Quatro pôžička – recenzia a splátky

quatro pozicka recenzia

Spoločnosť Quatro patrí dlhodobo medzi popredných slovenských finančných lídrov v oblasti poskytovania nákupných a úverových produktov všetkým skupinám obyvateľstva. Ako súčasť veľkej finančnej skupiny sa svojimi bohatými skúsenosťami zaraďuje k najvyhľadávanejším inštitúciám, čomu má zodpovedať aj jej kvalita ponúkaných služieb. Oplatí sa Quatro pôžička?


Obsah článku


Čo je Quatro pôžička?

Quatro pôžička sa líši od bežných bankových a nebankových pôžičiek. Je to skôr forma nákupu na splátky, ktorú Quatro nazýva pôžičkou, pretože umožňuje zákazníkom kúpiť si tovar aj vtedy, ak nemajú v danom momente dostatok peňazí. Nie je to klasická nebanková pôžička bez registra a dokladovania príjmu.

Prečo je Quatro pôžička populárna?

 • Umožňuje nákup tovaru v hodnote od 100 do 10 000 eur.
 • Využiť ju možno u viac ako 5 000 partnerských predajní, ktoré sú označené logom Quatro.
 • Ponúka možnosť kúpiť si tovar, na ktorý by človek inak nemal peniaze, a to ako v online obchodoch, tak aj v kamenných predajniach partnerov Quatro.

Uprednostniť Quatro pôžičku môže motivovať hlavne skupinu obyvateľov, ktorí preferujú prehľadný a spoľahlivý produkt, ale samozrejme nielen tých, nakoľko pôžička do 5 minút ponúka vynikajúce podmienky dostupné pre širokú verejnosť.

Quatro prináša svojim zákazníkom nielen serióznosť, spoľahlivosť a okamžité jednanie vďaka online systému, ale takisto mnohé praktické výhody vo forme administratívne jednoduchej žiadosti.

V prípade klientov VÚB banky je možné identifikovať sa prihlásením do služby VÚB Nonstop Banking. Možný je tak VÚB Quatro splátky – kontakt.

Quatro pôžička – ako ju získať?

Ak človek preferuje rýchle a jednoduché vybavenie pôžičky, tento produkt je ideálny. Spoločnosť Quatro ponúka jednoduchý spôsob získania peňazí cez online žiadosť, čo šetrí čas a zabezpečuje diskrétnosť.

Ak uprednostňuje osobný prístup, Quatro má po celom Slovensku dostatok pobočiek, kde ochotní pracovníci poskytnú pomoc a vysvetlia všetko potrebné. Kontakt na Quatro splátky je možný online aj osobne.

Online žiadosť umožňuje zvoliť sumu, splátky a zhodnotiť náklady. Po vyplnení formulára bude záujemca ihneď kontaktovaný a schvaľovací proces sa dokončí s operátorom.

Po schválení získa žiadateľ prístup k súkromnej zóne, kde môže sledovať svoju pôžičku a požiadať o ďalšiu. Po prihlásení do systému získa peniaze do 24 hodín, čo je potvrdené spokojnými klientmi.

Ako Quatro funguje? Stačí si vybrať tovar v hodnote aspoň 100 eur u partnera Quatro a v pokladni zvoliť platbu cez Quatro.

Quatro pôžička bez registra – potrebné doklady

Keď sa zákazník rozhodne zakúpiť potrebný produkt, má možnosť stanoviť sumu, ktorú chce uhradiť už na začiatku, teda pri prvej splátke, pokiaľ mu to obchod umožňuje. Je dôležité overiť, či daný obchod podporuje možnosť nákupu na splátky. Quatro pôžička bez registra nie je dostupná vo všetkých predajniach.

Pri online nákupe je k dispozícii formulár, ktorý vyžaduje prípravu všetkých potrebných dokladov. Väčšine ľudí postačuje občiansky preukaz. Živnostníci musia predložiť kópiu výpisu z účtu a daňové priznanie k dani z príjmov. Aj u štátnych zamestnancov je potrebné priložiť výpis z účtu za posledné tri mesiace.

Žiadosť obsahuje základné osobné údaje. Vzhľadom na to, že je to Quatro pôžička bez registra, klientova žiadosť prejde rýchlo a bez nadmernej byrokracie. Schválenie trvá len niekoľko minút a finančnú čiastku možno získať už do 24 hodín, pričom nie je potrebný žiadny ručiteľ.

Podmienky, ktoré treba splniť pre získanie pôžičky:

 • Žiadateľ musí zdokladovať  potvrdenie o svojom pravidelnom mesačnom príjme (právo požičať si majú zamestnaní, dôchodcovia, podnikatelia aj opatrovateľky).
 • K potvrdeniu o zárobkoch je takisto potrebné priložiť aj kópiu občianskeho preukazu.
 • Byť plnoletý občan SR a mať na Slovensku trvalý pobyt.

Bez týchto podmienok nie je možné získať Quatro pôžičku.

Quatro kalkulačka

Quatro kalkulačka umožňuje jednoducho vypočítať výšku splátky alebo dĺžku splácania. Zadá sa požadovaná suma, akontácia, dĺžka splácania a kalkulačka ukáže všetky potrebné informácie. Dostupné sú dve varianty:

 • Pevná splátka: Ak klient vie, akú výšku splátky chce mesačne splácať, zadá požadovanú výšku splátky a akontáciu. Kalkulačka vypočíta dobu splácania na základe zvolených parametrov.
 • Šikovná splátka: určená pre klientov ktorí vedia, ako dlho chcú úver splácať. Zadá sa požadovaná doba splatnosti a akontácia. Quatro kalkulačka vypočíta výšku splátky na základe zvolených parametrov.

Splátky sa teda dajú prispôsobiť na základe individuálnych potrieb klienta.

Quatro splátky – príklad splácania pôžičky

ČiastkaDobaMesačná splátkaCelkové náklady
800 eur24 mesiacov41,98 eur1 007,52 eur
2 300 eur48 mesiacov72,30 eur3 470,40 eur

Uvedený príklad pre Quatro splátky je iba orientačný. Výška splátky závisí od viacerých faktorov. Presné údaje sa poskytnú pri žiadosti o pôžičku. Quatro kalkulačka pre výpočet splátok je dostupná na stránke Quatro.

Výhody a nevýhody Quatro pôžičky

Medzi výhody pôžičky patrí:

 • jedinečná zľava na nákupy – 5 % vrátenie peňazí za čerpanie pôžičky
 • možnosť požičať si až 5 000 eur s maximálnou splatnosťou 60 mesiacov
 • jednoduchosť a rýchlosť – spôsob požiadania o peniaze online alebo telefonicky
 • žiadna zbytočná administratíva – bez účelovosti a bez ručiteľa či iného zabezpečenia
 • nulové poplatky za vybavenie
 • produkt je vhodný aj pre starobných alebo invalidných dôchodcov
 • istota spojená s požičaním u dlhodobého stabilného slovenského poskytovateľa

Veľkým plusom tejto pôžičky je úplná bezúčelovosť, pretože nikto nepotrebuje poznať dôvody, prečo človek žiada o finančnú pomoc. Samozrejme, takýto postoj poskytovateľa je úplne správny a zákazníci si takisto pochvaľujú diskrétnosť, keďže nie každý má záujem hovoriť o pravých príčinách žiadania peňazí.

Produkt nevyžaduje žiadneho ručiteľa ani iné zabezpečenie, čo taktiež nie je celkom zvyčajné pri podobných vyšších pôžičkách, ale túto vlastnosť zákazníci oceňujú najmä kvôli ušetreniu námahy s papierovačkami, ktoré asi každého mimoriadne obťažujú.

Výbornou správou je, že Quatro pôžičku môže získať každý, kto dokáže predložiť potvrdenie o oficiálnom príjme, teda aj poberatelia starobného alebo invalidného dôchodku, keďže aj penzia je pravidelným mesačným zárobkom. Zľavy pre seniorov nad 60 rokov, ktoré poskytuje štát sú veľkou finančnou pomocou pre mnohých dôchodcov.

Dôchodcovia začínajú byť atraktívnou skupinou žiadateľov, pretože štátne príspevky ponúkajú najvyššiu garanciu každomesačnej istoty peňazí. Táto pôžička je dokonca vhodná aj pre opatrovateľky pracujúce v zahraničí.

Hlavné nevýhody pôžičky:

 • nutnosť predložiť potvrdenie o pravidelnom mesačnom príjme
 • viac ako 20% úroky nepatria k najlepším na trhu

Pred žiadosťou o splátky Quatro je potrebné zvážiť aj nevýhody. Napriek tomu, že splátkový predaj má mnoho výhod a je dostupný pre širokú škálu žiadateľov,

Quatro splátky – peniaze za nákupy späť?

Reklama na Quatro pôžičku hovorí jasne o jednom perfektnom benefite, ktorým je vrátenie 5 % peňazí žiadateľom. Samozrejme, toto pozitívum má určité podmienky. Pre získanie sa musia prostriedky z pôžičky čerpať na nákup, po ktorom klient získa 5 % späť. Ide teda o známy cashback.

Quatro nestanovilo žiadne zásadné kritéria, čo konkrétne sa pod zakúpeným tovarom myslí, čo žiadateľom povoľuje akékoľvek vynaloženie financií. Avšak najdôležitejšie je uschovanie pokladničného dokladu, pretože údaje na ňom sa budú následne zadávať prostredníctvom internetu alebo telefonickej infolinky k získaniu tejto špeciálnej zľavy.

Po dôkladnom nahodení údajov bude návratná 5% čiastka odoslaná na bankový účet vždy na začiatku nasledujúceho mesiaca. Peniaze sa nemusia minúť jednorazovo, nie je to povinnosť. Zľavy sa môžu uplatňovať do 3 mesiacov po čerpaní pôžičky.

Quatro splátky – kontakt

V prípade otázok alebo problémov s Quatro, je k dispozícii Quatro kontakt, prípadne VÚB Quatro splátky – kontakt.

 • Telefón:
  • Slovensko: 0850 123 440
  • Zo zahraničia: +421 248 555 980
 • Email: quatro@quatro.sk
 • Online chat: Na stránke Quatro je k dispozícii online chat, kde operátori odpovedia na otázky v reálnom čase počas pracovnej doby.
 • Kontaktný formulár: Vyplniť kontaktný formulár na stránke Quatro a uviesť otázku alebo problém. Spoločnosť bude klienta kontaktovať späť podľa výberu (emailom alebo telefonicky).
 • VÚB Quatro splátky – kontakt

Quatro pôžičku na Slovensku poskytuje Všeobecná úverová banka. Ak nie je momentálny prístup k internetu, môže sa kontaktovať telefonicky a získať potrebné informácie.

 • Telefón: 0850 123 000
 • Email: kontakt@vub.sk

Na stránke Quatro je dostupný aj kontaktný formulár pre kontakt s VÚB.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang