Tvorenie s deťmi na Halloween – ako vyrobiť strašidielka

Dnes sa dajú ľahko vyrobiť rôzne domáce dekorácie. Deti poteší výroba masiek a šikovné gazdinky v kuchyni upečú rýchlo aj sladké halloweenske koláčiky. Existuje množstvo nápadov na tému halloween. Stačí sa len inšpirovať.

Tu je niekoľko zaujímavých nápadov, ako vyrobiť rýchle halloweenske dekorácie.

Sladké pavúčiky

Výroba je extrémne jednoduchá. Stačí k tomu lízanka, 4 chlpaté drôtiky, umelé oči a lepiacu zmes. Z drôtikov sa vytvarujú malé nožičky, ktoré sa jednoducho omotaním pripevnia k lízanke.

Na spoj medzi nožičkami a lízankou sa nalepia umelé oči pomocou lepiacej pasty a „voilà“, lízankový pavúčik je hotový.

Bubáčikovia

S lízankami ešte nie je koniec. Ak sú lízankové pavúčiky jednoduché na výrobu, tak výrobu bubáčikov zvládne aj to najmenšie dieťatko. Je potrebné mať lízanku, obyčajnú papierovú servítku, kúsok drôtika alebo špagátika, nožnice a fixku.

Lízanka sa zabalí do stredu papierovej vreckovky. Drôtikom sa zviaže tak, aby sa vytvorila z lízanky hlavička. Servítka sa pekne vyrovná, aby pôsobila vzdušne a s použitím fixky sa bubáčikovi namaľujú oči a ústa. Pozor, aby sa fixka na servítke príliš nerozpila.

Múmia

Deti majú asi najväčšiu radosť pri tajuplnosti zapálených sviečok. Atmosféru blikajúceho ohňa nie je vidieť iba v klasických lampášikoch, svietnikoch, či vyrezaných tekviciach. Rýchlo vyrobený svietnik „a la múmia“ možno vystraší aj dospelého.

Je potrebné mať pripravenú sklenenú fľašu na zaváranie, obväz, lepidlo, nožnice a umelé oči a ústa. Fľaša sa obmotá celá pomocou obväzu. Použije sa len tak akurát, aby čo to presvitalo.

Nepoužíva sa elastický ani veľmi hustý typ obväzu, cez ktorý by svetlo zo zapálenej čajovej sviečky neprešlo.

Nakoniec sa nalepia oči a ústa, zapáli sa sviečka a užíva sa tajuplná atmosféra blikajúceho ohňa z múmie.

Či už dospelí obľubujú tvorenie s deťmi na halloween alebo nie, určite ich netreba nechať prežiť toto jesenné obdobie bez typických jesenných aktivít.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang