Nebankové pôžičky bez registra

nebankove pozicky bez registra

Dôvodov, prečo si požičať peniaze z nebankovky, môže byť hneď niekoľko. Keď sme nedávno publikovali prehľad, aké spoločnosti ponúkajúce mikropôžičky na našom trhu pôsobia a čo ponúkajú, spomenuli sme, že jednou z výhod je aj časté poskytovanie úverov bez nahliadnutia do registra.


Obsah článku


Tieto spoločnosti poskytujú na požičanie omnoho nižšie sumy, než bežné banky. Preto sú výborným riešením v prípade, že súrne potrebujete malý obnos peňazí, resp. ste sa nejakým spôsobom dostali do registra a iná možnosť neexistuje. Vymazanie z registra neplatičov pôžičiek môže trvať až 5 rokov. Aj to je dôvod, prečo sa často označuje ako „pôžička pred výplatou”.

Tvrdenie, že nebankovky nenahliadajú do registra však nie je tak úplne pravdivý – inak povedané, nie je to úplná samozrejmosť. Preto sme sa pozreli na jednotlivé ponuky a zisťovali sme, kto vám naozaj takýto benefit ponúka.

Ponúkajú nebankovky pôžičky bez registra?

1. Pôžičkomat

 • Koľko si môžete požičať: 25–900 eur
 • Koľko môžete splácať: 5–31 dní
 • Nahliada sa do registra: áno, avšak zápis v registri nemusí ešte nič znamenať

Nebanková pôžička Pôžičkomat je na Slovensku veľmi obľúbený a má to jednoduché vysvetlenie – takmer celý systém pracuje prakticky plne automaticky a peniaze na váš účet môžu putovať už do niekoľkých minút.

S Pôžičkomatom si môžete prvýkrát požičať do 95 eur, následne sa stanete členom vernostného programu, kedy si môžete požičať až 350 eur. Každou ďalšou pôžičkou tento limit rastie až do sumy 900 eur.

Ako to je však s nahliadaním do registra? „Sme tu na to, aby sme pomáhali ľuďom v ťažkej životnej situácii. Nezaujíma nás, ako ste sa do problému dostali, pomôžeme Vám ho prekonať,” píše sa na stránke poskytovateľa.

„Áno, je tu jedna podmienka. Našich nových klientov preverujeme – neprekáža nám, keď Vaše meno figuruje v niektorom z registrov dlžníkov. Aj tak sme pripravení Vám ešte v ten deň požičať.“

Takže áno, Pôžičkomat vám do registra nahliadne, no váš zápis v ňom vôbec neznamená, že by ste na úver nemali šancu. Ako spoločnosť ďalej avizuje, oficiálne nepožaduje doklad o výške príjmu, v prípade prvej pôžičky, resp. problémov so splácaním sa jednorazovo tento údaj môže vyžadovať.

2. Ferratum

 • Koľko si môžete požičať: 30–350 eur
 • Koľko môžete splácať: 7–30 dní
 • Nahliada sa do registra: nie

Medzičasom zvýšila nebankovka Ferratum možnosť požičať si prvýkrát zadarmo až do výšky 350 eur na 30 dní, preto patrí medzi najzaujímavejších poskytovateľov v našom porovnaní. Táto akcia však môže byť časovo limitovaná.

„Rýchle pôžičky poskytujeme bez skrytých poplatkov a zbytočného dokladovania. Férové jednanie s klientom je pre nás samozrejmosťou už pri podaní žiadosti o rýchlu pôžičku,” hlása spoločnosť Ferratum na svojej webovej stránke.

Spoločnosť jasne deklaruje, že register nevyžaduje. Obrovskou nevýhodou je však nutnosť ručiteľa – či už vlastného, alebo profesionálneho, za ktorého zaplatíte nemalý poplatok.

3. Pôžičkahneď

 • Koľko si môžete požičať: 25–7 000 eur
 • Koľko môžete splácať: až do 7 rokov
 • Nahliada sa do registra: s veľkou pravdepodobnosťou áno.

Pôžičkahneď síce poskytuje mikropôžičky, no požičať si môžte až do 7 000 eur, čím sa vymyká ostatným hráčom v tomto porovnaní. O spoločnosti je často zo strany klientov počuť chválu, peniaze môžete mať na účte veľmi rýchlo a bez zbytočného preťahovania. Spoločnosť však na svojej webovej stránke poskytuje veľmi málo informácií.

Keďže sa však rozprávame o čiastkach v hodnote tisícok eur, je viac ako pravdepodobné, že banka si nemôže dovoliť riskovať a váš príjem/bankový register overí. Pri takýchto peniazoch to inak ani nejde. Pôžička bez registra to teda rozhodne nie je.

4. creditONE

 • Koľko si môžete požičať: 5–1 000 eur
 • Koľko môžete splácať: 1–30 dní
 • Nahliada sa do registra: do 350 eur nie

CreditONE je veľmi populárnym riešením, keďže dovoľuje požičať si už tie najnižšie čiastky – dokonca aj 5 eur. Prvá pôžička je poskytovaná úplne bez úrokov a poplatkov a to až do výšky 180 eur. Následne dostanete prístup do klientskej zóny, kde je možnosť požičať si až do 1000 eur.

„Pôžička bez dokladovania od nás patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete nájsť na trhu poskytovateľov nebankových úverov. Nezáleží na tom, na čo peniaze potrebujete. U nás ich dostanete aj bez toho, aby sme preverovali váš príjem. Sme totiž popredný poskytovateľ rýchlych pôžičiek bez dokladovania. Vaše peniaze nikdy neboli bližšie, preto neváhajte a požičajte si od nás výhodné. A to úplne bez akéhokoľvek dokladovania príjmu!” píše sa na stránke creditONE.

„Nepožadujeme od vás ani ručiteľa, ani výpis z úverového registra. Vďaka tejto otvorenej politike poskytovania pôžičiek môžete u nás takmer s istotou získať spotrebiteľský úver aj vy. Stačí len vedieť, koľko si potrebujete požičať a kedy ste schopní sumu vrátiť.”

Tieto podmienky sú však obmedzené do výšky 350 eur, nad túto sumu už je spoločnosť pochopiteľne obozretnejšia.

5. SMSCREDITS

 • Koľko si môžete požičať: 25–350 eur
 • Koľko môžete splácať: 5–15 dní
 • Nahliada sa do registra: nie

SMSCREDITS podobne ako Ferratum poskytuje pôžičky bez registra až do výšky 350 eur a to prvýkrát zadarmo. Nevýhodou môže byť kratšia možná doba splácania, ktorá je nastavená na 5, 10 alebo 15 dní.

„Nie je potrebné nič dokladovať, nepotrebujeme od Vás žiadne dokumenty. Všetko čo potrebujete je bankový účet a mobilný telefón,” odpovedá spoločnosť v sekcii Otázky.

Požičajú vám nebankovky bez nahliadnutia do registra?

Práve pôžička do výšky 350 eur je zdá sa akousi nepísanou hranicou, kedy sú nebankovky ochotné prijať riziko a poskytnúť pôžičku klientovi aj bez toho, aby si predtým overili jeho úverovú históriu či skúmali jeho príjem.

Nájsť vhodné pôžičky bez registra nie je príliš veľký problém, pokiaľ teda nemáte záujem o stovky až tisíce eur. V tom prípade sa obávame, že by ste bez overovania registra neuspeli.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang