Okuliare proti modrému svetlu – ponuka, kde zohnať

Okuliare proti modrému svetlu, známe aj ako okuliare blokujúce modré svetlo alebo počítačové okuliare, sú okuliare určené na ochranu očí pred škodlivým modrým svetlom, ktoré vyžarujú rôzne elektronické zariadenia vrátane smartfónov, počítačov, tabletov a televízorov.

Tieto okuliare sa v posledných rokoch stávajú čoraz populárnejšími v dôsledku rastúcich obáv z možných nepriaznivých účinkov modrého svetla na zdravie očí a spánkový režim.


Čo je obsahom čláku

 • Základné informácie o modrom svetle a jeho vplyve na spánok
 • Obľúbené značky dámskych, pánskych a detských okuliarov proti modrému svetlu
 • Vhodné okuliare pri práci s počítačom
 • Test okuliarov proti modrému svetlu
 • Recenzie okuliarov proti modrému svetlu

Čo je to modré svetlo?

Modré svetlo je vysokoenergetické viditeľné svetlo, ktoré je súčasťou spektra viditeľného svetla. Je prítomné v prirodzenom slnečnom svetle a vyžarujú ho aj umelé zdroje svetla a elektronické zariadenia.

Zatiaľ čo vystavenie prirodzenému modrému svetlu počas dňa je prospešné, pretože pomáha regulovať cyklus spánku a bdenia, dlhodobé a nadmerné vystavenie umelému modrému svetlu môže mať negatívny vplyv na oči a celkovú pohodu.

Okuliare na modré svetlo

Jednou z hlavných obáv spojených s modrým svetlom je jeho potenciál spôsobovať digitálne namáhanie očí alebo syndróm počítačového videnia.

Pri dlhšom čase strávenom za obrazovkou, sú oči vystavené dlhodobému vyžarovaniu modrého svetla. To môže mať za následok príznaky, ako je únava očí, suchosť, svrbenie, tik v oku, rozmazané videnie a dokonca aj bolesti hlavy.

Okuliare na modré svetlo fungujú tak, že filtrujú značnú časť modrého svetla, čím tieto príznaky zmierňujú a poskytujú očiam úľavu.

Okuliare s modrým filtrom

Okuliare na počítač alebo okuliare s modrým filtrom majú šošovky, ktoré sú špeciálne potiahnuté alebo zafarbené tak, aby selektívne absorbovali alebo odrážali modré svetlo.

Okuliare proti modrému svetlu 100% účinné

Okuliare proti modrému svetlu môžu mať aj jantárový alebo žltkastý odtieň, ktorý vyvažuje spektrum modrého svetla. Okuliare proti modrému svetlu 100 % odrážajúce toto žiarenie sú zväčša v prevedení s oranžovými sklami.

Okuliare možno nosiť počas používania elektronických zariadení alebo aj ako preventívne opatrenie na minimalizáciu vystavenia očí modrému svetlu počas dňa.

Okuliare proti modrému svetlu dámske

Okuliare proti modrému svetlu dámske sú v súčasnosti obľúbeným doplnkom. Keďže čoraz viac ľudí trávi dlhé hodiny pozeraním do obrazoviek, tieto okuliare sa stali nevyhnutnosťou pre moderné ženy, ktoré chcú chrániť zdravie svojich očí.

Či už ide o prácu z domu popri rodičovskej dovolenke, ktorá vyžaduje čas strávený pri počítači alebo kancelársku prácu za obrazovkou, ochrana zraku pred modrým svetlom je mimoriadne dôležitá.

Ochranu zraku aj zlepšenie kvality spánku so sebou prináša nosenie ochranných okuliarov.

Okrem funkčných výhod sa dámske okuliare proti modrému svetlu dodávajú v rôznych štýlových dizajnoch a tvaroch. Značky ako Ray-Ban, Chloe, Chiara Ferragni, Dolce&Gabbana, Isabel Marant, Saint Laurent či David Beckham rozpoznali potrebu ochrany pred modrým svetlom a prinášajú módne okuliare, ktoré dopĺňajú osobný štýl ženy.

Či už žena dáva prednosť klasickým rámom, moderným tvarom mačacích očí alebo elegantným a športovým dizajnom, v ponuke sú okuliare proti modrému svetlu, ktoré vyhovujú každému vkusu. Vďaka tomu sa ženy môžu cítiť sebavedomo a štýlovo a zároveň chrániť svoje oči.

Okuliare proti modrému svetlu pánske

Okuliare proti modrému svetlu pánske poskytujú ochranu pred škodlivým modrým svetlom vyžarovaným digitálnymi zariadeniami, ako sú smartfóny, tablety, počítače a obrazovky LED. Okuliare proti modrému svetlu pánske sú čoraz obľúbenejšie medzi jednotlivcami, ktorí trávia dlhé hodiny pred obrazovkami a chcú chrániť svoje oči pred potenciálne škodlivými účinkami modrého svetla.

Okuliare proti modrému svetlu pánske sa zvyčajne vyrábajú z ľahkých a odolných materiálov, aby sa zabezpečilo pohodlie a dlhá životnosť. Môžu sa dodávať v rôznych štýloch, od klasických až po športové, aby vyhovovali rôznym preferenciám a potrebám.

Moonlight okuliare

Obľúbenou značkou sú Moonlight okuliare proti modrému svetlu. Vyrábajú sa v prevedení pre pánov aj dámy, majú štýlové dizajny a kvalitné spracovanie. Na výber sú navyše dve verzie – na denné aj nočné používanie. Moonlight okuliare sú skvelým typom na vianočný darček.

Moonlight okuliare sú kvalitné ochranné okuliare, ktoré podčiarknu štýl mužov aj žien.

Rovnako ako ženy aj muži túžia po elegantnom doplnku, ktorý zlepšuje ich vzhľad a chráni zdravie ich očí.

Detské okuliare proti modrému svetlu

V modernej digitálnej dobe trávia deti viac času ako kedykoľvek predtým používaním smartfónov, tabletov, počítačov a iných zariadení, ktoré ich vystavujú značnému množstvu modrého svetla.

Detské okuliare proti modrému svetlu sú špeciálne vytvorené s ohľadom na pohodlie a bezpečnosť detí. Sú ľahké, odolné a dostupné v rôznych štýlových dizajnoch, vďaka čomu si ich nosenie deti ľahšie osvoja. Rámy sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vydržali každodenné opotrebovanie aktívnymi deťmi.

Investícia do detských okuliarov proti modrému je aktívnym a zodpovedným krokom k ochrane zdravia detských očí. Okrem toho je však nevyhnutné budovať zdravé návyky pri sledovaní obrazovky, obmedzovať čas strávený so smartfónmi či tabletmi. Tie majú nielen negatívny dopad na zdravie očí, vedú k vzniku závislosti a ďalších zdravotných problémov.

Ponuka detských okuliarov síce nie je bohatá, no nájdu sa aj štýlové a kvalitné kúsky.

Modré svetlo a spánok

Zistilo sa, že modré svetlo narúša náš spánok a ovplyvňuje cirkadiánny rytmus. Vystavenie modrému svetlu vo večerných hodinách, najmä z elektronických zariadení, môže potlačiť produkciu melatonínu, hormónu zodpovedného za reguláciu spánku. To môže mať za následok ťažkosti so zaspávaním a zlú kvalitu spánku.

Okuliare proti modrému svetlu, ktoré majú schopnosť blokovať určité množstvo modrého svetla, môžu pomôcť minimalizovať jeho rušivé účinky na spánkový cyklus, podporiť lepšiu hygienu spánku a uľahčia aj ranné vstávanie.

Modré svetlo – čo pomôže okrem okuliarov

Je dôležité poznamenať, že okuliare proti modrému svetlu nenahrádzajú správnu starostlivosť o oči a zdravé návyky pri sledovaní obrazovky.

Ako eliminovať negatívny vplyv modrého svetla:

 • pravidelné prestávky od digitálnych obrazoviek
 • dodržiavanie pravidla 20-20-20 (každých 20 minút sa 20 sekúnd pozerať na niečo vzdialené 20 metrov)
 • nastavenie jasu a kontrastu obrazovky
 • zabezpečenie správnych svetelných podmienok

Okrem okuliarov môžu aj tieto návyky prispieť k zníženiu namáhania očí a minimalizácii vplyvu modrého svetla na oči.

Okuliare proti modrému svetlo sú vhodné pri práci s počítačom aj pri akomkoľvek kontakte s obrazovkami.

Okuliare proti modrému svetlu optika

Okuliare proti modrému svetlu by mala mať v ponuke každá kvalitná optika. Aj na internete je výber modelov pre pánov aj ženy pomerne bohatý a vyberie si každý, kto preferuje zdravotné a zároveň módne hľadisko.

Obľúbená internetová optika eyerim ponúka niekoľko značkových okuliarov proti modrému svetlu. Wayfarer má tiež bohaté zastúpenie takýchto okuliarov za prijateľné ceny. Aj niektorí elektro predajcovia ponúkajú okuliare proti modrému svetlu, no ide skôr o základné modely s oranžovými sklami.

Okuliare na počítač

V súvislosti s rozšíreným používaním počítačov a iných digitálnych zariadení v každodennom živote sa u mnohých ľudí vyskytujú príznaky, ako je namáhanie očí, suchosť očí, bolesti hlavy a rozmazané videnie.

Tieto príznaky, ktoré sa súhrnne nazývajú syndróm počítačového videnia, sú spôsobené dlhodobým vystavením modrému svetlu vyžarovanému týmito zariadeniami.

Počítačové okuliare proti modrému svetlu

Okuliare na počítač sú praktickým riešením v boji proti negatívnym účinkom modrého svetla vyžarovaného elektronickými obrazovkami. Odfiltrovaním škodlivého modrého svetla môžu tieto okuliare znížiť namáhanie očí, zlepšiť zrakový komfort a podporiť lepší spánok.

Bez ohľadu na to, či užívatelia trávia dlhší čas pred obrazovkou počítača, alebo jednoducho často používajú digitálne zariadenia, počítačové okuliare môžu byť cenným doplnkom starostlivosti o oči.

Okuliare proti modrému svetlu – test

Pokiaľ ide o ich účinnosť, vedecké štúdie naznačujú, že nosenie okuliarov proti modrému svetlu môže pomôcť zmierniť namáhanie očí, únavu a iné príznaky spojené s dlhodobým používaním obrazovky.

Modré svetlo je spojené s narušením cyklu spánku a bdenia, známeho ako cirkadiánny rytmus, a nosenie týchto okuliarov večer môže podporiť lepšiu kvalitu spánku.

Pre tých, ktorí sa obávajú potenciálnych negatívnych účinkov modrého svetla, stojí za zváženie nosenie okuliarov proti modrému svetlu. Najlepšie je však poradiť sa s očným lekárom, ktorý poskytne individuálne rady a odporúčania.

Pri návšteve lekára netreba zabudnúť, že bude potrebná tiež priepustka k lekárovi.

Okuliare proti modrému svetlu možno používať vo vnútri aj vonku.

Okuliare proti modrému svetlu recenzie

Používatelia hodnotia okuliare proti modrému svetlu na základe rôznych faktorov, ako je účinnosť, pohodlie, odolnosť, štýl a cena.

Tu je zoznam najčastejších recenzií okuliarov proti modrému svetlu:

 • Používatelia sú s okuliarmi proti modrému svetlu veľmi spokojní a zaznamenali výrazné zníženie namáhania očí. Oceňujú jasné videnie a celkové pohodlie, ktoré tieto okuliare poskytujú, najmä počas dlhých hodín pred digitálnymi obrazovkami. Mnohí zistili, že nosenie týchto okuliarov zlepšilo aj kvalitu ich spánku.
 • Používatelia uvádzajú, že nosenie okuliarov proti modrému svetlu im prináša pozitívne výhody vrátane zníženia únavy očí a zlepšenia spánku. Hoci nemusia pozorovať dramatický rozdiel, vo všeobecnosti považujú tieto okuliare za užitočné pri zmierňovaní únavy očí a oceňujú dodatočnú ochranu pred škodlivým modrým svetlom.
 • Niektorí používatelia, ktorí si zakúpili okuliare proti modrému svetlu, majú neutrálny postoj. Nemusia zaznamenať výrazné zmeny v namáhaní očí alebo v spánkovom režime, no stále oceňujú dodatočnú ochranu pred modrým svetlom. Títo používatelia môžu mať rôzne potreby a očakávania, no celkovo považujú okuliare za vyhovujúce.
 • Menšia časť používateľov vyjadruje nespokojnosť s okuliarmi proti modrému svetlu. Majú pocit, že okuliare neposkytujú takú úroveň ochrany alebo úľavy od namáhania očí, ako sa očakávalo.
 • Existuje malá skupina používateľov, ktorí nezaznamenali žiadny rozdiel alebo prínos nosenia okuliarov proti modrému svetlu.

Je dôležité poznamenať, že individuálne skúsenosti sa môžu líšiť a úroveň spokojnosti môže závisieť od faktorov, ako je kvalita okuliarov, frekvencia používania a už existujúce očné ochorenia.

Okuliare proti modrému svetlu sú účinným nástrojom na ochranu očí pred potenciálnymi škodlivými účinkami dlhodobého a nadmerného vystavenia modrému svetlu.

Znížením namáhania očí, zvýšením zrakového komfortu a podporou zdravšieho spánkového cyklu môžu byť tieto okuliare cenným doplnkom každodennej rutiny v našom čoraz viac digitálnom a na obrazovky orientovanom svete.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang