Aperol Spritz – recept na Rosé a Tropical kokteil

Aperol Spritz je osviežujúci a živo oranžový koktail, ktorý sa stal symbolom letného relaxu a spoločenských stretnutí. Táto lahodná zmes Aperolu, Prosecca a sódy vytvára harmonickú kombináciu horkosti, sladkosti a bublinkovej ľahkosti. Jeho osviežujúca chuť a charakteristická farba priťahujú milovníkov koktailov po celom svete, pričom každý verí, že si s ním užije kúsok talianskeho slnka a radosti.


Obsah článku


Aperol Spritz je osviežujúci taliansky aperitív, ktorý sa pripravuje z Prosecca, Aperolu a sódovej vody. Má krásnu oranžovú farbu a jedinečnú horko-sladkú chuť.

Aperol je horký likér vyrobený z bylín a koreňov, ktorý sa vyrába v Benátkach od roku 1919. Prosecco je suché šumivé víno z regiónu Veneto v Taliansku. Sódová voda dodáva kokteilu osviežujúcu perlivosť.

Recept na Aperol Spritz

Aperol Spritz je osviežujúci a chutný nápoj, ktorý sa hodí na každú príležitosť. Či už si ho vychutnáte ako aperitív pred večerou alebo ako samostatný nápoj, určite si ho zamilujete.

Ingrediencie na Aperol Spritz

 • 60 ml Aperolu
 • 90 ml Prosecca
 • 30 ml sódovej vody
 • 1 plátok pomaranča

Postup na Aperol Spritz

 1. Do vysokého pohára naplneného ľadom nalejte Aperol.
 2. Pridajte Prosecco.
 3. Doplňte sódovou vodou.
 4. Ozdobte plátkom pomaranča.

Tipy na prípravu dokonalého Aperol Spritzu

 • Používajte kvalitné suroviny. Aperol a Prosecco majú výraznú chuť, preto je dôležité, aby boli čerstvé a dobrej kvality.
 • Používajte ľad. Ľad pomáha udržať kokteil vychladený a osviežujúci.
 • Pridajte sódovú vodu podľa chuti. Ak chcete sladší kokteil, pridajte viac sódovej vody. Ak chcete horkejší kokteil, pridajte menej sódovej vody.
 • Ozdobte plátkom pomaranča. Plátok pomaranča dodá kokteilu príjemnú vôňu a chuť. Ak zrovna nijaké pomaranče doma nemáte, môžete si ich rýchlo a jednoducho objednať cez edelia.sk.

Aperol Spritz je obľúbeným nápojom na celom svete. Je to ideálny aperitív na osvieženie pred večerou. Môže sa podávať aj ako samostatný nápoj.

Kokteil Aperol Spritz

Aperol Spritz sa často pije na rôznych príležitostiach, pretože jeho osviežujúca chuť a jemná horkosť dodávajú atmosfére neformálnu eleganciu. Tu sú niektoré z príležitostí, kedy sa tento koktail často objavuje:

 1. Letné podujatia a záhradné párty: S jeho sviežou chuťou a výraznou farbou sa Aperol Spritz stáva hitom na letných záhradných grilovačkách, piknikoch, detských oslavách pre dospelých členov či letných oslavách.
 2. Piatkové a sobotné večery: Pre mnohých je Aperol Spritz symbolom víkendových večerov. Je ideálny ako predjedlo pred večerou alebo ako spoločník pri príjemnom rozhovore so priateľmi.
 3. Plážové bary a dovolenkové destinácie: Jeho osviežujúca chuť je ako stvorená pre oddych na pláži či pri bazéne. Aperol Spritz je často nájdený v plážových baroch a rezortoch, kde je ideálnym nápojom na relaxáciu.
 4. Umenie a kultúrne podujatia: Na umeleckých vernisážach, festivaloch alebo kultúrnych podujatiach sa Aperol Spritz stáva symbolom spoločenských stretnutí a elegantných chvíľ.
 5. Víkendové brunche: Tento koktail je tiež obľúbeným doplnkom k ľahkým jedlám počas víkendových brunchov, pretože jeho sviežosť dobre dopĺňa širokú škálu raňajkových jedál.
 6. Oslavy a špeciálne udalosti: Pri príležitostiach ako narodeniny, jubileá, svadby či iné oslavy sa Aperol Spritz často objavuje ako nápoj, ktorý dodáva zvláštnu atmosféru a eleganciu.

Nezáleží na tom, či ide o relaxáciu pri bazéne, letnú párty alebo štýlovú udalosť, Aperol Spritz sa stal symbolom spoločenského života a prichádza s nádychom radosti a oddychu vo všetkých týchto príležitostiach.

Pre mnohých je Aperol Spritz symbolom víkendových večerov.

Poháre na Aperol Spritz

Aperol Spritz je obľúbený letný drink, ktorý sa skladá z Prosecca, Aperolu, sódy a ľadu. Aby bol drink dokonalý, je dôležité použiť správne poháre. Okrem Aperolu si môžete doma pripraviť aj iné drinky na príjemné osvieženie či dlhé letné večery.

Tvar pohára

Poháre na Aperol Spritz majú tradične tvar tulipánu. Tento tvar umožňuje, aby sa nápoj správne vyšumil a aby sa všetky chute harmonicky spojili. Okraje pohára sú mierne zúžené, aby sa nápoj lepšie držal v ruke.

Objem pohára

Objem pohára na Aperol Spritz je zvyčajne 600-620 ml. Tento objem je dostatočný na to, aby sa do pohára zmestil celý nápoj, vrátane ľadu.

Materiál pohára

Poháre na Aperol Spritz sa zvyčajne vyrábajú z krištáľového skla. Krištáľové sklo je priehľadné a umožňuje tak, aby sa naplno vychutnali farby a vône nápoja.

Výrobcovia

Na trhu je množstvo rôznych výrobcov pohárov na Aperol Spritz. Medzi najznámejšie patria talianska spoločnosť Luigi Bormioli, nemecká spoločnosť Zwiesel Glas a americká spoločnosť Spiegelau.

Údržba pohárov

Poháre na Aperol Spritz sú zvyčajne odolné voči poškriabaniu a môžu sa umývať v umývačke riadu. Ak chcete, aby vám poháre vydržali dlhšie, je však lepšie ich umývať ručne.

Tipy na výber pohárov na Aperol Spritz

Pri výbere pohárov na Aperol Spritz sa zamerajte na nasledovné faktory:

 • Tvar pohára: Poháre by mali mať tvar tulipánu s mierne zúženými okrajmi.
 • Objem pohára: Poháre by mali mať objem 600-620 ml.
 • Materiál pohára: Poháre by mali byť vyrobené z krištáľového skla.

Ak chcete, aby ste si Aperol Spritz vychutnali naplno, použite správne poháre. Správny tvar pohára umožní, aby sa nápoj správne vyšumel a aby sa všetky chute harmonicky spojili.

Aperol Spritz Rosé – recept

Samozrejme, existuje niekoľko variácií receptu na Aperol Spritz, ktoré pridávajú zaujímavé chuťové dimenzie alebo personalizujú tento obľúbený kokteil.

Ak hľadáte novú chuťovú dimenziu v obľúbenom Aperol Spritz, práve ste na správnom mieste. Táto variácia nazvaná Aperol Rosé Spritz prináša nový citrusový nádych do vašich chvíľ relaxu.

Kombinuje klasické zložky s prídavkom suchého ružového vína a osviežujúcej šťavy z čerstvého grapefruitu, čo dodáva tomuto nápoju zaujímavý a nezabudnuteľný charakter. Dovoľte si objaviť novú podobu tohto ikonického koktailu!

Ingrediencie na Aperol Spritz Rosé

 • 60 ml Aperolu
 • 90 ml suchého ružového vína
 • 30 ml šťavy z čerstvého grapefruitu
 • 30 ml sódovej vody
 • Kocky ľadu
 • Plátky grapefruitu alebo čerstvého ovocia na ozdobenie

Postup na Aperol Spritz Rosé

 1. V pohári naplnenom ľadom zmiešajte Aperol a šťavu z čerstvého grapefruitu.
 2. Pridajte suché ružové víno a jemne premiešajte.
 3. Dolejte sódovú vodu a ľahko premiešajte, aby sa všetky ingrediencie spojili.
 4. Na ozdobu pridajte plátky grapefruitu alebo ľubovoľné čerstvé ovocie.

Táto verzia Aperol Spritz, nazvaná Aperol Rosé Spritz, kombinuje klasické ingrediencie s prídavkom suchého ružového vína a čerstvej šťavy z grapefruitu. Táto zmes pridáva do nápoja ľahkú kyslosť a šumivú sviežosť, ktorá dodá koktailu nový rozmer a zaujímavý citrusový charakter. Je to skvelá alternatíva pre tých, ktorí hľadajú nový spôsob, ako si vychutnať Aperol Spritz s inými chuťovými tónmi.

Aperol Tropical Spritz – recept

Pokúšate sa o nový zážitok v rámci Aperol Spritz? Aperol Tropical Spritz je inovatívna variácia tohto obľúbeného koktailu, ktorá vás zavedie na cestu tropických chutí.

Kombinácia Aperolu, Prosecca a osviežujúceho ananásového džúsu spolu s ľadom a štipkou exotického ovocia dodáva tomuto nápoju zvláštny nádych a nezabudnuteľnú chuťovú paletu. Uvoľnite sa a zažite to tropické dobrodružstvo v jednom pohári!

Aperol Tropical Spritz je inovatívna variácia klasického Aperolu, ktorá vás zavedie na cestu tropických chutí.

Ingrediencie na Aperol Tropical Spritz

 • 60 ml Aperolu
 • 90 ml ananásového džúsu
 • 30 ml Prosecca
 • 30 ml sódovej vody
 • Kocky ľadu
 • Plátky čerstvého ananása alebo kúsky kivi na ozdobenie

Postup na Aperol Tropical Spritz

 1. V šejkri alebo miešacom pohári zmiešajte Aperol a ananásový džús.
 2. Pridajte Prosecco a jemne premiešajte.
 3. Dolejte sódovú vodu a ľahko premiešajte, aby sa všetky ingrediencie spojili.
 4. Pridajte kocky ľadu a ozdobte plátkami čerstvého ananása alebo kúskami kiwi.

Tento Aperol Spritz s tropickým nádychom je inšpirovaný exotickými chuťami ananása a kiwi. Prináša do klasického receptu novú, osviežujúcu a sladkokyslú chuť, ktorá vás zavedie na cestu tropických dobrodružstiev pri každom dúšku. Užite si túto exotickú verziu ikonického Aperol Spritzu!

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang