Revolut – karta, účet, recenzie

V posledných rokoch prešla oblasť bankovníctva a financií hlbokou transformáciou, ktorú do značnej miery podporil vznik inovatívnych fintech spoločností, ktoré spochybňujú tradičné bankové normy. Medzi týmito disruptormi vyčnieva jedno meno: Revolut. Čo je Revolut a ako funguje?

Revolut, zrodený z túžby zmeniť spôsob, akým ľudia spravujú svoje peniaze, sa rýchlo dostal na popredné miesto a ponúka množstvo finančných služieb s digitálnym prístupom.

Kľúčové informácie článku

Revolut ponúka komplexný balík finančných služieb vrátane viacerých mien na účtoch, bezplatných medzinárodných výdavkov, nástrojov na rozpočtovanie, investičných možností a poistných služieb.

Proces založenia účtu na Revolut je relatívne jednoduchý a vyžaduje len niekoľko krokov, vrátane stiahnutia aplikácie, registrácie, overenia identity, poskytnutia finančných informácií a výberu vhodného tarifu.

Revolut ponúka rôzne tarify, ktoré sa líšia v závislosti od potrieb a preferencií užívateľov, od bezplatného štandardného účtu po prémiové programy s rôznymi výhodami, ako sú cashback na transakcie a rozšírené poistné krytie.

Užívatelia môžu získať plastové, virtuálne alebo metalové karty, ktoré sú prepojené s ich účtom a ponúkajú výhody ako bezplatné výbery z bankomatov, výhodné výmenné kurzy a bezpečnostné funkcie.

História a vznik Revolut banky

V ére, v ktorej dominovali tradičné bankové inštitúcie, sa Revolut ukázal ako rušivá sila, ktorá svojím inovatívnym prístupom k bankovým službám spôsobila revolúciu vo finančnom prostredí

Cesta spoločnosti Revolut od koncepcie až po globálne výslnie, zrodená z túžby spochybniť status quo a poskytnúť bezproblémovú, technologicky riadenú bankovú skúsenosť, je dôkazom sily inovácie a odhodlania.

Príbeh Revolut sa začal v roku 2015, keď dvaja vizionárski podnikatelia, Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko, identifikovali významné nedostatky a obmedzenia v tradičnom bankovom sektore. 

Frustrovaní vysokými poplatkami, pomalým časom transakcií a nevýrazným zákazníckym servisom, rozpoznali príležitosť využiť technológiu na vytvorenie bankového riešenia viac zameraného na používateľa.

Revolut sa teda zrodil s poslaním vybudovať alternatívu digitálneho bankovníctva, ktorá by zákazníkom poskytovala komplexný balík finančných služieb, všetky dostupné prostredníctvom užívateľsky príjemnej mobilnej aplikácie.

Vďaka skorému úspechu a rastúcemu dopytu po riešeniach digitálneho bankovníctva Revolut rýchlo rozšíril svoju pôsobnosť za hranice svojho rodného Spojeného kráľovstva, vybudoval si zastúpenie v celej Európe a nakoniec sa pustil aj na medzinárodné trhy.

Banka Revolut – finančné služby

Príťažlivosť Revolutu spočíva v jeho komplexnom balíku finančných služieb, ktoré sú bezproblémovo integrované do užívateľsky príjemnej mobilnej aplikácie. Tu je niekoľko kľúčových funkcií, ktoré podnietili jeho rýchle prijatie:

 • Účty s viacerými menami: Revolut umožňuje používateľom držať a vymieňať si viaceré meny za medzibankové výmenné kurzy, čím sa eliminujú vysoké konverzné poplatky, ktoré si banky zvyčajne účtujú.
 • Globálne výdavky: S kartou Revolut môžu používatelia míňať v zahraničí bez toho, aby museli platiť tradičné zahraničné transakčné poplatky, čo z nej robí atraktívnu možnosť pre cestovateľov a medzinárodné firmy.
 • Nástroje na rozpočtovanie: Aplikácia poskytuje robustné nástroje na tvorbu rozpočtu a analytické nástroje, ktoré používateľom pomáhajú sledovať ich výdavkové návyky, stanovovať ciele úspor a efektívnejšie spravovať svoje financie.
 • Podpora kryptomien: Revolut bol jedným z prvých osvojiteľov integrácie kryptomien, ktorý používateľom umožňuje nakupovať, predávať a držať rôzne kryptomeny priamo z aplikácie.
 • Investičné možnosti: Revolut ponúka obchodovanie s akciami bez poplatkov a prístup k ETF a kryptomenám, čím demokratizuje investičné príležitosti pre svojich používateľov.

Platforma taktiež rozširuje svoje ponuky o poistenie, ako je poistenie zariadenia, cestovné poistenie, čím uspokojuje rôznorodé potreby svojej používateľskej základne.

Revolut bank je služba pre modernú bankovú dobu, ktorá poskytuje služby s cieľom ušetriť čas a peniaze spotrebiteľom.

Revolut účet

Na využívanie Revolut a jeho mnohých výhod, ktoré prináša do sveta financií, je potrebné založiť si Revolut účet. Založenie účtu na Revolut je relatívne jednoduché a zvyčajne vyžaduje len niekoľko krokov.

 • Stiahnutie aplikácie Revolut

Prvým krokom k využívaniu Revolut účtu je stiahnutie aplikácie. Aplikácia je k dispozícii tak ako pre Android operačný systém, tak aj pre IOS operačný systém. 

 • Registrácia

Po nainštalovaní aplikácie bude používateľ vyzvaný, aby sa zaregistroval. Registrácia si vyžaduje základné informácie o používateľovi, ako sú jeho e-mail, telefónne číslo a heslo. Po vyplnení údajov môže pokračovať na ďalší krok.

 • Overenie identity

Revolut vyžaduje overenie identity z dôvodu dodržiavania regulácií a bezpečnosti. Môže sa rozhodnúť pre overenie prostredníctvom svojho občianskeho preukazu alebo pasu. Používateľ môže byť tiež požiadaný o fotografiu jeho tváre na účel overenia.

 • Finančné informácie

Po úspešnom overení identity bude používateľ  požiadaný, aby ste poskytol niektoré ďalšie finančné údaje, ako je daňový rezidentný štát a základné informácie o finančných prostriedkoch. Tieto údaje sú potrebné pre úplné využitie služieb Revolut.

 • Výber predplateného programu

Revolut ponúka niekoľko tarifných plánov, ktoré sa líšia v závislosti od potrieb a preferencií. Je možné si vybrať hneď z niekoľkých typov účtov:

 • Standard účet 
 • Plus účet
 • Premium účet
 • Metal účet 
 • Ultra účet

Výber programu závisí od používateľa a jeho osobných preferencií.

 • Aktivácia karty

Po registrácii, overení identity a vybraní predplateného programu si môže používateľ vybrať kartu, ktorú môže automaticky používať na online nákupy

 • Nastavenie účtu

Posledným krokom je nastavenie účtu používateľa podľa jeho osobných preferencií. Je možné nastaviť si  upozornenia na transakcie, nastaviť si rozpočet alebo plánovať meny, ktoré chce klient využívať.

TIN Slovensko – Revolut

Pri registrácii na Revolut mnohí užívatelia aplikácie vo svojich Revolut skúsenostiach spomínajú TIN číslo. Toto číslo môže ľudí, ktorí sa s tým nikdy nestretli, zmiasť. TIN je skratka pre Identification Number for Tax purposes čiže DIČ – Daňové Identifikačné Číslo.

Revolut je povinný zhromažďovať údaje svojich klientov keďže ich záujem je dodržiavať finančné predpisy. Klient vie svoje DIČ nájsť na oficiálnych právnych dokumentoch ako napríklad pas, občiansky preukaz, vodičský preukaz alebo finančné dokumenty. 

Revolut umožňuje používateľom držať a vymieňať si viaceré meny za medzibankové výmenné kurzy, čím sa eliminujú vysoké konverzné poplatky, ktoré si banky zvyčajne účtujú.

Revolut poplatky

Ako už bolo vyššie uvedené, klienti Revoul si môžu vybrať hneď z piatich rôznych programov podľa vlastných preferencií.

Standard účet od Revolut je úplne zadarmo. Je určený hlavne pre tých, ktorý banka Revolut vyhľadali kvôli možnosti posielať peniaze do rôznych krajín s rôznou menou. Ide o takzvaný základný program. 

Revolut Plus účet stojí klienta 3.99€ mesačne. Toto mesačné predplatné je obohatené o niekoľko výhod, ktoré môže klient očakávať; sú to napríklad prioritná pomoc v aplikácii alebo ochrana bežných výdajov. 

Pre náročnejších Revolut ponúka predplatný program Revolut Premium za 9.99€. Tak ako Revolut Plus aj Premium má svoje výhody. Jednou z týchto výhod je možnosť vytiahnuť si peniaze z bankomatu až do výšky 400 € bez účtovania akýchkoľvek dodatočných poplatkov.

Jednou z hlavných výhod účtu Revolut Premium je možnosť získavať cashback na každú transakciu. Užívatelia môžu získať cashback v eurách alebo v inej mene vo výške až 0,1% na platby kartou (v závislosti od použitej meny). Tento cashback je automaticky pripísaný na účet užívateľa a môže byť využitý na ďalšie nákupy alebo premenený na inú menu.

Revolut Metal predstavuje ďalší predplatený program, z ktorého si môžu klienti vybrať. Len za 15.99€ si klienti môžu užívať rada výhod, ktorý tento program ponúka.

Jednou z najvýznamnejších výhod účtu Revolut Metal je možnosť získať rozšírené cestovné poistenie, vrátane poistenia na požičané vozidlá, meškanie letu, poistenia na zdravotné starostlivosti a ďalšie. Toto poistenie je k dispozícii pre užívateľov účtu Revolut Metal bez dodatočných nákladov.

Ultra účet Revolut si užívatelia môžu zadovážiť za 45 € mesačne. Tak ako predošlé programy aj tento ponúka mnoho výhod. Revolut Ultra je 12-mesačný program s možnosťou mesačného alebo ročného účtovania. Klienti si môžu užívať pocit výnimočnosti, exkluzívne lifestylové výhody, prvotriedne cestovanie a vycibrenú platinovú kartu.

Klient Revolut si môže vybrať z 5 platených programov podľa vlastných preferencií.

Revolut karta

Ako už bolo spomenuté, po zaregistrovaní sa v aplikácii Revolut, klient dostane platobnú kartu. Platobná karta predstavuje centrálny prvok finančných služieb ponúkaných spoločnosťou Revolut.

Existujú rôzne typy kariet, ktoré Revolut poskytuje, vrátane:

 • Plastová karta: Štandardná plastová karta, ktorú získa klient pri registrácii na Revolut. Táto karta je určená na bežné denné používanie a je dostupná bez ďalších poplatkov.
 • Virtuálna karta: Okrem plastovej karty je možné získať aj virtuálnu kartu, ktorú možno použiť na online nákupy. Virtuálna karta je zvyčajne okamžite k dispozícii v aplikácii Revolut a je bezpečná alternatíva pri online platbách.
 • Metalová karta: Revolut tiež ponúka prémiovú verziu karty vo forme metalovej karty. Táto karta je vyrobená z kovu a má štýlový dizajn. Ponúka tiež niektoré prémiové výhody, ako je napríklad cashback na transakcie a ďalšie.

Všetky tieto karty sú prepojené s účtom v aplikácii Revolut a umožňujú jednoducho spravovať financie prostredníctvom mobilnej aplikácie. Okrem toho karty Revolut často ponúkajú výhodné výmenné kurzy pri použití v zahraničí a rôzne bezpečnostné funkcie, ako je možnosť zablokovania karty cez aplikáciu v prípade straty alebo krádeže.

Klient si môže v Revoult vybrať kartu podľa svojich vlastných preferencií.

Revolut výber z bankomatu

Veľkou výhodou aplikácie Revolut je práve výber hotovosti z bankomatu. Výbery z bankomatov s kartami českých a slovenských bánk často sprevádzajú poplatky, najmä v zahraničí. Na rozdiel od toho, Revolut umožňuje bezplatné výbery až do výšky 200 EUR mesačne z bankomatov po celom svete, ktoré akceptujú tieto karty, čo je prípad väčšiny bankomatov.

Revolut bonusy 

Revolut ponúka rôzne promočné akcie, vrátane bonusov za pozvanie nových užívateľov. Jednou z týchto akcií môže byť aj 30€ bonus za pozvanie nového užívateľa.

Tento bonus môže byť poskytnutý v rámci programu „Refer a Friend“ (Pozvi priateľa), kde existuje možnosť získať odmenu za každého nového užívateľa, ktorého už registrovaný klient pozve na Revolut. Po prihlásení nového užívateľa prostredníctvom osobného odkazu a splnení určitých podmienok (napríklad aktivácia karty, vykonanie prvých transakcií atď.) môže získať bonus vo výške 30€.

Revolut – skúsenosti a recenzie 

Recenzie Revolutu sa často líšia v závislosti od skúseností jednotlivých užívateľov a ich individuálnych potrieb. Tu je prehľad niektorých častých tém, ktoré sa objavujú v recenziách:

 • Použiteľnosť a pohodlie: Mnoho užívateľov chváli Revolut za jeho jednoduchú a intuitívnu aplikáciu, ktorá umožňuje ľahkú správu financií. Funkcie ako okamžité správy o transakciách, kategorizácia výdavkov a možnosť rýchleho prevodu peňazí medzi užívateľmi sú tiež veľmi cenné.
 • Výhody pri cestovaní: Mnoho recenzentov uvádza, že Revolut je veľmi užitočný pri cestovaní, pretože umožňuje bezpečné a výhodné platby v cudzích menách. Nízke výmenné kurzy, možnosť využitia karty bez poplatkov v zahraničí a prístup k viacerým menám sú často zdôrazňované výhody.
 • Rozmanité služby: Recenzenti si často cenia rozmanité možnosti, ktoré Revolut ponúka, ako sú kryptomeny, akciové obchodovanie, poistenie a ďalšie. Tieto služby umožňujú užívateľom mať viacúčelový prístup k svojim financiám a investíciám.
 • Zákaznícka podpora: Niektorí užívatelia však vyjadrujú obavy ohľadom úrovne zákazníckej podpory, najmä keď ide o riešenie problémov alebo podávanie sťažností. V niektorých prípadoch sa môže zdôrazňovať aj nedostatok osobného kontaktu so zákazníckym servisom.
 • Bezpečnosť: Bezpečnosť je kľúčovou oblasťou záujmu pre väčšinu užívateľov. Mnoho recenzentov oceňuje bezpečnostné funkcie Revolutu, ako je možnosť blokovania karty cez aplikáciu, dvojfaktorová autentifikácia a upozornenia na podozrivé transakcie.

Je možné, že ľuďom, ktorí nepoznajú Revolut môže hlavou prebehnúť otázka “Môže ma karta revolut pripraviť o peniaze?” no toho sa naozaj nemusia báť. Ide o serióznu spoločnosť, ktorá si získala zákazníkov z celého sveta a ich skúsenosti to len potvrdzujú.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang