zážitok a rituál pre každého muža. Od staroveku po súčasnosť si barber shop zachoval svoje miesto v spoločnosti ako miesto pre starostlivosť o vzhľad a aj o dušu.

Historické korene a význam:Barber shop, odvodený z latinského slova „barba“(vlasy), má bohatú históriu a tradície. V minulosti boli barberi nielen holiči, ale aj chirurgovia, ktorí sa starali o fyzické i duševné zdravie svojich klientov.
Unikátne prostredie a atmosféra:Pri vstupe do barber shopu muž pocíti okamžitú zmenu. Interiér navodzuje atmosféru pánskeho klubu s nenútenou eleganciou. Každý zákazník je tu centrom pozornosti a zároveň mu je poskytovaná maximálna starostlivosť.
Tradičné holenie britvou:Skúsenosť z holenia britvou je niečo, čo by mal každý muž niekedy zažiť. Od horúceho uteráka po spevňujúci krém až po studený zábal po holení, barber shop ponúka starostlivosť, ktorá nie je len o úprave vzhľadu, ale aj o pocite osvieženia a hladkosti pleti.
Profesionálne produkty a poradenstvo: Barber shop ponúka širokú škálu profesionálnych produktov pre starostlivosť o vlasy a bradu. Skúsený personál rád poradí s výberom produktov a s ich správnym použitím, čím pomôže dosiahnuť ideálny styling.
Zážitok a hodnota:Návšteva barber shopu je investíciou do seba samého. Napriek vyšším nákladom v porovnaní s bežným kaderníctvom, zážitok a kvalita služieb v barber shopu vytvárajú nezameniteľný pocit luxusu a starostlivosti.
barbershop
Barber shop je miestom, kde sa stretávajú tradícia a moderné trendy, čo robí z jeho návštevy osobitý zážitok pre každého muža.

Ako si vybrať najlepšie pánske holičstvo?

Pri hľadaní ideálneho pánskeho holičstva treba mať na pamäti niekoľko kľúčových faktorov, ktoré môžu ovplyvniť skúsenosť a výsledok služieb, ktoré muž dostane.

 1. Spätná väzba od zákazníkov – Najlepším spôsobom, ako získať predstavu o kvalite pánskeho holičstva, je preskúmať recenzie a skúsenosti ostatných zákazníkov. Pozrieť sa na internetové recenzie alebo sa opýtať priateľov a rodiny na odporúčania. Ich skúsenosti môžu byť cenným zdrojom informácií.
 2. Prvý dojem – Pri vstupe do holičstva dať pozor na atmosféru a celkový dojem. Kvalitné holičstvo sa stará aj o detaily ako vlasová kozmetika a starostlivosť o interiér.
 3. Na vzhľade záleží – Podľa vzhľadu holiča alebo kaderníka sa dá veľa povedať o kvalite ich práce. Ich vlastná údržba a vzhľad sú často dobrým ukazovateľom profesionality a starostlivosti o detaily.
 4. Vie poradiť? Dôležitým aspektom dobrého holiča je jeho schopnosť poradiť s účesom a štýlom. Zistiť, či sa holič aktívne zapája do diskusie a je ochotný poskytnúť odborné poradenstvo.
 5. Prístup ku zákazníkom – Skúsiť si všímať, ako sa holič stará o svojich zákazníkov. Dôležitým faktorom je, ako dlho sa holič venuje každému zákazníkovi a či sa snaží vytvoriť príjemnú a osobnú atmosféru.

Nájsť najlepšie pánske holičstvo môže byť proces skúšania a omylu, no investícia do kvalitnej služby a pozitívnej skúsenosti sa rozhodne vyplatí.

Barber shop – Bratislava

Bratislava ponúka širokú škálu barber shopov, ktoré sú pripravené ošetriť a dotvoriť štýl každého muža. S 16 rôznymi možnosťami je tu pre každého niečo – od tradičných až po moderné a luxusné salóny. Barber shopy v Bratislave nie sú len miestom na ostrihanie vlasov, ale aj na relaxáciu a starostlivosť o image.

Zoznam barber shopov v Bratislave

Classy BarberBajkalská 9A, 831 04 Bratislava09:00 – 21:00
Figura barbershopMikulášska 1, 811 01 Bratislava10:00 – 19:00
Elite BarberDunajská 7, 811 08 Bratislava09:00 – 21:00
Gold BarbershopRajská 10A, 811 08 Bratislava10:00 – 20:00
Hero BarberŽidovská 19, 811 01 Bratislava-Hrad08:00 – 20:00
Gentleman’s WorldPodchod Hodžovo námestie 4, 811 06 Bratislava08:00 – 20:00
Barbershop SidepartBajkalská 9, 821 09 Bratislava-Ružinov08:00 – 20:00
GoodFellaz BarbershopTbiliská 15, 831 06 Bratislava09:00 – 18:00
King’s barbershopEinsteinova 18, 851 01 Petržalka09:00 – 21:00
Me & Myself Barber ShopNámestie Martina Benku 4, 811 07 Bratislava08:00 – 17:00
MMG Freedom Barbers & ShopNámestie 1. mája 2, 811 06 Bratislava09:00 – 20:00
Gentleman’s WorldHraničná 20b, 821 05 Bratislava-Ružinov08:00 – 20:00
Kaderníctvo & Holičstvo HODŽKOPodchod Hodžovo námestie, 811 06 Bratislava-Staré Mesto08:00 – 20:00
Begentleman Barber & StoreTovárenská 12, 811 09 Bratislava-Staré Mesto07:00 – 21:00
Barber shop SilverČiližská 5, 821 07 Bratislava-Vrakuňa10:00 – 19:00
Trim Barber shopLužná 21, 851 04 Bratislava-Petržalka09:00 – 20:00

Služby ponúkané v barber shopoch

 • Pánsky strih
 • Strih strojčekom
 • Strihanie nožnicami
 • Holenie hlavy
 • Úprava fúzov
 • Úprava fúzov strojčekom
 • Holenie fúzov
 • Styling vlasov
 • Styling fúzov
 • Úprava kontúr a chĺpkov
 • Detský strih
 • Pánska manikúra
 • Pánska pedikúra

Kráľovský zážitok v King’s Barber shop v Bratislave

V luxusnom pánskom holičstve King’s barber shop v Bratislave sa stretáva tradícia, štýl a starostlivosť o detaily. S trojitou prítomnosťou v najfrekventovanejších nákupných centrách Bratislavy – Aupark, OC Nivy a Koliba, poskytujú nielen kvalitné služby, ale aj jedinečný zážitok.

V King’s barber shop Bratislava sa špecializujú na komplexné barber služby, ktoré zahŕňajú:

 • Strihy vlasov: Od tradičných po moderné úpravy, vždy s dôrazom na individuálne požiadavky.
 • Farbenie vlasov: Pre tých, ktorí hľadajú nový štýl alebo chcú zmeniť svoj vzhľad.
 • Úprava a farbenie brady a fúzov: Precízna starostlivosť o tvár.
 • Starostlivosť o pleť: S využitím najkvalitnejších kozmetických produktov, aby bola pleť zdravá a hydratovaná.

Cenník služieb v King’s barber shop

Pánsky strihOd 24 €
Strih strojčekom24 €
Strihanie nožnicami29 €
Holenie hlavy29 €
Farbenie vlasov70 €
Úprava a farbenie bradyOd 17 €
Úprava fúzov19 €
Úprava brady Hot Towel24 €
Holenie celej brady24 €
Depilácia samostatne5 €
Úprava obočia5 €
Maska na tvárOd 10 €
Deluxe Combo (strik, depilácia uší a nosa)53 €
Full Combo (strik, maska na tvár, depilácia uší, nosa a obočia, masáž hlavy)74 €

King’s barber shop – Aupark Bratislava

 • Adresa: Einsteinova 18, Bratislava
 • Telefón: +421 910 773 377
 • Otvorené: PO – PIA: 9-21h, SO – NE: 9-21h

King’s barber shop – OC Nivy Bratislava

 • Adresa: Mlynské Nivy 3, Bratislava
 • Telefón: +421 911 673 337
 • Otvorené: PO – PIA: 9-21h, SO – NE: 9-21h

King’s barber shop – Koliba Bratislava

 • Adresa: Jeséniova 65, Bratislava
 • Telefón: +421 948 910 728
 • Otvorené: PO – PIA: 9-19h, SO – NE: ZATVORENÉ

Barber v Trenčíne

Barberstvo nie je len o strihaní vlasov a holení, je to umenie, ktoré sa prenáša z generácie na generáciu.

Zoznam barber shopov v Trenčíne

MMG Jofre’s Barbers
Barber shop Trenčín
Elite Barber Trenčín
Barbershop Precise Cutz
Space Barbershop
Bandido Barber
Jasaj Barber
Barber Trenčín Andrej Šváby
Barbershop u Maxa
BlackBarber hair štúdio
Stella Barberia
Holičstvo EVA
Razor Hair & Barber studio
Pánske kaderníctvo
KITTY
Pánske kaderníctvo
barber shop trencin
Stačí si vybrať svoj barber shop v Trenčíne a dopriať si štýlový zážitok s profesionálnymi barbermi, ktorí sú pripravení podporiť osobný štýl.

Úprava brady v barber shope

Úprava brady v barber shope nie je jednoduchá úloha, je to umenie. Tento proces zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, ktoré zabezpečujú, že brada a fúzy budú nielen dobre upravené, ale aj prispôsobené individuálnym preferenciám a potrebám.

Čo zahŕňa úprava brady?

 1. Konfigurácia brady: Prvým krokom je konzultácia s barberom, kde sa diskutuje o požiadavkách na tvar a dĺžku brady. Barber môže odporučiť vhodné štýly podľa typu tváre a rastu vlasov.
 2. Strih a tvarovanie: Po vybratí správneho štýlu nasleduje strih a tvarovanie brady. Barber používa kombináciu nožníc a strojčekov na dosiahnutie presného a symetrického vzhľadu.
 3. Opracovanie kontúr: Detaily sú kľúčové pri úprave brady. Barber starostlivo opracováva kontúry okolo línie brady, čím zabezpečuje čistý a definovaný vzhľad.
 4. Úprava pomocou horúceho uteráka (Hot Towel): Niektoré barber shopy ponúkajú službu úpravy brady s použitím horúceho uteráka. Tento proces pomáha otvoriť póry pokožky, čo uľahčuje ďalšiu starostlivosť o bradu.
 5. Ošetrenie olejom alebo balzámom na bradu: Na záver sa aplikuje olej alebo balzám na bradu, čo zaisťuje hydratáciu a lesk. Tieto produkty tiež pomáhajú udržiavať bradu v zdravom stave.
úprava brady
Cena úpravy brady v barber shope sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, vrátane lokality, prestíže barber shopu a zložitosti úpravy. Orientačná cena úpravy brady sa pohybuje v rozmedzí od 15€ do 30€.

Barber strojček – porovnanie najlepších

Profesionálne barber strojčeky na vlasy sú neodmysliteľnou súčasťou každodennej starostlivosti o účes. Vybrali sme 3 špičkové modely, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou spracovania a širokým spektrom funkcií.

Parametre/ ModelAndis Ionica Clipper 68 225MOSER Professional 1854 Genio PlusErmila 1870 Bellina
Typ motoraRotačný motorNízkošumový motorProcesorovo riadený motor
VýkonSilnýTichý a stabilnýKonštantný výkon bez ohľadu na stav batérie
BatériaLítium-iónová, 2 hodiny prevádzky po 1 hodine nabíjania2x akumulátor, 100 minút prevádzkyLítium-iónová, 90 minút prevádzky po 60 min nabíjania
Výška strihu0,4 mm – 3 mm0,7 mm – 3 mm0,7 mm – 3 mm
HmotnosťĽahký270 g290 g
Príslušenstvo4 hrebeňové nástavce, olej, hrebeň, kryt hlavice, nabíjacia stanicaNabíjacia stanica, 2x akumulátorové batérie, 4 hrebeňové nástavce, čistiaci kefka, olej na mazanieNabíjacia stanica, kábel s transformátorom, 6 nástavcov, čistiaci štetec, olej na mazanie

Každý z týchto modelov ponúka vynikajúce vlastnosti pre profesionálnu alebo náročnú domácu úpravu vlasov.

Čo zvážiť pri výbere profi barber strojčeka na vlasy?

Typ motora a jeho výkon: Rozhoduje o sile strihu a kvalite práce s vlasmi.

Batéria a výdrž: Dôležitá pre bezdrôtové použitie, lítium-iónová batéria je preferovaná pre dlhšiu životnosť a rýchlejšie nabíjanie.

Výška strihu: Rozsah nastavenia umožní prispôsobiť účes podľa potreby.

Hmotnosť a ergonómia: Ľahší strojček uľahčuje dlhšiu prácu a minimalizuje únavu ruky.

Príslušenstvo: Rôzne nástavce a doplnky umožnia široké možnosti strihu.

Holičstvo a barber – Spišská Nová Ves

V Spišskej Novej Vsi sa dá nájsť niekoľko vynikajúcich barber shopov, ktoré ponúkajú špičkové služby v oblasti holičstva. Tieto podniky sú obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj návštevníkmi mesta vďaka ich profesionálnemu prístupu a kvalitným službám. Poďme sa pozrieť na niektoré z najlepších barber shopov v Spišskej Novej Vsi:

Peters‘ Barber Shop

 • Hodnotenie: 4,9
 • Lokalita: Spišská Nová Ves-Tarča
 • Otváracie hodiny: Otvorené do 20:00
 • Kontakt: 0910 756 199
 • „Najlepší barbershop v meste“

BUZZ BARBER

 • Hodnotenie: 5,0
 • Lokalita: Spišská Nová Ves
 • Otváracie hodiny: Otvorené od 9:00
 • Kontakt: 0914 108 455
 • „Barber Jimmy baví ho to, to sa pozná.“

Cartel Barbershop

 • Hodnotenie: 4,8
 • Lokalita: Spišská Nová Ves
 • Otváracie hodiny: Otvorené do 18:00
 • Kontakt: 0911 511 707
 • „Barberka bola veľmi šikovná a milá.“

LUKE’S BARBER

 • Hodnotenie: 5,0
 • Lokalita: Spišská Nová Ves
 • Otváracie hodiny: Otvorené do 17:00
 • Kontakt: 0940 889 541
 • „Výborný Barber, odporúčam.“

The Style Factory Barber Shop

 • Hodnotenie: 5,0
 • Lokalita: Spišská Nová Ves
 • Otváracie hodiny: Otvorené od 9:00
 • Kontakt: 0944 618 932

Barber.z.k

 • Hodnotenie: 5,0
 • Lokalita: Spišská Nová Ves
 • Kontakt: 0902 616 269

The Barber Shop

 • Hodnotenie: 5,0
 • Lokalita: Spišská Nová Ves
 • Otváracie hodiny: Otvorené do 21:00
 • Kontakt: 0950 285 784
 • „Najlepší barber široko, ďaleko, bystrozrako… ;)“

BARBER SHOP SPIŠSKÁ NOVÁ VES

 • Adresa: 05201 Lipová 20, Družba
 • Lokalita: Spišská Nová Ves-Tarča
 • Otváracie hodiny: Otvorené do 20:00
 • Kontakt: 0910 756 199

Tieto barber shopy v Spišskej Novej Vsi ponúkajú širokú škálu služieb vrátane tradičných aj moderných strihov vlasov, úprav a farbenia brady, ako aj starostlivosti o pleť s využitím najkvalitnejších produktov.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang