Pôžička bez registra – kto ju poskytne

pozicka bez registra

Pôžička bez nahliadnutia do registra je produkt, ktorý by ste v ponuke bánk hľadali márne. Každá banka si chce totiž veľmi dobre overiť, či sa na vás pri splácaní úverov môže spoľahnúť – ak teda podľa registra máte narobené dlhy, respektíve máte viditeľne problém s omeškanými splátkami, banka vám z vysokou pravdepodobnosťou žiadosť o akýkoľvek úver neschváli.

Pôžička bez registra je skôr doménou nebankových spoločností, ktorých úloha prichádza na rad práve vtedy, keď vás ako klienta banka odmietne.

Nebankovky schvaľujú tieto žiadosti individuálne. Pripravte sa však na to, že bez overovania vašej schopnosti splácať automaticky stúpajú aj úroky. Čím rizikovejší produkt totiž na trhu je, tým sú zvyčajne úroky nastavené vyššie. To v každom prípade vôbec neznamená, že úver tu dostane každý.

Ako sa dostanem do registra dlžníkov?

Dostať sa do registra je veľmi jednoduché, dostať sa z neho je potom výrazne komplikovanejšie. Už jediná omeškaná splátka spôsobí, že sa v registri dlžníkov ocitnete a tento záznam vám zostane počas celej doby splácania úveru, plus ďalších 5 rokov k tomu.

Ak ste však zmeškali o pár dní splátku a následne ju zaplatili, ocitnúť sa v registri dlžníkov neznamená automaticky, že na úver nemáte šancu. Každá žiadosť sa posudzuje individuálne a v takomto prípade by vám banka nemala robiť ťažkosti. Väčší problém budú mať klienti, ktorí majú so splácaním problém dlhodobo a relatívne pravidelne.

Register dlžníkov nie je len jeden. Na Slovensku ich nájdete hneď niekoľko a každý má odlišné podmienky. Podrobnosti o jednotlivých registroch nájdete v tomto článku!

Kedy sa vám pôžička bez registra oplatí?

Výhodou pôžičiek bez registra je, že sú často pomerne administratívne nenáročné. Mnohokrát ich dokážete vybaviť z pohodlia domova, či už online alebo cez SMS. Požičané peniaze máte zvyčajne k dispozícií veľmi rýchlo, no pôžičky v radoch desaťtisícov eur zase nečakajte.

SMS pôžička bez registra je relatívne výhodným produktom vtedy, keď si potrebujete požičať menší obnos peňazí, ktorý ste potom schopný bez problémov a čím skôr vrátiť. Takouto situáciou môže byť napríklad pokazená chladnička pár dní pred výplatou alebo nečakané výdavky na zdravotnú starostlivosť.

Ak ste však doposiaľ mali problémy so splácaním a musíte riešiť pôžičku cez nebankovky, pripravte sa na to, že by nebolo rozumné pochybiť so splácaním aj tu. Podmienky sú tu jednak zvyčajne menej výhodné, no aj podmienky a následky môžu byť ešte nepríjemnejšie.

Ku každej pôžičke teda pristupujte maximálne zodpovedne.

Čo poskytovatelia pôžičiek bez registra overujú?

Vybaviť pôžičku bez nahliadnutia do registra je naozaj maximálne jednoduché a v niektorých prípadoch môžete mať peniaze dostupné už do niekoľkých minút. Byrokraticky je tento proces naozaj nenáročný a mimo dokladov totožnosti nemusia niektorí poskytovatelia overovať prakticky nič.

Na druhú stranu, nezriedka sa stretnete s potrebou dokladovať účel úveru, niektoré spoločnosti vyžadujú aj dokladovanie príjmu a stále sa môžete stretnúť aj s potrebou mať po svojom boku ručiteľa.

Kto vám pôžičku bez registra poskytne?

Priestor, ktorý sa otvára, keď banka odmietne klientovi žiadosť o pôžičku, prilákal na trh niekoľko nebankových spoločností. Majú niekoľko spoločných znakov, no každá ponúka iné podmienky. Aj v závislosti od toho, koľko peňazí si chcete požičať, si v našom prehľade vyberte tú vašu.

CreditOne

CreditOne ponúka veľmi zaujímavé podmienky pre každého nového klienta. Prvá pôžička od 5 do 180 eur je úplne zadarmo – vrátane úrokov!

Ak navyše tento úver bez problémov splatíte, dostanete nabudúce možnosť požičať si až do 500 eur. Po troch pôžičkách sa stávate členom vernostného systému, z čoho potom plynie ďalšie množstvo váhod.

CreditOne od vás navyše nepožaduje v podstate žiadne informácie. Nevyžaduje od vás dokladovať účel úveru a vzhľadom na nízke požičiavané sumy sa zaobídete aj bez ručiteľa.

Doba splatnosti pri úveroch od CreditOne je však nastavená len na 1 až 30 dní, čo je pomerne málo. V prípade, že tieto peniaze nebudete schopní splatiť, môžete požiadať o odklad, čo vám však pôžičku predraží nemalým poplatkom.

Ferratum

Spoločnosť Ferratum poskytuje dva typy produktov – rýchlu pôžičku a bežnú pôžičku. Pri rýchlej pôžičke máte možnosť požičať si od 30 do 350 eur, s dobou splatnosti od 7 do 30 dní. Prvú pôžičku do 150 eur pritom máte zadarmo.

Ferratum má však jednu podstatnú nevýhodu a to je nutnosť ručiteľa. Tým môže byť niekto vám blízky, no Ferratum za nemalý poplatok poskytuje aj možnosť využiť služby profesionálneho ručiteľa. Čím dlhšie splácate a čím je suma vyššia, tým viac vás táto služba stojí.

Napríklad pri pôžičke 350 eur s dobou splatnosti 30 dní zaplatíte 124,66 €, čo už je naozaj bláznivá cena. Pri vlastnom ručiteľovi pochopiteľne žiadny podobný poplatok neplatíte.

Pôžičku od Ferratum bez registra vybavíte jednoducho cez online či SMS, oceňujeme, že všetky poplatky sú znázornené veľmi prehľadne a podrobne.

Záverečné zhrnutie

Keď vám banka zamietla úver, nie je nič stratené. Tieto spoločnosti sú na trhu práve preto, aby u nich ľudia našli pomoc. Osobne si však myslíme, že vzhľadom na komplikované podmienky sa pôžička bez registra oplatí predovšetkým pri menších sumách, tzv. mikropôžičkách.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang