Hokej dnes – výsledky, SZĽH, prípravné zápasy a majstrovstvá sveta

hokej dnes

Hokej je zaručene jedným z najpopulárnejších športov na Slovensku a každý fanúšik sa túži dozvedieť najnovšie informácie a výsledky. Či už sleduje hokej dnes, alebo sa zaujíma o budúce prípravné zápasy hokeja 2024, tento článok poskytne všetky potrebné informácie. Ako sa darí môjmu obľúbenému tímu? Aké sú najnovšie live výsledky hokeja a čo nové sa deje v slovenskom hokeji pod záštitou SZĽH?


Obsah článku


Najnovšie správy z hokejportal.sk a live hokej zápasy na JOJ Šport prinášajú aktuálne výsledky hokeja nielen z majstrovstiev sveta v hokeji 2024.

Výsledky hokeja na Flashscore – hokej dnes

Flashscore.sk je miestom, kde nájde záujemca aktuálne live výsledky hokeja z TIPOS Extraligy, MS 2024 v hokeji, a viac ako 100 ďalších hokejových líg a turnajov. Táto platforma umožňuje sledovať výsledky hokeja dnes a hokej naživo, vrátane strelcov gólov, výsledkov po tretinách, online tabuliek a ďalších hokejových informácií live.

Na Flashscore sa nachádzajú, okrem hokejových správ, aj NHL livescore, výsledky z českej, švédskej a fínskej hokejovej ligy, ako aj výsledky významných hokejových turnajov ako Euro Hockey Tour, Spengler Cup a Nemecký pohár. Na konci sezóny poskytujú live výsledky, štatistiky a tabuľky najdôležitejších hokejových udalostí – MS v hokeji a boje o Stanleyho pohár.

Flashscore taktiež ponúka výsledky, program a tabuľky Tipos Extraligy, stránky tímov ako HC Košice a HK Spišská Nová Ves, a štatistiky jednotlivých hráčov. Vysoko sledované MS 2024 v hokeji live na Flashscore taktiež nesmú chýbať.

Appka Flascore a e-výsledky

Aplikácia Flashscore.sk prináša e výsledky zo sveta športu vrátane hokeja, futbalu, basketbalu, tenisu a mnohých ďalších. Táto veľmi obľúbená aplikácia je medzi športovými fanúšikmi cenená pre svoju rýchlosť, presnosť a rozsiahle pokrytie. Ponúka aktuálne výsledky a štatistiky v reálnom čase, predzápasové správy, reporty a oficiálne video zostrihy.

Ako nainštalovať aplikáciu Flashscore.sk?

Nakoľko Google Play nepovoľuje niektoré dôležité funkcie aplikácie, ponúka možnosť stiahnuť si ju priamo z ich stránky. Inštalácia je jednoduchá.

Ponúka prispôsobené upozornenia, ktoré informujú o každej dôležitej akcii zápasu. S viac ako 100 miliónmi stiahnutí sa radí medzi veľmi obľúbené. Široká komunita fanúšikov oceňuje kľúčové funkcie:

 • Pokrytie: Informácie z 38 rôznych športov
 • Rýchlosť: Športové výsledky a štatistiky v reálnom čase
 • Synchronizácia: Obľúbené tímy a športovci na všetkých zariadeniach
 • Upozornenia: Už žiadne zmeškané zápasy či dôležité situácie a e-výsledky
 • Správy: Predzápasové správy a reporty
 • Video: Oficiálne zostrihy zo zápasu

Hokejportal sk a live výsledky z hokeja

Hokejportal je slovenský hokejový portál, ktorý ponúka širokú škálu informácií o hokeji na Slovensku a vo svete. Na stránke sa dajú nájsť:

 • Aktuálne správy: Hokejportal prináša aktuálne správy zo sveta hokeja, vrátane článkov o zápasoch, hráčoch, tímoch a transferoch.
 • Live výsledky: Hokejportal ponúka live výsledky hokeja z celého sveta. Vďaka prehľadnému rozhraniu môžno sledovať priebeh zápasov, štatistiky hráčov a tímov.
 • Tabuľky a štatistiky: Na Hokejportali sa nachádzajú tabuľky všetkých hokejových líg na Slovensku a vo svete, ako aj štatistiky hráčov a tímov.
 • TV program: Hokejportal prináša prehľadný TV program hokejových zápasov, takže si človek vždy môže pozrieť svoj obľúbený tím v akcii.
 • Diskusné fóra: Hokejportal má aktívne diskusné fóra, kde sa dá podeliť o svoje názory na hokej s ostatnými fanúšikmi.

Na Hokejportal.sk sú okrem obľúbených live výsledkov z hokeja – hokej dnes aj videozáznamy hokejových zápasov, gólov a najkrajších momentov. Obľúbené sú aj rozhovory s hokejistami, trénermi a manažérmi. Hokejportal dokonca pravidelne organizuje súťaže pre svojich fanúšikov, v ktorých môžu vyhrať rôzne ceny.

hokejportal
Hokejportal.sk je spoľahlivý a overený zdroj informácií o hokeji. Stránka je pravidelne aktualizovaná a informácie sú overené z dôveryhodných zdrojov.

JOJ Šport – live hokej

Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 si diváci môžu pozrieť práve na tejto relatívne novej televíznej stanici – JOJ Šport. Tento ročník konajúci sa v Prahe a Ostrave priniesol vzrušujúce momenty a napätie priamo do obývačiek.

Okrem priameho prenosu zo zápasov – live hokej, JOJ Šport prináša aj exkluzívne rozhovory, analýzy a zákulisné informácie, ktoré fanúšikom poskytujú komplexný pohľad na dianie na ľade. Diváci sa môžu tešiť na komentáre od renomovaných športových expertov a hokejových legiend.

V rámci SMS súťaže majú diváci jedinečnú príležitosť zažiť atmosféru majstrovstiev naživo. Vo vysielaní live hokeja na JOJ Šport prinášajú najnovšie informácie, štatistiky a zaujímavosti priamo z dejiska turnaja.

JOJ Šport je tu pre všetkých športových nadšencov, ktorí chcú byť súčasťou týchto veľkolepých momentov. Stačí si naladiť stanicu a užiť si hokejovú horúčku naplno!

Majstrovstvá sveta v hokeji 2024

Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 sa konali v Českej republike a odštartovali 10. mája 2024. Jedným z otváracích zápasov bol duel medzi slovenským a nemeckým tímom, ktorý sa odohral o 16:20 v rámci B-skupiny v Ostrave. Súčasne sa v pražskej O2 Aréne v A-skupine stretli Švajčiari a Nóri.

Kedy sa konajú finálové zápasy MS v hokeji 2024?

Finálový deň majstrovstiev sveta v hokeji 2024 je naplánovaný na nedeľu 26. mája 2024 v Prahe. Zápas o bronz začne o 15:20, zatiaľ čo finálový zápas sa bude hrať od 20:20.

Kde sa konajú majstrovstvá sveta v hokeji 2024?

Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 sa teda konali v dvoch českých mestách – v Prahe a Ostrave. V Prahe prebiehali zápasy v modernej O2 Aréne s kapacitou takmer 17 500 miest. Táto aréna hostila zápasy A-skupiny, dva štvrťfinálové zápasy, semifinále a finálové zápasy.

V Ostrave sa zápasy B-skupiny hrali v Ostrava Aréne, ktorá má kapacitu 8812 divákov. Táto hala, známa aj ako Palác kultúry a športu alebo ČEZ Aréna, bola dejiskom MS už v rokoch 2004 a 2015. Okrem základných zápasov skupiny B sa tu odohrali aj dve štvrťfinálové stretnutia.

Aké tímy sú na MS v hokeji 2024?

V A-kategórii majstrovstiev sveta v hokeji 2024 súťažilo šestnásť najlepších reprezentačných tímov, rozdelených do dvoch skupín po osem.

 • V A-skupine sa predstavili Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko a Veľká Británia.
 • V B-skupine bojovali USA, Nemecko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan a Poľsko.

Kedy hralo Slovensko zápasy na MS v hokeji 2024?

Slovenský tím odohral svoje zápasy v B-skupine v Ostrave podľa nasledujúceho rozpisu:

 • 10. mája: Slovensko – Nemecko (16:20)
 • 12. mája: Slovensko – Kazachstan (12:20)
 • 13. mája: USA – Slovensko (16:20)
 • 15. mája: Slovensko – Poľsko (20:20)
 • 18. mája: Francúzsko – Slovensko (20:20)
 • 19. mája: Slovensko – Lotyšsko (20:20)
 • 21. mája: Švédsko – Slovensko (20:20)

   Sú zmeny v programe zápasov na MS v hokeji 2024 možné?

   Za bežných okolností nie sú zmeny v programe zápasov MS v hokeji 2024 možné, pretože harmonogram je pevne stanovený organizátormi. K zmenám by mohlo dôjsť len v prípade nepredvídateľných situácií, ako sú technické problémy v hale.

   Sú zápasy MS v hokeji 2024 dostupné na sledovanie online?

   Áno, všetky zápasy slovenského tímu sú dostupné online napr. na stránkach Športwebu alebo JOJ Šport. Okrem toho sú k dispozícii aj zápasy súperov Slovenska v B-skupine a najatraktívnejšie duely v A-skupine.

   Prípravné zápasy v hokeji 2024

   Slovenská hokejová reprezentácia sa v rámci príprav na Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 predstavila na Slovensku až šesťkrát. Pred samotným šampionátom v Českej republike absolvovala osem prípravných zápasov v hokeji 2024, v ktorých si zmerala sily so Švajčiarskom, Nemeckom, Českom, Poľskom a USA.

   Program prípravných zápasov – hokej 2024

   Príprava slovenského tímu odštartovala dvojzápasom so Švajčiarskom v Humennom. Tieto zápasy sa uskutočnili 11. a 12. apríla.
   Nasledujúci týždeň pokračovala príprava zápasmi na súperovom ľade. V nemeckých mestách Kaufbeuren (18. apríla) a Augsburg (20. apríla) sa slovenskí hokejisti postavili proti nemeckej reprezentácii.
   Ďalším protivníkom Slovenska bol český tím, s ktorým odohrali dva zápasy. Prvý z nich sa uskutočnil 26. apríla v Trenčíne a druhý 27. apríla v Bratislave.
   Na domácom ľade v Žiline privítali 3. mája Poľsko. Prípravu na svetový šampionát zakončili 7. mája zápasom s USA v Bratislave.
   Po tomto záverečnom prípravnom zápase v hokeji 2024 na bratislavskom ľade oznámil trénerský štáb na čele s Craigom Ramsaym konečnú nomináciu na MS v hokeji 2024.

   Výsledky prípravných zápasov Slovenska

   • 11. apríla: Slovensko – Švajčiarsko 3:0 (Humenné)
   • 12. apríla: Slovensko – Švajčiarsko 5:3 (Humenné)
   • 18. apríla: Nemecko – Slovensko 7:3 (Kaufbeuren)
   • 20. apríla: Nemecko – Slovensko 4:5 pp (Augsburg)
   • 26. apríla: Slovensko – Česko 2:4 (Trenčín)
   • 27. apríla: Slovensko – Česko 1:4 (Bratislava)
   • 3. mája: Slovensko – Poľsko 6:1 (Žilina)
   • 7. mája: Slovensko – USA 2:6 (Bratislava)

   SZĽH – prehľad, súťaže a hokej sk

   Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) je hlavnou riadiacou inštitúciou ľadového hokeja na Slovensku. SZĽH má na starosti organizáciu a správu viacerých hokejových súťaží, pričom jeho činnosť pokrýva široké spektrum vekových a výkonnostných kategórií.

   Hlavné hokejové súťaže riadené SZĽH:

   • Tipos extraliga: Najvyššia slovenská hokejová liga s účasťou 12 tímov.
   • TIPOS Slovenská hokejová liga: Druhá najvyššia liga, do ktorej patrí 12 družstiev a tím JOJ Šport SR 18.
   • JOJ Šport Slovenský pohár: Súťaž s účasťou 18 tímov, rozdelená na predkolo a tri skupiny po štyroch mužstvách.
   • 2. liga: Liga je rozdelená do dvoch regionálnych skupín s celkovým počtom 14 družstiev (7 v skupine A a 7 v skupine B).
   • Extraliga žien: Najvyššia súťaž v ženskom hokeji s 8 družstvami.
   • Extraliga juniorov: Liga juniorov s 12 tímami a tímom JOJ Šport SR 18.
   • 1. liga juniorov: Liga juniorov s 18 tímami rozdelenými do troch regionálnych skupín (Západ, Stred, Východ).
   • Kaufland Extraliga dorastu: Liga dorastu s účasťou 16 tímov.
   • K-Classic 1. liga dorastu: Liga dorastu s 17 tímami rozdelenými do troch regionálnych skupín.
   • Žiacke ligy: Celkovo 161 tímov rozdelených do regionálnych skupín Bratislava, Stredné Slovensko, Východné Slovensko a Západné Slovensko. V týchto ligách sa hrajú kategórie starších a mladších žiakov v skupinách AA a A.
   • Turnajové prípravky: Desať súťaží pre najmladšie kategórie.
   SZĽH združuje 121 klubov, v ktorých je aktívnych 11 596 hokejistov, z toho 836 hokejistiek. Organizačne sa o hladký priebeh súťaží stará 353 rozhodcov a 11 rozhodkýň.
   hokej
   Viac informácií o aktivitách, aktuálnych výsledkoch a novinkách zo slovenského hokeja sa nachádza na oficiálnej stránke SZĽH: hockeyslovakia.sk – hokej sk.

   Livescore hokej

   Livescore.in je populárna platforma pre sledovanie živých výsledkov z rôznych športových disciplín vrátane hokeja. Na stránke Livescore.in sa nachádzajú aktuálne výsledky z hokejových zápasov z celého sveta, či už ide o NHL, KHL, európske ligy alebo medzinárodné turnaje, ako sú majstrovstvá sveta a olympijské hry.

   Platforma pokrýva široké spektrum športov, vrátane futbalu, tenisu, basketbalu, volejbalu, hádzanej, bejzbalu a mnohých ďalších. To umožňuje športovým fanúšikom sledovať aktuálne dianie vo svojich obľúbených športoch na jednom mieste.

   Užitočné informácie a funkcie

   Stránka poskytuje nielen livescore v hokeji, ale aj množstvo ďalších informácií, ktoré sú pre fanúšikov užitočné:

   • Podrobné štatistiky: Informácie o strelených góloch, počte striel, trestných minútach a ďalších dôležitých ukazovateľoch.
   • Živé komentáre: Pre lepší prehľad o priebehu zápasu sú k dispozícii živé komentáre, ktoré prinášajú dôležité momenty a zvraty v hre.
   • Porovnanie kurzov: Na stránke môžno nájsť aj porovnanie kurzov od rôznych stávkových kancelárií, čo môže byť užitočné pre tých, ktorí radi stávkujú.

   Pre pohodlnejšie sledovanie livescore v hokeji ponúka Livescore.in aj mobilnú aplikáciu. Je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS aj Android.

   Športky.sk a športové výsledky

   Športky.sk je popredný slovenský portál, ktorý prináša aktuálne športové výsledky a množstvo zaujímavých informácií zo sveta športu. Či už je človek fanúšikom futbalu, hokeja, tenisu, cyklistiky, formuly 1 alebo MMA, na Športky nájde všetko, čo potrebuje vedieť, nielen športové výsledky.

   Na Športky.sk sú pokryté všetky hlavné športové disciplíny:

   • Futbal: Výsledky z domácich a zahraničných líg, ako aj medzinárodných súťaží.
   • Hokej: Aktuálne výsledky z NHL, KHL, európskych líg a najmä podrobné informácie o majstrovstvách sveta v hokeji 2024.
   • Tenis: Výsledky grandslamových turnajov, ATP a WTA tour.
   • Cyklistika: Správy a výsledky z najprestížnejších pretekov, ako je Tour de France, Giro d’Italia a Vuelta a España.
   • Formula 1: Najnovšie výsledky a informácie zo sveta najrýchlejších automobilových pretekov.
   • MMA: Informácie o zápasoch, výsledkoch a novinkách z MMA sveta.

   Tabuľky a výsledky MS v hokeji 2024

   Športky.sk venuje osobitnú pozornosť Majstrovstvám sveta v hokeji 2024. Na stránke sú detailné tabuľky, výsledky zápasov a aktuálne správy o dianí na šampionáte. Či už človeka zaujíma výkon slovenského tímu alebo priebeh turnaja ako celku, Športky.sk je ideálnym miestom nielen pre športové výsledky.

   Okrem živých výsledkov a tabuliek ponúka portál Športky.sk aj množstvo zaujímavých informácií:

   • Predzápasové analýzy a prognózy
   • Detailné štatistiky
   • Najnovšie správy

   Hokej Nitra dnes online a Michalovce dnes live

   Na sledovanie hokeja Nitra dnes online alebo Michalovce dnes live má fanúšik niekoľko možností. Mnohé stretnutia Tipos Extraligy, vrátane týchto dvoch tímov, sú dostupné na platformách ako JOJ Šport, huste.tv alebo na oficiálnej stránke Tipsportu. Tieto platformy poskytujú živé prenosy zápasov, analýzy a komentáre.

   Slovenský hokej a jeho história

   RokUdalosť
   1910Prvé majstrovstvá Európy
   1924Účasť na olympijských hrách v Chamonix
   1925ME vo Vysokých Tatrách, popularizácia kanadského hokeja na Slovensku
   1929Vznik prvého slovenského hokejového klubu a organizácia Tatranského pohára
   1930Prvé majstrovstvá Slovenska
   1936Prvý slovenský klub v celoštátnej československej hokejovej lige
   1937Prvý Slovák v československej reprezentácii
   1938Vznik Slovenského hokejového zväzu a samostatnej slovenskej reprezentácie
   1947Prvé povojnové majstrovstvá sveta
   1949Začiatok účasti Slovenska v celoštátnej súťaži
   1959Slovensko hostí skupinu svetového šampionátu
   1963Vznik Českej a Slovenskej národnej ligy
   1971Slovensko získava tretí titul majstrov Európy
   1976Zlato na MS v Prahe
   1978/79Slovan Bratislava prvýkrát majster Československa
   1985/86, 1987/88VSŽ Košice majstrami Československa
   1993Slovenská reprezentácia začína samostatnú históriu
   1994Účasť Slovenska na ZOH a MS v hokeji
   2000Striebro na MS v Rusku
   2002Zlato na MS vo Švédsku
   2002Slovenská reprezentácia na ZOH v Salt Lake City
   20044. miesto na MS v Česku
   2004Účasť na 2. ročníku Svetového pohára
   2005Účasť na MS vo Viedni

   Je fascinujúce vidieť, ako sa slovenský hokej vyvíjal od svojich skromných začiatkov až po úspechy na medzinárodnej úrovni. Rozvoj klubov, vzostup reprezentácie, až po samostatnú cestu Slovenska vo svetovom hokeji. A tiež je dojímavé si pripomenúť prácu a odhodlanie tých, ktorí stáli pri zakladaní a raste slovenského hokeja. Čo bude nasledovať v ďalších rokoch?

   © 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang