Ako zistiť telefónne číslo – podľa mena a adresy, neznáme čísla

Ako zistiť telefónne číslo

V dnešnej dobe je zistenie telefónneho čísla podľa mena a adresy, alebo zistenie majiteľa konkrétneho čísla, omnoho jednoduchšie než kedykoľvek predtým. S nástupom internetu a technologického pokroku existuje množstvo online nástrojov a aplikácií, ktoré umožňujú prístup k týmto informáciám. Avšak, spolu s týmto pokrokom prichádzajú aj otázky týkajúce sa etiky a bezpečnosti využívania týchto nástrojov.

Získavanie informácií o telefónnych číslach a ich majiteľoch by malo prebiehať v súlade s platnými právnymi predpismi a s ohľadom na ochranu súkromia.

KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE:

Zistiť, komu patrí telefónne číslo, sa dá vďaka aplikáciam ako TrueCaller, CallApp a Hiya, ktoré umožňujú identifikovať majiteľov neznámych čísel a blokovať nevyžiadané hovory.

Ďalším užitočným zdrojom na zistenie majiteľa telefónneho čísla môžu byť portály ako 9x.sk, ktomivolal.eu a tel-zoznam.sk, ktoré poskytujú komunitnú databázu s hodnoteniami telefónnych čísel a skúsenosťami ostatných užívateľov

Okrem služieb mobilných operátorov je možné nájsť telefónne číslo majiteľa aj prostredníctvom online databáz, ako sú telefónne zoznamy, sociálne siete alebo aplikácie na identifikáciu čísel.

Telefónne číslo – majiteľ

Nájsť kontakt na osobu, ktorej telefónne číslo človek nepozná, môže byť pomerne náročná úloha. Avšak, s niekoľkými tipmi a trikmi je tento proces možné zjednodušiť. Tu je pár spôsobov, ako zistiť telefónne číslo podľa mena majiteľa.

Telefónny zoznam:Začať svoje hľadanie v telefónnom zozname. Aj keď nie je dokonalý, môže poskytnúť niektoré užitočné informácie. Dôležité je dodržiavať základné princípy, ako je vyhľadávanie podľa mena bez titulov a presných adries.
Aplikácia TrueCaller:Táto aplikácia umožňuje identifikáciu neznámych čísel a tiež vyhľadávanie telefónneho čísla podľa mena majiteľa. Stačí zadať meno do vyhľadávacieho poľa a aplikácia poskytne relevantné výsledky.
Vyhľadávače ako Google alebo Bing:Použiť vyhľadávače a zadať celé meno osoby spolu s mestom v úvodzovkách. Tento postup zaručuje, že vyhľadávač nájde len relevantné výsledky. Ďalšou možnosťou je obmedzenie výsledkov na slovenské weby pomocou príkazu „site:sk“.
Zlaté stránky:Ak telefónny zoznam neposkytne požadované výsledky, treba skúsiť vyhľadať osobu na zlatých stránkach. Tieto stránky majú často viac záznamov ako bežný telefónny zoznam.
Facebook Messenger:Hoci nie je možné získať telefónne číslo na Messengeri, dá sa zavolať priamo v aplikácii osobe, ktorú človek hľadá, aj bez toho, aby poznal jej telefónne číslo.
Sociálne siete:Skúsiť vyhľadať osobu aj na rôznych sociálnych sieťach, ako je Instagram alebo Twitter. Často ľudia uvedú svoje kontaktné údaje vrátane telefónneho čísla vo svojich profiloch.

Ako zistiť telefónne číslo podľa mena a adresy?

Databázy sú cenným zdrojom informácií pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako zistiť telefónne číslo podľa mena a adresy. Poskytujú možnosť prístupu k rozsiahlym údajom za určitý poplatok.

 • Obchodné registre: Bisnode, Dun & Bradstreet a CreditInfo Slovakia patria medzi databázy obchodných registrov, ktoré poskytujú detailné informácie o firmách vrátane kontaktných údajov ako telefónne čísla a e-mailové adresy. Prístup k týmto databázam je spoplatnený. Môžu byť užitočné pri hľadaní telefónneho čísla osoby zamestnanej vo firme.
 • Marketingové databázy: Marketingové spoločnosti zhromažďujú a predávajú databázy telefónnych čísel na rôzne účely, vrátane telemarketingu alebo zasielania reklamných SMS správ. Prístup k týmto databázam je spoplatnený. Ich presnosť a spoľahlivosť môže byť rôzna.

Ako zistiť, komu patrí telefónne číslo?

Taktiež existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, komu patrí telefónne číslo. Niektoré z týchto spôsobov môžu byť pomerne jednoduché, zatiaľ čo iné môžu vyžadovať viac práce a prieskumu. Tu sú niektoré tipy, ktoré pomôžu zistiť, komu patrí neznáme číslo.

Vyhľadávač Google: Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako nájsť telefónne číslo, je cez vyhľadávač Google. Tento vyhľadávač indexuje takmer všetky stránky a ich podstránky, takže je veľká šanca, že má na svojich serveroch informácie o telefónnych číslach, ktoré človek hľadá.
Telefónny.zoznam.skTelefónny zoznam je miesto, kde sú zverejnené čísla na osoby a firmy priamo od mobilných operátorov. Stačí použiť vyhľadávač a zadať frázu vo formáte „telefónne číslo site:telefonny.zoznam.sk“, aby sa vyfiltrovali relevantné výsledky.
Aplikácia Skype:Stiahnuť si aplikáciu Skype, vytvoriť si účet a vyhľadať telefónne číslo alebo email. Ak sa číslo alebo email nachádza v databáze, Skype zobrazí jeho majiteľa.
Telefónny zoznam spoločnosti ANTIK: Pokiaľ ide o zmeškané hovory z pevnej linky, môže pomôcť telefónny zoznam spoločnosti ANTIK Telecom s.r.o., ktorá poskytuje informácie o pevných linkách ich zákazníkov.
Aplikácia Sync.me:Táto aplikácia zdieľa kontakty používateľov a dá sa v nej vyhľadávať zadarmo. Stačí zadať číslo s predvoľbou a zistiť tak, komu patrí telefónne číslo.
Hodnotenia telefónnych čísel na 9x.sk:Ak niekomu volal telemarketing alebo kuriér, môže si overiť číslo bezplatne na stránke 9x.sk a pozrieť si hodnotenie od iných užívateľov.
Ako zistiť komu patrí telefónne číslo
Ako zistiť, komu patrí telefónne číslo, sa dá rôznymi spôsobmi, ako napr. Skype, telefónny zoznam spoločnosti Antik, aplikácia Sync.me alebo samotný Google.

Volalo mi číslo – ktomivolal.eu

S nástrojom ktomivolal.eu je možné vyhľadávanie telefónnych čísel. Tento portál slúži ako fórum a databáza rôznych telefónnych čísel, vrátane marketingových agentúr, telekomunikačných operátorov, bánk, poisťovní a ďalších spoločností, ktoré uskutočňujú nevyžiadané hovory alebo iba prezváňajú.

Táto platforma ponúka možnosť vyhľadávania telefónnych čísel a pre každé zobrazuje komentáre od ostatných používateľov. Ak nie sú k danému číslu žiadne komentáre, človek môže prispieť svojou skúsenosťou: „Volalo mi číslo…“

Databáza telefónnych čísel mobilných operátorov – informujsa.sk

Telefónny zoznam je dôležitým zdrojom informácií, ale mnoho ľudí nevie, že databázy telefónneho zoznamu nezahŕňajú čísla užívateľov, ktorí svojho telefónneho operátora požiadali o ich nezverejnenie. Preto sa mnohokrát stáva, že niektoré telefónne čísla možno nebudú k dispozícii v bežných zoznamoch.

Databáza telefónnych čísel mobilných operátorov Orange, Slovak Telekom, a T-com prevádzkujú svoje vlastné zoznamy, avšak nemajú kontrolu nad obsahom zoznamov účastníkov poskytnutých od iných poskytovateľov, ako napr. Štvorka operátor.

Na portáli informujsa.sk je ponúkaná databáza telefónnych čísel mobilných operátorov Orange, O2 , T-com a pevných sietí.

Databáza telefónnych čísel mobilných operátorov
Vyhľadávanie na stránke informujsa.sk a jej databáza telefónnych čísel mobilných operátorov.

Databáza telefónnych čísel podľa mena

Každý má právo na ochranu svojich osobných údajov, vrátane telefónneho čísla. Nie každý si praje, aby bolo jeho číslo verejne dostupné.


V snahe chrániť súkromie svojich zákazníkov mobilní operátori neumožňujú verejný prístup k telefónnym číslam podľa mena.


Aj keby existovala databáza telefónnych čísel mobilných operátorov podľa mena, stále by bolo nevyhnutné získať súhlas od vlastníka čísla. Aj keď by to uľahčilo hľadanie, dôležité je dodržiavať zákony o ochrane osobných údajov a rešpektovať súkromie ostatných.

Ochrana osobných údajov je kľúčová a akákoľvek databáza telefónnych čísel podľa mena by mohla mať nežiaduce dôsledky. Preto je dôležité rešpektovať súkromie každého jednotlivca.

Ako zistiť majiteľa telefónneho čísla – vyhladavaniecisla.sk

Na platforme vyhladavaniecisla.sk majú užívatelia prístup k rôznym informáciám nielen o tom, ako zistiť majiteľa telefónneho čísla. Medzi tieto informácie patrí:

 • Skúsenosti ostatných ľudí: Užívatelia si môžu prečítať skúsenosti iných ľudí s daným telefónnym číslom, čo môže poskytnúť užitočné informácie o tom, ako zistiť majiteľa telefónneho čísla a aké sú ich skúsenosti.
 • Záujem o telefónne číslo: Užívatelia môžu vidieť záujem o telefónne číslo za posledný mesiac, čo im umožňuje zistiť, ako často sa o ňom diskutuje a aké je jeho povedomie v komunite.
 • Lokalizácia (pri pevných linkách): Ak je to možné, užívatelia môžu zistiť aj lokalizáciu pevných liniek, čo im pomôže lepšie identifikovať, odkiaľ pochádza hovor.
Počet zobrazení telefónneho čísla:Počet zobrazení zaznamenáva, koľkokrát bola daná stránka s telefónnym číslom navštívená. Tento údaj je počítaný tak, že prístup z jedného zariadenia je započítaný iba raz denne, aby sa zabránilo umelému navyšovaniu počtu prístupov.
Moderovanie fóra:Diskusia k telefónnym číslam je čiastočne moderovaná. S tisíckami príspevkov denne nie je možné manuálne kontrolovať každý jednotlivý komentár. Moderovanie sa sústredí najmä na podozrivé a nahlásené príspevky, aby sa zabezpečila kvalita a bezpečnosť.
Typológia čísel v databáze:V tejto databáze toho, ako zistiť majiteľa telefónneho čísla, sa nachádzajú rôzne typy čísel, ktoré môžu byť označené ako užitočné, bezpečné, neutrálne alebo obtažujúce, v závislosti od skúseností užívateľov s nimi. Tieto označenia pomáhajú ostatným užívateľom identifikovať, či je dané číslo spoľahlivé alebo problematické.
neznáme čísla
Portál vyhladavaniecisla.sk obsahuje rôzne typy čísel, ktoré sú označené podľa skúseností užívateľov ako užitočné, bezpečné, neutrálne alebo obťažujúce, aby pomohli ostatným užívateľom identifikovať ich spoľahlivosť.

Komu patrí telefónne číslo – 9x.sk

Na 9x.sk sa snažia pomôcť svojim návštevníkom pri identifikácii toho, komu patrí telefónne číslo. S ich analytickými schopnosťami a podporou uľahčia rozhodnutie, či zavolať alebo prijať hovor z neznámeho čísla.

Ako komunitný portál sú závislí na hodnoteniach anonymných užívateľov. Týmto užívateľom umožňujú pridávať recenzie k telefónnym číslam, čo poskytuje cenné informácie a spätnú väzbu pre ostatných.

Pri písaní komentárov k číslam na platforme platia určité zásady. Napríklad, komentáre nemôžu obsahovať osobné údaje fyzických osôb, nezákonný obsah, nenávistné prejavy, nabádanie k trestným činom, externé odkazy na iné weby, nepravdivé alebo zavádzajúce informácie, hoaxy, ani vulgarizmy

komu patrí telefónne číslo
Na 9x.sk užívateľom pomáhajú identifikovať, komu patrí telefónne číslo.

Kto mi volal – tel-zoznam.sk

Na tel-zoznam.sk sa dá zistiť meno majiteľa telefónneho čísla do troch minút. Stačí:

 • Odoslať formulár: Stačí vyplniť jednoduchý formulár. Operátori potom do troch minút zistia, komu patrí dané číslo.
 • Uhradiť 4,30 € odoslaním SMS: Ak nájdu meno majiteľa čísla, záujemca zaplatí, ak však nenájdu nič, neplatí sa žiaden poplatok.
 • Získanie mena: Po úspešnom zistení majiteľa čísla odošlú meno prostredníctvom e-mailu.
Ako zistiť telefónne číslo podľa mena a adresy
Tel-zoznam.sk ponúka rýchlu a spoľahlivú identifikáciu majiteľov telefónnych čísel bez toho, aby sa majiteľ čísla dozvedel, že bolo vyhľadané.

Program na zistenie telefónneho čísla

Ak sa človek stretáva s neznámymi číslami, aplikácie ako Truecaller, CallApp a Hiya môžu byť veľmi užitočné. Každý tento program na zistenie telefónneho čísla umožňuje identifikovať majiteľov neznámych čísel, blokovať nevyžiadané hovory a získavať informácie o tom, či je číslo spoľahlivé alebo problematické. Aplikácie sú dostupné pre zariadenia iPhone, Android aj Windows Phone a sú efektívnym nástrojom na ochranu súkromia a pohodlia.

 • Truecaller:
  • Funkcie: Truecaller je aplikácia, ktorá umožňuje identifikovať majiteľov neznámych telefónnych čísel a blokovať nevyžiadané hovory. Taktiež poskytuje informácie o tom, či je číslo spoľahlivé alebo problematické.
  • Funkčnosť: Aplikácia funguje na báze rozsiahlej databázy telefónnych čísel, ktorá je tvorená používateľmi aplikácie. V prípade nežiaducich hovorov môžu používatelia čísla označiť ako spam alebo nežiaduce a tým prispievať k zlepšeniu databázy.
  • Dostupnosť: Truecaller je dostupný pre zariadenia iPhone, Android aj Windows Phone.
  • Cena: Aplikácia je dostupná v bezplatnej verzii, no existuje aj platená verzia s dodatočnými funkciami.
 • Hiya:
  • Funkcie: Hiya je jednoduchá aplikácia na blokovanie nežiaducich hovorov z neznámych čísel. Okrem toho poskytuje informácie o majiteľoch telefónnych čísel na základe údajov, ktoré používatelia poskytli.
  • Funkčnosť: Aplikácia automaticky blokuje prichádzajúce hovory a textové správy od telemarketingových čísel. Používatelia môžu prispievať k databáze označovaním čísel ako spam.
  • Dostupnosť: Hiya je k dispozícii na stiahnutie úplne zadarmo.
  • Cena: Aplikácia obsahuje možnosti nákupov v aplikácii pre rôzne funkcie.
 • CallApp:
  • Funkcie: CallApp ponúka rozšírenú funkcionalitu, vrátane identifikácie majiteľov neznámych čísel, blokovania hovorov a správ, a tiež nahrávania hovorov.
  • Funkčnosť: Aplikácia zobrazuje obrázky kontaktov prostredníctvom sociálnych sietí a poskytuje informácie o majiteľoch čísel. Okrem toho umožňuje vytvárať bielu listinu pre označenie nežiaducich čísel.
  • Dostupnosť: CallApp je k dispozícii na stiahnutie zdarma, ale ponúka aj prémiovú verziu s ďalšími funkciami.
  • Cena: Platená verzia aplikácie umožňuje využívať viac funkcií a je dostupná za mesačný poplatok.

Ako nájsť telefón podľa čísla?

To, ako nájsť telefón podľa čísla, sa dá pomocou aplikácie Phone Tracker. S touto bezplatnou aplikáciou sa dá chrániť svoju rodinu a svoje zariadenia pomocou presného živého mobilného sledovača. Hodnotenie aplikácie na Google Play je 4,6 z 5 hviezdičiek.

Lokalizácia Mobilu s iOS

Pre zariadenia Apple, ako iPhone, je k dispozícii aplikácia „Find my iPhone“, ktorá umožňuje nájsť stratený telefón priamo cez internet pomocou iCloud.com. Táto aplikácia funguje aj na ďalších zariadeniach Apple, ako sú iPad, AirPods, Apple Watch a MacBook. Okrem lokalizácie umožňuje aj prezvonenie, uzamknutie alebo vzdialené vymazanie dát.

Vyhľadanie telefónu s operačným systémom Android

Pre telefóny s operačným systémom Android je k dispozícii služba Google – „Nájdi moje zariadenie“. Táto služba automaticky nájde telefón na základe Google účtu a umožňuje prezvonenie, uzamknutie alebo vymazanie dát. Dôležité je mať zapnutú možnosť „Nájdi moje zariadenie“ a pripojenie na internet.

Ako zistiť polohu mobilu pomocou telefónneho čísla?

Lokalizácia mobilu cez telefónne číslo je často zložitá a aj nelegálna. Na Slovensku nie je veľa aplikácií, ktoré by umožňovali lokalizovať telefón pomocou čísla. Niektorí mobilní operátori však ponúkajú služby vyhľadávania telefónu pomocou čísla, ktoré sú zvyčajne spoplatnené a vyžadujú špeciálny PIN kód.

Vyhľadávanie telefónu s lokalizátorom

Lokalizátory sú užitočným nástrojom na vyhľadávanie nielen telefónov, ale aj iných predmetov. Existuje viacero modelov lokalizátorov, ktoré využívajú GPS. Pomocou Bluetooth sa človek pripája k lokalizátoru a spúšťa zvuk, ktorý mu pomôže nájsť stratený telefón alebo iný predmet.

Ako nájsť telefón podľa čísla?
Ak stratený telefón nemá prístup k internetu, dá sa zistiť jeho posledná poloha napr. pri poslednom pripojení na internet alebo pred úplným vybitím batérie.

Neznáme čísla – prečo môžu byť nebezpečné?

Obťažujúce neznáme čísla predstavujú potenciálnu hrozbu z viacerých dôvodov:

 • Nežiaduce správy a hovory: Často sa jedná o nežiaduce správy a hovory, ktoré môžu byť spamom, obsahujú vulgárne výrazy alebo dokonca hrozby. Takéto kontakty môžu spôsobiť emocionálny stres a nepohodlie.
 • Podvodné aktivity: Niektoré obťažujúce neznáme čísla môžu byť spojené s podvodníkmi, ktorí sa snažia získať osobné alebo finančné údaje od ľudí.
 • Stalking a hrozby: V extrémnych prípadoch môžu patriť obťažujúce čísla osobám, ktoré sa pokúšajú sledovať alebo ohrozovať svoje obete.
 • Psychologické zaťaženie: Opakované nepríjemné situácie s obťažujúcimi neznámymi číslami môžu mať negatívny vplyv na psychické zdravie jednotlivcov, viesť k úzkosti a stresu.
 • Vnucovaná reklama: Niektoré čísla môžu byť spojené s agresívnou telemarketingovou reklamou alebo ponukami na nekvalitné produkty a služby, čo môže byť otravné a zavádzajúce.
 • Porušovanie súkromia: Neustále volania od neznámych čísel môžu porušovať súkromie jednotlivcov.
 • Narušenie produktivity: Nevyžiadané hovory môžu narušiť pracovný alebo osobný život tým, že pravidelne prerušujú činnosti alebo odpočinok.

Vzhľadom na tieto faktory je dôležité chrániť svoje osobné informácie a byť opatrný voči neznámym číslam. V prípade neustáleho obťažovania od konkrétneho čísla je vhodné kontaktovať miestnu políciu alebo mobilného operátora a požiadať o pomoc. Databáza telefónnych čísel operátora môže odhaliť majiteľa, čo môže byť užitočné pri zisťovaní identity volajúceho.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang