Chodník korunami stromov Bachledka – tip na výlet s deťmi

Jarné prázdniny sú v plnom prúde, a tak všetci aktívni rodičia riešia otázku trávenia voľného času počas týchto dní. Jeden z výborných plánov môže byť aj výlet do Bachledovej doliny. 

Okrem toho, že východné Slovensko samo o sebe ponúka veľa rôznych zimných či letných atrakcií, prechádzka chodníkom v korunách stromov je skutočným lákadlom.

Ako sa dostať na Chodník korunami stromov?

Na chodník sa dá dostať z viacerých miest aj z Tatranskej Lomnice. Z tejto časti sa ide na chodník lanovkou. 

Parkovisko tesne pri lanovke zvykne byť preplnené, a tak je vhodné zaparkovať na vzdialenejšom parkovisku a odtiaľ sa nechať odviezť bezplatnou dopravou mikrobusom, ktorý premáva každých 10 minút. 

Dá sa tu dostať aj pešo, je to približne 40 minútová prechádzka alebo je možné využiť aj pohodlnú 3-sedačkovú otvorenú lanovku. Odporúčame preto kvalitné Adidas tenisky.

Treba sa však na ňu dobre obliecť a pripraviť sa na 20minútové sedenie vo vetre. Dobrou správou je, že čoskoro by mala nahradiť starú lanovku nová, kabínková. Určite si oblečte termo oblečenie, ktoré nájdete napríklad v Abraka Store.

Na chodník môžu ísť aj menšie deti, pre ktoré je, po vyvezení lanovkou, možné zadarmo požičať kočiar.

Chodník očarí nádherným výhľadom na stromy a blízke Tatry. Pre deti sú tu pripravené zastávky s edukačným obsahom a pre odvážnych preliezky. Na vrchu vyhliadkovej veže je možné overiť si svoj strach z výšok prechádzkou po sieti. 

Jediná cesta von z chodníka vedie cez obchod, kde ako prvé udrú deťom do očí plyšáky, takže sa treba vyzbrojiť trpezlivosťou.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang