Víkendová taška – ponuka, recenzia

Víkendová taška je batožina, ktorá má ideálnu veľkosť na víkendový výlet. Víkendové tašky sú zvyčajne mäkké, odolné voči vode a vybavené ramennými popruhmi. Bývajú dostatočne malé na to, aby sa dali použiť aj ako príručná batožina do lietadla.


Obsah článku


Správny typ batožiny, batohu alebo tašky na cesty uľahčí balenie a nastupovanie do lietadla alebo iného dopravného prostriedku a zníži stres.

Každá dobrá víkendová taška, navrhnutá tak, aby optimalizovala štýl a odolnosť, má priestranný oddiel a úložný priestor na topánky alebo iné potrebné veci, ktoré je lepšie mať oddelené od hlavného priestoru.

Tento štýl tašky je ideálny pre cestovateľov, ktorí potrebujú jednoduchú tašku na každé rýchle dobrodružstvo.

Víkendová taška – praktický pomocník

Víkendová taška je typ cestovnej tašky, ktorá je špeciálne navrhnutá na použitie na cesty, ktoré trvajú len niekoľko dní. Víkendové tašky sa všeobecne považujú za všestranné kusy batožiny. Spájajú dostatok priestoru bežnej tašky s praktickými dizajnovými prvkami športovej tašky.

Víkendové tašky sú zvyčajne vybavené nastaviteľným ramenným popruhom a dvojitými uchami na jednoduché uchopenie batožiny.

Víkendová taška je zvyčajne približne 45-50 centimetrov dlhá a 20-25 cm široká. Víkendová taška, ktorá je kompaktnejšia ako ťažký kufrík na kolieskach, by mala byť dostatočne veľká na to, aby sa do nej zmestili všetky potrebné veci na víkendový výlet.

Víkendová cestovná taška

Pri výbere víkendovej tašky sa odporúča dávať pozor na kľúčové prvky, ako sú dve uchá na prenášanie, nastaviteľné a odnímateľné popruhy cez rameno a zasúvacie vrecká na ľahký prístup k nevyhnutnostiam.

Okrem kompaktných rozmerov sú víkendové tašky maximálne vhodné na prenášanie. Oplatí sa investovať do tašky, ktorá je vybavená dostatočným úložným priestorom, funkčnými dizajnovými prvkami a skvelou ľahkou konštrukciou.

Bočné zasúvacie vrecká sú ideálne na uloženie tabletu alebo časopisu, zatiaľ čo vnútorné vrecká na zips sú bezpečným miestom na uloženie cestovného pasu alebo iných cenností, ktoré chce mať výletník po ruke.

Cestovná taška aj do lietadla

Niektoré víkendové cestovné tašky majú aj kolieska a výsuvnú rukoväť na ľahké manévrovanie po letiskách, staniciach a podobne. Môžu teda nahradiť klasický kufor.

Víkendové tašky sú väčšinou vhodné ako príručná batožina. Je však potrebné skontrolovať, či ich veľkosť zodpovedá špecifickým požiadavkám na batožinu danej leteckej spoločnosti.

Na cestu za ďalším dobrodružstvom len s najnutnejšími vecami po boku je možno sa uspokojiť i s malým kufrom do lietadla či využiť víkendovú tašku.

Víkendová taška – materiál

Keď ide o praktickosť víkendovej tašky, dôležitý je materiál. Víkendové tašky môžu byť vyrobené z kože, nylonu, polyesteru alebo plátna. Tieto materiály vyzerajú elegantne a štýlovo.

Existuje veľa druhov víkendových tašiek, ktoré sú vyrobené z vodeodolných a ľahko čistiteľných materiálov, takže je dôležité urobiť si prieskum, aby cestovateľ našiel takú, ktorá vyhovuje jeho potrebám.

Polyesterové tašky sú odolné voči poveternostným vplyvom a ľahko sa čistia. Víkendové tašky vyrobené z nylonu alebo polyesteru sa ľahko čistia vlhkou handričkou. Navyše ich nadčasový dizajn nikdy nevyjde z módy.

Kožená víkendová taška bude majiteľovi slúžiť po dlhý čas.

Kožená víkendová taška

Kožená víkendová taška predstavuje väčšiu finančnú investíciu, keďže nejde o najlacnejší materiál. Vráti sa to však na kvalite a trvácnosti. Ak si cestovateľ kúpi víkendovú tašku z kože, bude mu slúžiť dlhé roky.

Podobne ako kvalitné víno, aj kvalitná kožená taška sa vekom len zlepšuje a vydrží bez ohľadu na to, koľkokrát ju vopchá do batožinového priestoru.

Pri výbere sa treba zamerať na tašku pružnú, mäkkú, poddajnú a takú, ktorá dobre starne. Príliš tvrdá a hrubá koža sa ľahšie odrie a poškriabe.

Dámska íkendová taška

Víkendové tašky sú vo všeobecnosti univerzálne a teda aj unisex kúsky. Ženy však pri výbere viac dbajú na štýl a chcú, aby ich dámska víkendová taška ladila s oblečením a celkovo dobre vyzerala.

Netreba však zabúdať na praktickosť – pri výbere víkendovej tašky dámskej je dobré dbať na dostatok vnútorných aj vonkajších vreciek. Ženy predsa potrebujú mať dostatok priestoru nielen na doklady či mobil, aj na kozmetiku a ďalšie dámske nevyhnutnosti.

Dámy pri výbere víkendovej tašky ocenia aj širokú škálu farebných prevedení, ktoré zahŕňajú rôzne vzory a metalické farby.

Medzi dámskymi víkendovými taškami Guess sú obľúbené tie s potlačou.

Pánska víkendová taška

Ako už bolo spomenuté, väčšina víkendových tašiek je vhodná pre mužov aj ženy. Páni častejšie siahajú po zemitých neutrálnych farbách, ako sú hnedá a čierna. Dôležitá je pre nich kvalita víkendovej tašky, pretože s ňou zväčša nezaobchádzajú práve v rukavičkách.

Ak niekto hľadá darček pre partnera, ktorý rád cestuje, pevnou koženou víkendovou taškou určite nič nepokazí.

Víkendová taška Guess

Kvalitné víkendové tašky ponúka napríklad značka Guess. Medzi dámskymi taškami sú obľúbené tie s potlačou loga, páni ocenia čistejší elegantný dizajn.

Guess má v ponuke kožené víkendové tašky, aj tie zo syntetických materiálov. Treba počítať s tým, že kožené stoja aj dvakrát viac.

Víkendové tašky Guess sa dajú kúpiť napríklad na Eobuv, Zalando, Modivo alebo About You.

Praktického spoločníka na cesty v podobe cestovnej tašky ponúkajú aj iné značky, ako sú Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Nike, Kipling alebo The North Face.

S tou pravou víkendovou taškou už len stačí vyraziť za víkendovými dobrodružstvami.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang