Malorka – dovolenka, pláže, čo navštíviť

Dovolenka na Malorke je sen mnohých cestovateľov. Svojimi nádhernými plážami, bohatou históriou a rozmanitými atrakciami ponúka Malorka dovolenkárom všetko, čo si môžu priať. Od strastiplných pobrežných výletov po pokojné dni strávené na slnečných piesočnatých plážach, tento ostrov v Stredozemnom mori je miesto, kde sa sny o dokonalom oddychu stávajú skutočnosťou.


Obsah článku


Mallorca dovolenka

Malorka je ostrov patriaci Španielsku a je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Stredozemnom mori, pretože ponúka nespočetné množstvo aktivít a atrakcií pre návštevníkov. Tu je niekoľko tipov, čo sa dá robiť počas svojej dovolenky na Malorke:

 • Pláže: Malorka je známa svojimi nádhernými plážami s jemným pieskom a priezračným morom. Možno navštíviť populárne pláže ako Cala Millor, Playa de Muro alebo Cala d’Or a užiť si slnko a kúpanie.
 • Turistika: Prechádzať sa po úchvatných turistických trasách, ktoré vedú cez útesy, lesy a horské vrchy, a ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu.
 • Vodné športy: Vyskúšať si rôzne vodné športy ako potápanie, šnorchlovanie, surfovanie alebo jachting v miestnych prístavoch.
 • Kultúra a história: Navštíviť historické dedinky a pamätihodnosti, ako sú starobylé mestá Valldemossa a Sóller, hrad Bellver alebo taliansky renesančný palác Son Marroig.
 • Gastronómia: Ochutnať miestne špeciality ako paella, tapas, čerstvé morské plody a sladkosti z mandlí v miestnych reštauráciách a kaviarňach.
 • Nočný život: Pre tých, ktorí vyhľadávajú zábavu po západe slnka, Palma de Mallorca ponúka bohatý nočný život s barmi, klubmi a koncertmi.
Rozsiahle pieskové pláže s azúrovým morom lákajú každoročne veľké množstvo dovolenkárov.

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca, hlavné mesto Baleárskych ostrovov, je nádherné prímorské mesto, ktoré pôsobí svojim kultúrnym bohatstvom a historickým odkazom. Tu sú niektoré z najzaujímavejších miest a aktivít, ktoré možno v Palme de Mallorca zažiť:

 • Katedrála La Seu: Majestátna gotická katedrála s fascinujúcim vnútrom a nádhernou architektúrou, ktorá sa vypína nad prístavným námestím.
 • Královský palác Almudaina: Nádherný palác, ktorý je sídlom kráľov a vládcov Malorky od doby arabov až po dnešok. Ponúka úžasné výhľady na mesto a prístav.
 • Staré mesto: Prechádzka starými úzkymi uličkami plnými historických pamiatok, reštaurácií a obchodov ponúka jedinečný pohľad na život v Palme.
 • Paseo Marítimo: Pásková promenáda pozdĺž prístavu, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady na more, jachty a okolité budovy.
 • Belverský hrad: Majestátny stredoveký hrad, ktorý ponúka panoramatický výhľad na mesto a okolitú krajinu.

Palma de Mallorca je tiež známa svojimi pestrofarebnými trhmi, ktoré ponúkajú čerstvé miestne produkty, remeslá a suveníry. Počas návštevy nezatreba zabúdať ochutnať miestne špeciality ako paella, tapas a čerstvé morské plody v jednej z mnohých reštaurácií.

Nádherná gotická katedrála predstavuje dominantnú architektúrnu stavbu ostrova a mesta.

Ubytovanie Mallorca

Na Malorke, ako aj na celých Baleárskych ostrovoch je široká škála ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Tu sú niektoré z najpopulárnejších možností:

 • Hotely: Palma de Mallorca ponúka množstvo luxusných hotelov pri mori s výhľadom na pláže a prístav. Mnohé hotely majú aj wellness centrá a bazény.
 • Apartmány: Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosti a súkromia, apartmány sú vynikajúcou voľbou. Nachádzajú sa v rôznych častiach mesta aj na vidieku.
 • Rezorty: Pre luxusnú dovolenku si možno vybrať z množstva plážových rezortov s komplexnými zariadeniami, ako sú bazény, reštaurácie, golfové ihriská a wellness centrá.
 • Vily: Pre tých, ktorí niečo špeciálne a exkluzívne, prenájom vily môže byť ideálnou voľbou. Môžete si vybrať medzi vilami pri mori, v horskom prostredí alebo na vidieku.

Pre výber správneho ubytovania je dôležité zvážiť všetky preferencie, rozpočet a požiadavky na pohodlie a vybavenie. Takisto rezervovať ubytovanie vopred, najmä v letných mesiacoch, keď je dopyt veľmi vysoký.

Počasie Malorka

Počasie na Malorke je typické stredomorské, s teplými a slnečnými letami a miernymi zimami. Toto počasie sa dá porovnať napríklad s počasím v Marokku, ktorá je len o niečo teplejšie. Tu sú niektoré informácie o počasí na Malorke počas rôznych ročných období:

 • Leto (júl – september): Letá na Malorke sú horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 30-35 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na plážové dovolenky a vodné športy.
 • Jeseň (október – november): Jesenné mesiace sú stále teplé, no menej rušné ako letá. Teploty sú vo všeobecnosti príjemné a vhodné na prechádzky a turistiku.
 • Zima (december – február): Zimy na Malorke sú miernych a vlhké, s teplotami klesajúcimi na približne 10-15 stupňov Celzia. Môže pršať a zima je stále primerane teplá.
 • Jar (marec – jún): Jarné mesiace sú ideálne na návštevu Malorky, s príjemnými teplotami a kvitnúcou prírodou. Turistická sezóna sa začína oživovať a ešte nie je taká rušná ako v lete.

Nezáleží na tom, kedy padne rozhodnutie navštíviť Malorku, vždy si možno užiť príjemné počasie a krásne scenérie ostrova. Netreba zabúdať na opaľovací krém a ľahké oblečenie počas letnej dovolenky, a niečo teplejšie na chladnejšie večery v zime.

Bez ohľadu na záujmy a preferencie, na Malorke je dostatok aktivít a zážitkov na nezabudnuteľnú dovolenku, napríklad pozorovanie západu slnka pri skalnom oblúku.

Mallorca last minute

Tu sú niektoré tipy a triky, ako získať čo najlepšie ponuky na last minute dovolenku na Malorke:

 • Flexibilita: Treba byť pripravení byť flexibilní ohľadom termínu odchodu a typu ubytovania. Čím viac flexibilní človek je, tým väčšiu šancu má na získanie výhodnej ponuky.
 • Sledovanie ponúk: Sledovať webové stránky cestovných agentúr a rezervačných portálov, ktoré ponúkajú špeciálne last minute zľavy na dovolenky na Malorke.
 • Ponuky balíčkov: Niektoré cestovné agentúry ponúkajú last minute balíčky, ktoré zahŕňajú letenky, ubytovanie a ďalšie výhody za zvýhodnené ceny.
 • Kontaktovanie miestnych hotelov: Niektoré hotely môžu mať voľné kapacity a sú ochotné ponúknuť špeciálne ceny na poslednú chvíľu.
 • Cestovné aplikácie: Využiť cestovné aplikácie a webové stránky, ktoré porovnávajú ceny a ponuky last minute dovoleniek pre najlepšiu ponuku.

Last minute dovolenka môže byť skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze a ešte stále si užiť fantastickú dovolenku na krásnej Mallorke. Treba však byť pripraveným na to, že ponuky môžu byť obmedzené a rýchlo sa vyhodia, takže netreba váhať, pri vhodnej ponuke.

Dovolenka na Malorke

Dovolenka na Malorke je nezabudnuteľným zážitkom plným slnka, mora a dobrodružstva. Či už pobyt na slnečnej pláži, kultúrne dedičstvo ostrova alebo miestne lahôdky, Malorka neprestane ohromovať svojou krásou a pohostinnosťou. Nech vedie cesta kamkoľvek na tomto nádhernom ostrove, bude to dovolenka, na ktorú sa nezabúda.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang