Teambuilding – tipy na aktivity a hry

Teambuilding je neoddeliteľnou súčasťou moderného pracovného prostredia. Či už ide o malú firmu alebo veľký korporát, efektívne teambuilding aktivity môžu zásadne prispieť k zlepšeniu komunikácie, posilneniu tímovej spolupráce a zvýšeniu celkovej produktivity. Ako ale vybrať správne teambuildingové aktivity, ktoré budú zábavné a zároveň efektívne? A kam sa vybrať na teambuilding, ak ide o inšpiratívne prostredie?


Obsah článku


Ak niekto plánuje teambuilding v Bratislave, má na výber širokú škálu možností, od dynamických escape room zážitkov až po relaxačné wellness spa pobyty. V tomto článku ponúkneme tipy na teambuilding aktivity, ktoré sú osvedčené a populárne. Netreba zabúdať ani na netradičné hry na teambuilding, ktoré prinesú zamestnancom nový náboj a prehĺbia ich vzájomné vzťahy.

Netradičný teambuilding

Teambuildingy sa v posledných rokoch stali neoddeliteľnou súčasťou väčšiny úspešných spoločností. Organizácia kvalitného teambuildingu je však náročná úloha. Každý zamestnanec má iné záujmy a preferencie, čo je potrebné pri plánovaní brať do úvahy. Napríklad starší zamestnanci nemusia byť nadšení z adrenalínových aktivít, ktoré môžu byť príťažlivé pre mladších kolegov.

Bežne sú teambuildingy organizované ako odmena za dobre vykonanú prácu. To je síce v poriadku, ale teambuilding môže priniesť omnoho viac:

 • slúži ako efektívny nástroj na posilnenie tímovej práce
 • zvýšuje motiváciu zamestnancov
 • podporuje spoluprácu
 • zlepšuje pracovnú atmosféru
 • pomáha kolegom lepšie sa spoznať

Týmto spôsobom môžu zamestnanci pracovať efektívnejšie a s väčším nasadením.

Tipy na teambuildingové aktivity a motiváciu

Motivácia zamestnancov je komplexná téma. Nefinančné formy motivácie, ako je teambuilding, môžu výrazne zvýšiť výkonnosť a zlepšiť pracovné prostredie. Aj keď je finančná odmena dôležitá, sú aj iné spôsoby, ako motivovať tím.

Ako teda pripraviť teambuilding, ktorý bude motivovať každého zamestnanca? Aké sú rady a tipy na teambuildingové aktivity?

TipOpis
Oceniť zamestnancov spravodlivoPoskytnúť im spravodlivú finančnú odmenu za ich prácu.
Ponúknuť nefinančné odmenyNefinančné formy odmeny, ako sú pochvaly alebo malé darčeky, môžu byť veľmi efektívne.
Vytvoriť príjemné pracovné prostredieDbať na to, aby sa zamestnanci cítili v práci pohodlne a šťastne.
Podporovať osobnostný rozvojPoskytnúť zamestnancom príležitosti na vzdelávanie a osobnostný rast.
Podporovať tímovú spoluprácuOrganizovať aktivity, ktoré podporujú spoluprácu a zlepšujú tímové vzťahy, aj v rámci teambuildingových aktivít.
Vyzdvihovať silné stránky zamestnancovOceňovať ich schopnosti a prínosy pre tím.
Minimalizovať kritikuZamerať sa na pozitívne aspekty a nekarhať zamestnancov verejne.
Optimalizovať poradyZbytočne dlhé porady môžu byť demotivujúce, snažiť sa ich skrátiť a zefektívniť.
Poznať svoj tímLepšie poznanie zamestnancov pomáha prispôsobiť teambuilding ich potrebám a preferenciám.

Aktivity na teambuilding – rady

Pri organizovaní teambuildingu je dôležité vytvoriť menšie tímy, pretože väčšie skupiny často narážajú na problémy s komunikáciou a koordináciou. Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, to výstižne pomenoval pravidlom „two pizza rule“ – ak niekto nedokáže nakŕmiť svoj tím dvoma pizzami, je príliš veľký na to, aby bol efektívny. Toto pravidlo sa dá aplikovať aj na teambuildingy – čakanie v dlhých radoch na jednotlivé aktivity nie je zábavné pre nikoho.

Na zlepšenie tímovej spolupráce a zvýšenie motivácie sú v rámci aktivít na teambuilding veľmi populárne escape room hry. Podporujú hľadanie riešení a spoluprácu. Iné zaujímavé možnosti zahŕňajú športové dni, rodinné dni, alebo aktivity spojené s osobnostným rozvojom a predstavovaním nových projektov či výziev.


Teambuilding by mal byť považovaný za rovnako dôležitý projekt ako ktorýkoľvek iný vo firme.


 • Treba venovať dostatočný čas jeho príprave a vykonať analýzu preferencií a potrieb zamestnancov ešte pred samotným teambuildingom.
 • Delegovať organizáciu aktivít na teambuilding na niekoho, kto firmu dobre nepozná, môže viesť k neúspechu.
 • Ak niekto teambuilding zverí externej spoločnosti, mal by dbať na to, aby bola dôkladne oboznámená s kultúrou a cieľmi firmy.
 • Na trhu je mnoho firiem špecializujúcich sa na organizovanie teambuilding akivít, no žiadna nepozná pracovné prostredie tak dobre ako samotný zamestnávateľ.
aktivity na teambuilding
Pri organizovaní teambuildingu je dôležité tvoriť menšie tímy, pretože väčšie skupiny často narážajú na problémy s komunikáciou a koordináciou

Teambuilding Bratislava

Kam na teambuilding v Bratislave, keď dochádzajú nápady? Chcelo by to niečo nové, akčné, športové, alebo radšej oddychové? Vybrali sme pár tipov na originálny a zábavný teambuilding v Bratislave. Stačí si len vybrať.

ESCAPE ROOM

Skupina má v Escape Roome jediný cieľ – utiecť z tematicky zariadenej izby, či bytu, v ktorom sa ocitla. Musí vnímať svoje okolie všetkými zmyslami, spolupracovať s parťákmi, rozmýšľať, ako využiť veci naokolo. Navyše ich tlačí časový limit a tak sa dá napätie krájať.

Kde?
Brainteaselava Escape Room
Questum
PanIQ Room
Trvanie: 60-70 minút
Cena: Cca 12 € / hráč, hra
Počet hráčov: 2-20 hrajúcich súčasne

LASER GAME

Stačí si obliecť vestu, chopiť sa vesmírnej zbrane a akcia začína. Tma, hustá hmla, strategicky rozmiestnené úkryty a križujúce sa lasere vytvárajú pravú adrenalínovú atmosféru. V množstve scenárov hier sa môžu kolegovia snažiť ukoristiť vlajku, zneškodniť bombu alebo trafiť čo najviac protihráčov.

Kde?
Space World
Hero Factory
Laser Wars

Trvanie: ľubovoľné
Cena: cca 15 € / hráč, hodina hry
Počet hráčov: 4-16 hrajúcich súčasne

MYSTERY DINNER

Na začiatku každý dostane svoju postavu, za ktorú hrá zvyšok večera. Stala sa vražda, kto pri stole je vinníkom? Stačí zistiť ako sa kolegovia zhostia netradičných rolí, vyriešia nečakané problémy s inými postavami a zanalyzujú všetky dostupné informácie. Podarí sa spoločne odhaliť vraha?

Kde?
Brainteaselava
Trvanie: 2-3 hodiny
Cena: 15-18 € / hráč, hra + 13 € 3-chodové menu (nepovinné)
Počet hráčov: 7-60

OCHUTNÁVKA VÍNA V TME

Ochutnávky vína sú už dávno známa aktivita na teambuilding. Ale čo tak ju trochu pozmeniť a vložiť do tmavého prostredia? Magická atmosféra, lepšie prežitie chutí. Bude víno po tme chutiť lepšie?

Kde?
Tmavá Degustácia
Trvanie: Cca 2 hodiny
Cena: od 25 € / osobu
Počet ochutnávčov: Podľa dohody

ADRENALÍNOVÝ PARK

Park, v ktorom zo seba kolegovia vydajú naozaj všetko. V poslednej dobe ich pribudlo v Bratislave viacero, niektoré sú zamerané čisto na akčné športy, ale v iných treba na úspech trochu aj pohnúť rozumom. Zábava je zaručená!

Kde?
Jump Arena
Hang Air
Team Up

Trvanie: 1-3 hodiny
Cena: 10-20 € / hráč, hodina
Počet hráčov: 2-200

MOTOKÁRY

V rámci teambuildingu v Bratislave sa dá vymeniť nudná cesta do práce v aute za zábavnú rýchlu jazdu v motokárach. Možno si dokonca kolegovia zlepšia svoje vodičské zručnosti!

Kde?
Motokáry SK
Kart One Aréna

Trvanie: ľubovoľné
Cena: Cca 50 € motokára / hodina
Počet hráčov: 2-20

KURZ VARENIA

Spoločné varenie, budovanie kolektívu a osobný rozvoj sa perfektne dopĺňajú. Ako vyzerajú kolegovia v kuchárskej zástere? Pri voľbe svojho teambuildingu v Bratislave sa dá vybrať medzi workshopom, kulinárskou súťažou a mnohými ďalšími.

Kde?
Chef Parade
Pre Gurmánov

Trvanie: 3-5 hodín
Cena: Cca 50 € / osoba
Počet hráčov: 6-120

Pre tých, ktorí preferujú niečo pokojnejšie, môže byť zaujímavým nápadom pozrieť si dobrý film v Cinemax Bratislava.

Team up Bratislava

V Team Up Bratislava majú kolegovia na výber z troch jedinečných teambuildingových aktivít, ktoré môžu kombinovať podľa potreby.

1. Hra v pevnosti

V rámci tejto aktivity hráči v tímoch zdolávajú 24 úloh v 20 miestnostiach. Úlohy zahŕňajú logické hádanky, lezeckú stenu, úlohy na postreh, vedomostný kvíz, únikovú miestnosť, hudobný rébus a mnoho ďalších výziev. Hráči musia prekonávať jednotlivé úlohy, získavať indície a vylúštiť hádanky, aby sa dostali do finálnych miestností.

 • Trvanie: 2 alebo 3 hodiny
 • Kapacita: Max. 80 hráčov

2. Escape room vo virtuálnej realite

Escape room vo virtuálnej realite ponúka nezabudnuteľný zážitok podporený špičkovou technológiou. Tím musí spojiť všetky sily, aby prekonal prekážky a dosiahol cieľ, rovnako ako v reálnej pevnosti.

 • Trvanie: 2 alebo 3 hodiny
 • Kapacita: Max. 30 hráčov

3. Biliardový turnaj

Tímová hra na profesionálnych biliardových stoloch. Turnaj trvá 2 alebo 3 hodiny, počas ktorých sa tímy snažia dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

 • Kapacita: Max. 40 hráčov

Výhody a možnosti v Team up Bratislava

Priestory: 1800 m² navrhnutého priestoru pre ideálny teambuilding.

Kapacita: Až 250 osôb.

Exkluzivita: Možnosť exkluzívneho prenájmu celého priestoru.

Doplnkový program: DJ, kapela, ochutnávka vína a ďalšie.

Konferenčné priestory: Veľká sála pre 200 osôb a malá sála pre 50 osôb, každá so samostatným barom.

Sanitárne priestory: Šatňa, sprchy, toalety.

Zábava: Priestory baru ideálne na celonočnú zábavu.

Kontakt a lokalita Team up Bratislava

Nákupné Centrum Styla, Studená 4/B, Bratislava

Rezervácie: 0940 627 133

Skupinové hry a aktivity v Brainteaselava

V Bratislave sa nachádza aj ďalšie miesto na skupinové hry a aktivity Brainteaselava na adrese Zámocká 36, 811 01 Bratislava. Toto miesto ponúka rôzne zábavné a výzvové aktivity, ktoré sú navrhnuté tak, aby podporili komunikáciu, tímovú prácu a rozvoj vodcovských schopností.

Marshmallow Challenge

 • Počet účastníkov: 6 a viac
 • Potrebný čas: 30 minút
 • Potrebné vybavenie: 1 balenie marshmallows, 1 balenie špagiet, lepiaca páska, špagát, nožnice pre každý tím, meter na meranie výšky

Priebeh:

Účastníci sa rozdelia do tímov po 3-4. Každý tím dostane 1 marshmallow, 20 neuvarených špagiet, 1 meter lepiacej pásky, 1 meter špagátu a nožnice. Cieľom tímu je postaviť za 20 minút čo najvyššiu vežu, na vrchu ktorej bude marshmallow. Marshmallow musí ostať neporušený a veža nesmie byť podporovaná ničím nad povrchom stola, na ktorom sa stavia. Počas stavby je možné špagety, pásku a špagát ľubovoľne lámať či strihať.

Po uplynutí času na stavbu sa spustí odrátavanie 1 minúty. Vyhráva tím, ktorého marshmallow sa po tejto minúte nachádza najvyššie.

Perfektný štvorec

 • Počet účastníkov: 4-20
 • Potrebný čas: 15 až 20 minút
 • Potrebné vybavenie: dlhý kus (cca 15 metrov) špagátu alebo lana, šatka na oči pre každého účastníka, priestor o veľkosti aspoň 5×5 metrov

Priebeh:

Účastníci sa postavia do kruhu držiac lano. Položia lano na zem a zaviažu si oči šatkou. Potom sa niekoľkokrát prejdú rôznymi smermi. Ich úlohou je následne vytvoriť z lana štvorec, stále so zaviazanými očami. Na zvýšenie obtiažnosti možno stanoviť časový limit, napríklad 8 minút.

Na odhalenie nových lídrov v tíme je možné určiť niektorých účastníkov, ktorí počas tejto obľúbenej skupinovej hry a aktivity budú môcť rozprávať, vrátane skutočného vedúceho z práce, čo podporí prejavenie vodcovských schopností ostatných členov.

Slepý čašník

 • Počet účastníkov: 4 a viac
 • Potrebný čas: 20 minút
 • Potrebné vybavenie: fľaša vína, otvárač na víno, pohár na víno a 3 šatky pre každý tím

Priebeh:

Účastníci sa rozdelia do tímov po 4 a zvolia si kapitána. Kapitán si sadne na stoličku a dá si ruky za seba. Ostatní členovia tímu si zaviažu oči šatkami. Pre každý tím sa umiestni fľaša vína, pohár a otvárač niekam do okolia tímu (napríklad pohár na stôl, fľaša vína na zem pri stene).

Cieľom je nájsť fľašu, pohár a otvárač, otvoriť fľašu, naliať víno do pohára a dať ho kapitánovi vypiť. Kapitán sa nesmie pohnúť z miesta a nesmie používať ruky. Každý z ostatných členov tímu smie používať iba jednu ruku a držať iba jednu z vecí (fľaša, otvárač, pohár). Vyhráva tím, ktorého kapitán prvý vypije pohár vína.

Brainteaselava však ponúka aj ďalšie skupinové hry a aktivity zamerané na komunikáciu a spoluprácu v tíme, dôveru a správne vedenie tímu. Tieto hry sú ideálne na rozbehnutie firemného večierka.

Plavba po Dunaji ako teambuildingová aktivita

Plavba po Dunaji ponúka taktiež jedinečnú príležitosť na teambuilding, kde môžno spojiť prácu s potešením. Bratislavský okruh, ktorý sa stal jedným z najvyhľadávanejších výletov po Dunaji, je ideálnym prostredím pre posilnenie tímovej dynamiky.

Pravidelné plavby:

 • Bratislavský okruh: Ideálna plavba pre skupiny, ktorá umožňuje spoznať krásy Bratislavy z pohľadu rieky a zažiť spoločné dobrodružstvo. Tento okruh zaznamenal najväčší nárast počtu turistov, čo svedčí o jeho atraktívnosti.
 • Celodenný výlet loďou Harmónia k vodnému dielu Gabčíkovo: Táto trasa poskytuje príležitosť na celodenné aktivity a tímové hry na palube.
 • Romantická plavba do Čunova: Okrem nádherných prírodných výhľadov ponúka dvojhodinové kotvenie pri areáli Divoká voda, kde možno organizovať rôzne teambuildingové aktivity.
 • Plavba k zrúcaninám hradu Devín: Táto pravidelná linka je najobľúbenejšou trasou, ktorá kombinuje historické poznanie s prírodnou krásou sútoku Dunaja a Moravy.

Zážitkové plavby:

 • Gastroplavby: Kulinárske zážitky, ako večere na Dunaji alebo nedeľné brunche, ktoré sú ideálne pre posilnenie tímových vzťahov v uvoľnenej atmosfére.
 • Hudobné a tematické eventy: Organizovanie firemných večierkov, hudobných podujatí či iných tematických akcií na lodi je skvelým spôsobom, ako vytvoriť nezabudnuteľné zážitky pre váš tím.
 • Loď Harmónia: Eventová loď Harmónia ponúka štýlový a netradičný priestor pre firemné teambuildingy, oficiálne návštevy a konferencie. Moderné vybavenie, vrátane ozvučenia a možnosti prenájmu celého priestoru, zaručuje komfort a pohodlie pre všetkých účastníkov.

Výhody plavby po Dunaji pre Teambuilding

 • Spojenie s prírodou: Plavba po Dunaji umožňuje účastníkom užívať si krásne prírodné scenérie, čo pomáha odbúrať stres a podporiť kreativitu.
 • Komfort a pohodlie: Moderné lode ako Harmónia sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt, vrátane konferenčných priestorov a cateringových služieb.
 • Rozmanité aktivity: Od ochutnávok vín a kulinárskych zážitkov po historické a kultúrne výlety, plavba na Dunaji ponúka širokú škálu aktivít, ktoré môžu byť prispôsobené potrebám daného tímu.
plavba po dunaji
Plavba po Dunaji je nielen príjemným výletom, ale aj efektívnym nástrojom na budovanie tímového ducha a zlepšenie pracovných vzťahov v neformálnom prostredí.

Wellness spa a teambuilding

Wellness & Spa teambuilding predstavuje taktiež ideálnu kombináciu oddychu a posilňovania tímového ducha. Táto forma teambuildingu je zameraná na relaxáciu, regeneráciu a zlepšenie celkovej pohody členov tímu, čo vedie k vyššej produktivite a lepšej spolupráci.

Výhody Wellness & Spa teambuildingu:

 • Zlepšenie zdravia a pohody: Relaxačné procedúry ako masáže, sauny a termálne kúpele pomáhajú znižovať stres a napätie, čo vedie k lepšiemu fyzickému a duševnému zdraviu.
 • Podpora tímovej spolupráce: Spoločné wellness aktivity, ako sú skupinové cvičenia, joga alebo meditácia, posilňujú vzájomné väzby a podporujú tímovú súdržnosť.
 • Oživenie pracovnej energie: Relaxácia a odpočinok pomáhajú obnoviť energiu a motiváciu, čo je obzvlášť dôležité po náročných pracovných obdobiach.

Wellness & Spa teambuilding je vynikajúcou voľbou pre tímy, ktoré potrebujú obnoviť svoju energiu. Vďaka relaxačným a revitalizačným aktivitám sa členovia tímu vrátia do práce s novou energiou a pozitívnym prístupom.

Skvelé tipy na teambuilding aktivity

Mnohí hľadajú inšpiráciu a tipy na teambuilding altivity, ktoré oživia tímové stretnutia, utužia vzťahy a zároveň poskytnú zábavu a nové zážitky. Tu je päť všeobecných tipov na teambuildingové aktivity, ktoré určite stoja za to.

AktivitaPopis
Pomoc neziskovým organizáciámVenovanie času a energie na pomoc iným je výborným spôsobom, ako zoceliť tím. Je možné napríklad pomáhať v útulkoch pre zvieratá, vysádzať stromy, čistiť prírodu od odpadkov, alebo variť jedlá z iných kultúr.
Takéto skúsenosti nielenže podporujú tímového ducha, ale aj zlepšujú morálku a empatiu medzi kolegami.
Výlet na chatuChatové výlety sú ideálnym prostredím na rôzne teambuildingové aktivity. Od športových hier po aktivity zamerané na budovanie dôvery. Napríklad môžno skúsiť hru s klbkom vlny, kde každý člen tímu povie pozitívnu skúsenosť týkajúcu sa iného člena, čím sa vytvorí prepletená sieť dôvery a vzájomnej závislosti. Alebo môžete vyskúšať aktivitu „Únik z kampane“, inšpirovanú konceptom escape room, kde tím musí spolupracovať a riešiť úlohy pod časovým tlakom.
Adrenalínové aktivityAdrenalínové zážitky sú skvelým spôsobom, ako vystaviť tím stresu v bezpečnom prostredí a podporiť spoluprácu. Medzi takéto aktivity patrí splavovanie rieky, horolezectvo, potápanie, kajakovanie, paragliding, laser game alebo paintball.
Tieto aktivity pomáhajú členom tímu lepšie reagovať na stresové situácie, rýchlejšie myslieť a efektívnejšie spolupracovať.
Konferencie a vzdelávacie akcieÚčasť na konferenciách a vzdelávacích akciách mimo pracoviska je vynikajúcim spôsobom, ako zlepšiť vedomosti tímu a zároveň posilniť vzťahy. Treba to plánovať v predstihu a zabezpečiť si včas lístky.
Takéto akcie ponúkajú možnosť na socializáciu mimo pracovného prostredia a umožňujú členom tímu lepšie sa spoznať a spolupracovať.
Tipy na teambuilding aktivity zamerané na budovanie tímu prinášajú zábavu, zvyšujú morálku a motiváciu, čím premieňajú skupinu jednotlivcov na súdržný a efektívny tím.

Hry na teambuilding v rámci mítingu

Začlenenie teambuildingových aktivít do bežných mítingov môže výrazne zlepšiť atmosféru v tíme, zvýšiť motiváciu a posilniť vzájomnú komunikáciu. Tu sú niektoré jednoduché, no účinné hry na teambuilding:

Dve pravdy a lož
Počet účastníkov: 4-6
Trvanie: 15-30 minút
Cieľ: Posilnenie vzťahov a zlepšenie schopnosti tímu identifikovať nepravdivé informácie
Táto populárna hra je skvelá na prelomenie ľadov. Každý člen tímu povie o sebe dve pravdy a jednu lož, ostatní hádajú, ktoré tvrdenie je nepravdivé.
Budovanie dejovej línie
Počet účastníkov: Neurčený, prispôsobiteľný podľa veľkosti tímu
Trvanie: 30 minút
Cieľ: Rozvoj schopnosti počúvania a spolupráce pri tvorbe spoločného príbehu
Členovia tímu postupne pridávajú slová alebo vety do fiktívneho príbehu, ktorý musí mať logický zmysel.
Ukáž a povedz
Počet účastníkov: 10-15
Trvanie: 30-60 minút
Cieľ: Vytvorenie dôvery zdieľaním osobných záujmov a predmetov
Každý člen tímu ukáže a opíše niečo, čo má rád, napríklad koníček, ocenenie alebo domáce zvieratko. Následne ostatní môžu klásť otázky.
Survivor
Počet účastníkov: 4-6
Trvanie: 30 minút
Cieľ: Zlepšenie schopnosti tímu riešiť problémy a spolupracovať v núdzových situáciách
Tímy dostanú fiktívny núdzový scenár a musia vybrať predmety na prežitie. Táto aktivita podporuje tímovú prácu a kreatívne myslenie.
Kto som?
Počet účastníkov: 5-20
Trvanie: 30-60 minút
Cieľ: Prelomenie ľadov a uvoľnenie atmosféry
Účastníci si nalepia meno známej osoby alebo zvieraťa na čelo a kladú otázky, aby uhádli, kto sú. Táto hra je skvelá na prelomenie ľadov a zábavu.

Tieto hry na teambuilding sa môžu jednoducho prispôsobiť potrebám a preferenciám daného tímu. Sú skvelým spôsobom, ako zlepšiť atmosféru, posilniť súdržnosť a podporiť otvorenosť.

Teambuilding a preklad – čo to je

Pri otázke „čo je teambuilding“, sa dá povedať, že ide o aktivitu zameranú na budovanie tímu a posilnenie jeho súdržnosti. Ide o sériu aktivít, ktoré sú navrhnuté tak, aby pomohli členom tímu spoznať sa navzájom, zlepšiť komunikáciu a spoluprácu, a budovať vzájomnú dôveru a rešpekt.

Ciele teambuildingu:

Zlepšenie komunikácie a spolupráce medzi členmi tímu

Budovanie vzájomnej dôvery a rešpektu

Posilnenie tímového ducha a súdržnosti

Zvýšenie motivácie a produktivity

Rozvoj nových zručností a predností

Riešenie konfliktov a napätí v tíme

Zábava a oddych od bežnej práce

Preklad slova teambuilding

Slovo „teambuilding“ sa v slovenčine bežne používa bez prekladu. Existuje však aj niekoľko alternatívnych prekladov, ako napríklad:

 • Tímová tvorba
 • Budovanie tímu
 • Zváranie tímu
 • Tímové spájanie
 • Zbližovanie tímu

Výber prekladu závisí od kontextu a od toho, aký dôraz chce niekto klásť na rôzne aspekty teambuildingu.

Inšpirácia vo filme Jedeme na teambuilding

Aj filmy môžu byť skvelým zdrojom inšpirácie na otázku „kam na teambuilding“. Slovensko-česká komédia „Jedeme na teambuilding“ je toho jasným dôkazom. Tento film, ktorý dorazil do našich kín v januári tohto 2024 a dá sa pozerať aj na Netflixe, zaznamenal veľký divácky úspech.

Teambuildingový víkend plný výziev

Film sleduje, ako Aleš a jeho noví kolegovia počas teambuildingového víkendu čelia rôznym výzvam. Musia poraziť Alešových bývalých kolegov, zachrániť svoje nové oddelenie pred zrušením a nájsť stratenú sebaúctu. Táto bláznivá komédia ukazuje, aké dôležité je budovanie tímu a ako sa vzťahy v pracovnom kolektíve môžu meniť v nečakaných situáciách

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang