Cetelem – recenzia a hodnotenie

cetelem

Spoločnosť Cetelem sa za roky pôsobenia na slovenskom trhu stala jednotkou v poskytovaní spotrebiteľských úverov. V súčasnosti sa produktové portfólio delí na štyri hlavné produkty. Sú nimi nákup na splátky, kreditné karty, poisťovacie služby a osobné pôžičky. Aké sú recenzie a hodnotenie spoločnosti Cetelem?


Obsah článku


Spoločnosť ako prvá sprístupnila získanie úveru prostredníctvom internetu, a teda online. Práve tomuto typu pôžičky sa budeme venovať v článku.

Prečo práve online pôžička?

V dobe, keď sa ponáhľa úplne každý, poteší aj malá úspora času. Venujte viac času svojej rodine alebo záľubám. Nemusíte nikam chodiť a už tobôž nie čakať v radách pri okienkach. Navyše systém schvaľovania pôžičky je zautomatizovaný, preto sa o schválení pôžičky dozviete do 10 minút.

Čo je potrebné spĺňať, pokiaľ mám záujem o pôžičku?

 • byť plnoletý a nebyť starší než 62 rokov /pôžičku je nutné splatiť najneskôr do veku 65 rokov/
 • mať slovenské občianstvo
 • mať trvalý príjem zo závislej alebo podnikateľskej činnosti alebo poberať dôchodok
 • mať príjem zdaňovaný na území SR

Podmienky na dosiahnutie pôžičky od spoločnosti Cetelem nie sú príliš náročné. Je dostupná takmer pre každého občana s trvalým príjmom.

Aké dokumenty budem potrebovať?

Ak ste zamestnanec:

 • kópiu občianskeho preukazu z oboch strán
 • výpis z Vášho osobného účtu za posledné 2 mesiace
 • potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa

Podnikateľ bude potrebovať:

 • kópiu posledného daňového priznania aj s potvrdením o jeho podaní
 • výpis z firemného a osobného účtu za posledné 2 mesiace

Ak ste dôchodca:

 • obojstranná kópia dôchodkového výmeru
 • výpis z osobného účtu za posledné 2 mesiace

Ak ste poberateľom rodičovského príspevku:

 • doklad o poberaní príspevku za posledné 2 mesiace

Na pôžičku od Cetelemu dosiahnu aj rodičia na materskej dovolenke poberajúci rodičovský príspevok.

Koľko a s akým úrokom si môžem požičať?

Pôžičky od Cetelem sa delia na pôžičky bez ručenia a s ručením. Minimálna výška pôžičky je  2 000 €. Pokiaľ sa rozhodnete pre pôžičku bez ručenia, maximálna výška bude 25 000 €. Pri vyšších úveroch už spoločnosť vyžaduje ručenie a maximálna výška takejto pôžičky bude 35 000 €. 

Cetelem zároveň ponúka aj poistenie splátok, ktoré využijete v prípade náhlej straty príjmu, úrazu s neskoršou pracovnou neschopnosťou a prinajhoršom smrti. Poplatok za poistenie sa odvíja priamo od výšky úveru a od nastavenej doby splatnosti.

Minimálna úroková sadzba za úver je 7,59% ročne. Tento úrok dostanete, pokiaľ doložíte účel pôžičky na rekonštrukciu a nové auto.

Pri pôžičke na čokoľvek nemusíte dokladať žiadny účel. Je len na Vás, ako s požičanými peniazmi naložíte. V tomto prípade je minimálna výška úroku 8,39 % ročne.

Maximálne úrokové sadzby závisia od doby splatnosti. Čím je táto doba dlhšia, tým je úrok vyšší. Pri pôžičke na čokoľvek s najdlhšou možnou dobou splatnosti úrok nepresiahne 16,89 % ročne. Maximálny úrok sa vzťahuje na najdlhšiu dobu splatnosti, ktorá je až 10 rokov (120 mesiacov).

Pokiaľ máte pochybnosti o tom, či dokážete pôžičku splatiť, na stránkach spoločnosti Cetelem je Vám k dispozícii prehľadná kalkulačka, pomocou ktorej si dokážete vypočítať pre Vás najvhodnejší úver.

Výška úroku je fixná a nemenná počas celej doby splácania

Spoločnosť Cetelem je serióznym poskytovateľom pôžičiek. Práve vďaka tomu sa Vám nikdy nemôže stať, že by ste vopred nevedeli presný úrok pôžičky. Pri zadávaní parametrov pôžičky na prehľadnej stránke sa Vám okamžite zobrazuje presný výsledný úrok. 

Nezaplatíte ani o cent navyše. V tomto sa Cetelem líši od nepreberného množstva drobných a neserióznych firiem, kde sa úrok po podpísaní zmluvy zvýši a navyše zaplatíte nezmyselné poplatky.

Poplatky sú ďalšou vecou, ktorú spoločnosť Cetelem nepozná. Zákazník spláca jedine pôžičku s dohodnutým úrokom a nikdy nič viac.

 • NEPLATÍTE za poskytnutie a spracovanie úveru
 • NEPLATÍTE za jeho správu
 • NEPLATÍTE za predčasné splatenie úveru

Parametre a výhody požičania si online cez Cetelem v skratke:

 • jednoduchá, rýchla a prehľadná žiadosť cez internet
 • pomocná úverová kalkulačka k dispozícii
 • schválenie úveru do 10 min
 • pôžičky od 2 000 € do 35 000 € /bez ručenia do 25 000 €/
 • úroková miera od 7,59 % do 16,89 % ročne
 • doba splatnosti až 120 mesiacov /10 rokov/
 • s fixným úrokom po celú dobu splácania
 • bez zbytočných poplatkov
 • možnosť poistenia splácania

Vďaka týmto výhodám mnoho ľudí uprednostní pôžičku od spoločnosti Cetelem pred bežnými bankovými pôžičkami.

Ako mám zažiadať o svoju online Cetelem pôžičku?

Zákazníci spoločnosti Cetelem žiadajú o úver najčastejšie prostredníctvom internetu. Na stránkach spoločnosti si ešte pred samotnou žiadosťou môžete v prípade pochybností o svojom konaní pomôcť vyplnením úverovej kalkulačky. Tá Vám napovie, koľko si požičať, aby Vám popri splátkach zostal dostatok peňazí na život.

Ak máte v číslach jasno, pokračujte ďalej na online žiadosť. V nej vyplňte potrebné údaje. Po kliknutí na tlačidlo Odoslať žiadosť si v rekapitulácii pozorne skontrolujte Vami zadané údaje. Uvádzajte vždy aktuálne a pravdivé údaje, nakoľko opak by mohol byť postihovaný podľa interných pravidiel spoločnosti Cetelem. 

Rozhodnutie o tom, či Vám bola pôžička odsúhlasená, dostanete takmer okamžite do 10 minút. Vygenerované úverové zmluvy si môžete vytlačiť hneď, prípadne Vám na základe žiadosti budú zaslané poštou. Tie po vytlačení/ doručení podpíšete, aby nadobudli právoplatnosť. Zároveň k nim priložíte potrebné dokumenty, ktoré sme už v článku spomínali. 

Peniaze Vám budú zaslané na účet do 3 pracovných dní od doručenia dokumentov do sídla spoločnosti.

O pôžičku možno zažiadať rovnako jednoducho a rýchlo aj telefonicky. Zavoláte na číslo 02/ 593 42 773 zákazníckej linky spoločnosti Cetelem, kde s Vami vyškolený operátor prediskutuje všetky náležitosti.

Zároveň Vám odporučí čo najvýhodnejšiu výšku a dobu splácania a bude rovnako ochotný zodpovedať Vám všetky otázky. Po dohodnutí detailov vyhotoví zmluvu a tú zašle na Vašu adresu. Po jej doručení ju vyplníte a spolu s potrebnými dokumentami ju obratom zašlete na adresu spoločnosti.

Ako budem pôžičku splácať?

Všetky prichádzajúce a odchádzajúce platby spoločnosť Cetelem rieši formou prevodov na bankových účtoch. Na Váš účet Vám spoločnosť peniaze zašle a z tohto účtu budete pôžičku splácať. Vybrať si môžete z každomesačného bankového prevodu alebo nastavením trvalého príkazu.

Ten je vhodnejší vďaka skutočnosti, že na splátky nemusíte myslieť a vyhnete sa riziku, že sa so splátkou omeškáte alebo na ňu zabudnete. Splatnosť mesačnej splátky je vždy k 15-temu dňu v mesiaci. 

Cetelem

Spoločnosť Cetelem je dôveryhodným subjektom na slovenskom trhu online pôžičiek. Ich ponuka je vždy transparentná. Vďaka tomu sa nemusíte obávať skrytých poplatkov, dodatočného priplácania si za nadštandard alebo spoplatnenia predčasného splatenia.

Skúste na internete popátrať aj po diskusných fórach, kde spoločnosť hodnotia samotní zákazníci. Uvidíte, že spoločnosť Cetelem má silné postavenie na trhu a vo svojom obore prakticky nemá konkurenciu.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang