mBank pôžička – recenzia a hodnotenie

mbank

Dnešná recenzia bude venovaná na Slovensku pomerne novej banke – mBank. Na trh prišla v roku 2007. Jej pôvodcom je poľská banka BRE Bank SAktorá v Poľsku funguje už 20 rokov. Aké pôžičky poskytuje mBank?


Obsah článku


Slovenská „odnož“ mBank je súčasťou finančnej skupiny CommerzbankCentrála sídli v Bratislave a v súčasnosti má iba 8 pobočiek vo väčších krajských mestách.

Menej pobočiek ale nevnímame ako negatívum. Aktuálny trend presúvania činnosti bánk na internet má za dôsledok znižovanie výdajov na chod pobočiek a platov stoviek zamestnancov.

Motto banky je „mBank – maximálne výhodne“ a dúfame, že vízia ostane naplnená.

Za krátku dobu pôsobenia mBank stihla získať niekoľko významných ocenení, čo svedčí o tom, že banka vstúpila na trh tou „správnou nohou“.  Konkrétne sa jedná o ocenenie Zlatá minca 2010 (Bankové účty – 1. miesto, Kreditné karty – 1. miesto, Debetné karty – 2. miesto, termínované klady a E-bankovníctvo – 3. miesto).

Portfólio produktov mBank ničím neprekvapí, ponúka však všetko potrebné, čo od banky môže moderný Slovák žiadať. Bankový účet, sporiaci účet, hypotekárne úvery, poistenie, pôžičky a možnosti investovania do fondov. To všetko robí mBank súčasťou života čoraz viac Slovákov. K 30.07.2014 dosiahla mBank viac než 200 000 klientov, čo je na „nováčika“ slušné číslo.

Za zmienku okrem pôžičiek stojí aj možnosť založiť si v banke účet so službou Mobilný tím. Ten Vás navštívi na Vami vybranom ľubovoľnom mieste a ihneď aktivuje nový účet. Podobnú službu sme u konkurencie zatiaľ nepostrehli.

V článku si bližšie predstavíme produkt mPôžička Plus. Pozrieme sa na parametre a podmienky potrebné pre jej odsúhlasenie.

mPôžička Plus s garantovanou výškou úroku 9,9 % ročne

Nestáva sa často, že by banky a iní poskytovatelia nastavili na svoje pôžičky garantovanú výšku úroku. Zvyčajným postupom je meniť jeho výšku v závislosti od požičanej sumy a celkovej doby splatnosti.

mBank sa rozhodla so svojou pôžičkou tento trend ignorovať a výšku úroku nastaviť napevno.

mBank pôžička je vhodná pre väčšinu ľudí, ktorí dokážu doložiť príjem a nemajú nedoplatky voči mBank a ostatným bankám. Ďalšie podmienky nie je náročné splniť.

Parametre mPôžičky Plus:

 • peniaze od 350 € do 20 000 € – pri žiadosti nad 3 300 € sa vyžaduje súhlas manžela/manželky
 • doba splatnosti 12 až 84 mesiacov
 • garantovaný úrok 9,9 % ročne

Tieto výnimočné parametre pôžičky mBank sú tým, čo ju robí takou populárnou medzi žiadateľmi.

Podmienky pre získanie mPôžičky Plus

Čo je potrebné na získanie mPôžičky Plus od mBank?

 • vek minimálne 18 rokov a spôsobilosť na právne úkony – maximálny vek žiadateľa nie je uvedený a pravdepodobne sa posudzuje individuálne
 • stabilný príjem – v prípade zamestnanca na TPP nesmiete byť v skúšobnej lehote (prvé 3 mesiace) ani vo výpovednej lehote (zvyčajne posledné 2 mesiace)
 • trvalé alebo aspoň prechodné bydlisko na území SR
 • žiadateľ nesmie mať omeškané splátky a dlhy v mBank ani v ostatných – mBank nahliada aj do registra dlžníkov Credit Bureau
 • mBank si zároveň vyhradzuje právo na bezdôvodné zamietnutie žiadosti o pôžičku

Ak ste klientom mBank a Vaše príjmy sa pripisujú na účet banky, nemusíte dokladať žiadne potvrdenia o príjme. Ak Vaša súčasná banka nemá také výhodné podmienky a rozhodli ste sa pre mBank, prichystajte si nasledovné dokumenty:

 • potvrdenie o príjme zo závislej činnosti – výpisy z bankového účtu za posledné 3 mesiace, prípadne potvrdenie o výške príjmu – musí byť uvedené na originálnom formulári mBank
 • zahraničný príjem zo závislej činnosti – výpisy zo zahraničného bankového účtu za posledné 3 mesiace, prípadne potvrdenie o výške príjmu – musí byť uvedené na originálnom formulári mBank
 • príjem z podnikateľskej činnosti (ak ste živnostník) – posledné daňové priznanie, potvrdenie o úhrade dane a potvrdenie o tom, že voči daňovému úradu nemáte žiadne dlhy
 • potvrdenie o priznaní dôchodku (starobného, invalidného, výsluhového alebo vdovského) a výpis z účtu za posledný mesiac
 • príjem z podielu na zisku pre živnostníkov
 • príjem z prenájmu (pokiaľ je)

mBank si v prípade potreby vyhradzuje právo na vyžiadanie ďalších doplňujúcich dokumentov.

Výhody a nevýhody mPôžičky Plus

Aké sú hlavné výhody mPôžičky Plus?

 • garantovaný úrok 9,9 % ročne
 • akceptuje aj príjem zo zahraničia
 • bez poplatku za vedenie úverového účtu
 • bez poplatku za predčasné splatenie
 • bez poplatku za mimoriadne splátky
 • možnosť získať aj on-line (v prípade prvej žiadosti)
 • prehľadné podmienky
 • obľúbená u zákazníkov

Medzi hlavné nevýhody mPôžičky Plus patrí:

 • nahliadanie do registra
 • nutnosť dokladovať príjem

Aj napriek týmto dvom nevýhodám sa mPôžička Plus od mBank stále radí medzi najvýhodnejšie pôžičky na slovenskom trhu.

Žiadosť o mPôžičku

V prípade, že o mPôžičku žiadate prvýkrát, budete sa musieť zastaviť na niektorej z pobočiek mBank. Podanie žiadosti a jej následné odsúhlasenie je rýchle a na pobočke sa nezdržíte viac ako pol hodinu.

Pri opakovaných žiadostiach máte možnosť získať peniaze prostredníctvom internet bankingu. Na ten budete potrebovať užívateľské konto.

Elektronické bankovníctvo je, mimochodom, veľmi šikovný pomocník. Okrem bežných služieb ako platby, prevody, trvalé príkazy a podobne Vám toto konto poslúži aj na získanie detailného prehľadu o stave aktuálnej pôžičky.

Presne vidíte, koľko splátok máte uhradených a koľko ich ešte ostáva. Pomocou konta môžete okrem mesačných splátok zasielať aj mimoriadne splátky, ak Vám z výplaty ostane viac peňazí. Mimoriadne splátky nie sú nijak spoplatnené.

Pre lepšiu orientáciu si na pôžičkovej kalkulačke môžete nastaviť parametre pôžičky a okamžite viete, koľko za pôžičku zaplatíte.

Mám problém so splácaním – čo robiť?

Nevylučuje sa, že sa počas doby splatnosti stane, že Vám na pravidelnú splátku nevystačia peniaze. Máte dve možnosti, ako si s problémom poradiť.

Požiadate banku o predĺženie splatnosti úveru, čím sa Vám zníži mesačná splátka. Pozor – splátku síce znížite, no kvôli predĺženiu splatnosti sa Vám môže splátka mierne predražiť. Informujte sa na infolinke, prípadne na pobočke na presný výpočet celkovej vrátenej sumy.

Druhou možnosťou je požiadať o odklad splátok istiny úveru až na 12 mesiacov. Odklad splátok taktiež zníži výslednú hodnotu mesačných splátok.

Ak Vám z nejakého dôvodu nevyhovuje v zmluve uvedený deň splácania (napríklad ak Vám zmenili výplatný termín), môžete požiadať o iný dátum mesačnej úhrady.

Záverečné hodnotenie

Musíme uznať, že na nás mBank spravila celkom dobrý dojem. Jedná sa o mladú a dynamicky sa rozvíjajúcu banku, ktorá rozumie aktuálnym trendom.

Prejavuje sa to na pozitívnom prístupe k novým technológiám a k postupnému presunu fungovania z pobočiek na internet. Cez internet spravujete svoj účet, žiadate a získavate pôžičky, prípadne hypotéky.

Nastavený garantovaný úrok 9,9 % ročne nás taktiež potešil, pretože je konečný a dostane ho každý. Uznávame, že existujú aj výhodnejšie pôžičky, no nie vždy záujemcov oboznámia so všetkými poplatkami hneď na začiatku.

mBank razí cestu transparentnosti a za úlohu si dáva informovať zákazníka o všetkom hneď na prvom mieste.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang