Pôžička Provident – recenzia

pozicka provident

Produktov na trhu nebankových pôžičiek je nesmierne veľa. Z každej strany novín, na každom vchode a v každej stránke nájdete reklamy na výhodné pôžičky na čokoľvek. Problém však nastáva v niekoľkých fázach.

V prvej fáze vybavovania nebankovej pôžičky sa sklamú všetci ľudia, ktorí sa nachádzajú v registri dlžníkov danej spoločnosti, alebo jednoducho nespĺňajú požiadavky akými sú vek, príjem, možnosť ručenia. Druhá možnosť sklamania nastáva pri osobnej konzultácii alebo telefonickom rozhovore s pracovníkom nebankovej spoločnosti.

Často sa stáva, že Vám ponúknu príliš málo alebo naopak len príliš veľa peňazí. V treťom kroku, keď už máte pôžičku podpísanú a niet cesty späť prichádza studená sprcha v podobe poplatkov za vybavenie alebo vysokých úrokov, ktoré pripomínajú skôr úžerníctvo ako finančný produkt. Práve pre tieto dôvody je veľmi podstatné vedieť oddeliť kvalitné a relatívne výhodné produkty a spoločnosti od tých zlých.

Provident patrí medzi špičku vo svojom obore

Spoločnosť Provident Financial pôsobí na slovenskom finančnom trhu od roku 2001. Viac než 11 ročná prax stavia spoločnosť medzi lídrov v poskytovaní nebankových pôžičiek. Práve preto patria pôžičky od Providentu medzi výhodnejšie a spoľahlivé produkty. Spoločnosť vedie aj záznamy o svojich verných klientoch a poskytuje im finančné poradenstvo a rôzne výhody pri vybavovaní ďalších úverov.

Faktické informácie o pôžičke z Providentu

Provident neponúka rýchle peniaze do výplaty,  no na druhej strane Vám poskytne možnosť požičať si vyššie sumy v podstate na čokoľvek. Rozsah ponúkaných financií, ktoré môžete od spoločnosti dostať je 140–2 300 €.

Využitie peňazí je len a len na Vás. Môžete ich použiť na zaplatenie dlhov,  novú sedaciu súpravu, televízor alebo si za ne môžete užiť pár pekných dní na pláži pri mori. Spoločnosť Provident od Vás nebude chcieť žiadne bločky ani faktúry na dokladanie využitia pôžičky. Dĺžka splatnosti pôžičky je rôzna a závisí to veľkej miery od Vás. 

Pri voľbe dĺžky splácania úveru si dobre premyslite koľko peňazí môžete mesačne odložiť na splatenie pôžičky, ale myslite aj na nejakú rezervu, v prípade straty zamestnania alebo neočakávaných výdavkov.  Provident má po celej republike veľa obchodných zástupcov, resp. finančných poradcov, ktorí s pôžičkou radi pomôžu.

Celý proces vybavovania je veľmi rýchly. Peniaze máte po schválení na ruke alebo na účte do pár dní. Ak radi vybavujete oficiality cez internet, spoločnosť Provident na svojich stránkach poskytuje formulár so žiadosťou ale aj úverovú kalkulačku online.

Podmienky poskytnutia pôžičky

Podmienky nie sú veľmi náročné. Stačí mať trvalý pobyt na Slovensku, vek vyšší ako 18 rokov a mať pravidelný mesačný príjem.

Výhody pôžičky od Providentu

Medzi hlavné výhody pôžičky od Providentu patrí:

  • rýchle vybavenie, peniaze do niekoľkých dní
  • pôžičku môžete použiť na čokoľvek (bez dokladania bločkov a faktúr)
  • pôžička je bez ručiteľa
  • silné, stabilné zázemie spoločnosti
  • možnosť požiadať o pôžičku online

Určite je dobré zvážiť dané výhody.

Nevýhody Provident pôžičky

Medzi nevýhody pôžičky Provident patrí:

  • vysoké poplatky za vybavenie pôžičky
  • vysoké úroky oproti úveru z banky (medzi nebankovakami však patria medzi nižšie)
  • v prípade nesplácania vysoké penále a exekúcia

Na záver môžeme zhodnotiť produkt od spoločnosti Provident Financial ako nadpriemerný vo svojej oblasti pôsobenia. Ak žiadateľ spĺňa požiadavky svoje peniaze dostane rýchlo a v porovnaní s inými nebankovými pôžičkami aj s nižším úrokom. Celkové RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) je relatívne vysoké, no s tým treba pri pôžičke od nebankovej spoločnosti počítať.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang