Nočná košeľa – sortiment, kde zohnať

Dámska nočná košeľa je pohodlný odev určený pre ženy na nosenie počas spánku alebo leňošenia doma. Nočná košeľa je nielen praktický kúsok domácej garderóby, zároveň dodáva nositeľke pôvab. Tento nočný odev stelesňuje ženskosť a upravenosť aj počas večernej domácej pohody a spánku.

Vďaka tomu, že sa nočné košele vyrábajú z ľahkých a priedušných tkanín, ako je bavlna alebo hodváb, poskytujú mäkký a jemný kontakt s pokožkou. To zaručuje pohodlný a upokojujúci zážitok počas celej noci a umožňuje ženám vychutnať si pokojný spánok.

Kľúčové informácie

 • Kedy je vhodná nočná košeľa s dlhým a kedy s krátkym rukávom.
 • Ako vybrať nočnú košeľu pre moletky.
 • Nočné košieľky a negližé.
 • Pánske nočné košele.
 • Nočné košele pre mamičky – tehotenské, na dojčenie, do pôrodnice.
 • Kde kúpiť nočnú košeľu.

Dámske nočné košele

Veľkou prednosťou dámskych nočných košieľ je ich pohodlnosť. Vďaka splývavej siluete a voľnému strihu umožňujú ľahký pohyb a zvyšujú pohodlie. Dámska nočná košeľa tak zabezpečuje, že ženy môžu relaxovať a odpočívať bez akýchkoľvek obmedzení. Jemné volány a zmyselné línie nočnej košele zároveň zvýrazňujú prirodzené krivky ženy a dodávajú jej prvok krásy a ženskosti.

Dizajnové prevedenie nočnej košele sa môžu veľmi líšiť. Niektoré nočné košele môžu mať romantické čipkové detaily, zložité výšivky alebo jemné volány, ktoré im dodávajú nádych elegancie a sofistikovanosti. Iné môžu mať kvetinové potlače, károvaný vzor, či minimalistický dizajn s jednoduchým nápisom – to je ukážkou všestrannosti a kreativity v dizajne nočných košieľ.

Dámske nočné košele s dlhým rukávom

Počas chladnejšieho obdobia sa hodia dámske nočné košele s dlhým rukávom. Zabezpečujú hrejivý pocit vrchnej časti tela, ktorá je počas spánku často odkrytá.

Ponuka dámskych nočných košieľ je natoľko bohatá, že si možno vybrať nočné košele s dlhými rukávmi s krásnymi čipkovanými detailmi, jemnými výšivkami alebo decentnými potlačami, ktoré umocňujú ich celkový pôvab.

Nočné košele s dlhými rukávmi sú estetické aj praktické. Sú obzvlášť prospešné v zimnom období, pretože poskytujú dodatočnú vrstvu tepla bez toho, aby sa znížil ich štýl. Možno ich nosiť samostatne alebo v kombinácii s príjemným županom pre väčšie pohodlie počas chladnejších večerov. Táto všestrannosť umožňuje prispôsobiť si oblečenie na spanie rôznym klimatickým podmienkam alebo osobným preferenciám.

Dámske nočné košele s krátkym rukávom

Letné horúčavy si zase pýtajú krátky rukáv – či už tradičné alebo tenšie ramienka. Dámska nočná košeľa s krátkymi rukávmi je dokonalou kombináciou pohodlia a štýlu pre pokojný spánok. Je to jemný a vzdušný kus spacieho odevu, ktorý poskytuje ľahký pocit počas celej noci.

Počas horúcich nocí oceníte nočné košele s krátkym rukávom.

Dlhé nočné košele

Nočné košele sa vyrábajú v rôznych dĺžkach, od krátkej mini dĺžky, cez nočné košele po kolená až dlhé po členky. To umožňuje výber podľa úrovne pohodlia. Dlhé nočné košele sú ideálnou voľbou pre tých, ktorý hľadajú teplejšie prevedenia, ktoré zakryje celé nohy. Okrem toho, dlhé nočné košele so zdobením alebo v hodvábnom prevedení vyzerajú elegantne a často pôsobia luxusným dojmom.

Dámske nočné košele bavlnené

Pokiaľ ide o výber látky, nočné košele s krátkymi rukávmi môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Obľúbenou voľbou je bavlna, ktorá je známa svojou priedušnosťou a jemnosťou na pokožke. Umožňuje absorpciu potu, vďaka čomu zostáva nositeľka v chlade a pohodlí počas celej noci.

Nočné košele pre moletky

Nočná košeľa pre moletky je pohodlná a štýlová voľba spacieho odevu navrhnutá špeciálne pre ženy plus size. Moletky majú často problém nájsť nočnú košeľu, ktorá by im správne sedela a lichotila ich krivkám. Nočná košeľa navrhnutá s ohľadom na ich postavu im však môže poskytnúť dokonalú kombináciu pohodlia a sebavedomia.

Jedným z kľúčových aspektov pri navrhovaní nočných košieľ pre moletky je zabezpečenie správneho strihu. Často sa používajú nastaviteľné ramienka a elastické pásy, aby sa prispôsobili rôznym tvarom a veľkostiam. Vďaka tomu si každá žena môže nájsť dokonalý strih prispôsobený jej postave a preferenciám.

Splývavý dizajn nočných košieľ pre moletky umožňuje maximálnu voľnosť pohybu.

Nočná košieľka

Nočná košieľka predstavuje výnimočný kúsok spodnej bielizne navrhnutý tak, aby lákal a podmanil zmysly. Spája v sebe sofistikovanosť, eleganciu a zmyselnosť.

Jedným z aspektov zvodnej nočnej košieľky je výber materiálov. Na vytvorenie neodolateľného pôvabu sa bežne používajú luxusné látky, ako:

 • satén
 • hodváb
 • čipka
 • priehľadná sieťovina

Nočná košieľka obopína telo na správnych miestach, vďaka čomu sa jej nositeľka cíti neodolateľne.

Nosenie nočnej košieľky či negližé nie je len o spodnej bielizni, ide tiež o spôsob prijatia a vyjadrenia vnútornej bohyne a vytvorení podmanivej atmosféry.

Nočná košieľka zvýrazňuje krivky a podčiarkuje prednosti.

Pánske nočné košele

Do 16. storočia spávali muži nahí alebo v dennej košeli. Šľachtici v 16. storočí začali nosiť vyšívané košele. Do 19. storočia sa pánska nočná košeľa podobala dennej košeli s voľným, ohrnutým golierom a podobnou dĺžkou ako nočná košeľa pre ženy.

V súčasnosti je k dispozícii mnoho rôznych štýlov, pokiaľ ide o pánske oblečenie na spanie – od klasických nočných košieľ a županov cez moderné spoločenské nohavice a tričká navrhnuté špeciálne na pohodlie počas spánku. Možno povedať, že neexistuje nevhodný nočný odev pre muža, hoci nočné košele sú určené predovšetkým ženám. Prvoradé sú štýlové preferencie a vkus nositeľa.

Bonprix nočné košele

Online shop Bonprix je známy svojou bohatou ponuka oblečenia, doplnkov a obuvi pre ženy aj mužov. Je obľúbenou voľbou hlavne nastávajúcich mamičiek, nakoľko ponúka tehotenské nočné košele a lacné nočné košele na kojenie.

Bonprix nočné košele sa vyznačujú pestrosťou a rôznorodosťou. Ponúka rozmanité vzory aj basic kúsky, nočné košele s krátkym aj dlhým rukávom, dlhé nočné košele aj zvodné nočné košieľky. Ponuka nočných košieľ pre tehotné ženy a mamičky v ničom nezaostáva. Budúce mamičky okrem priaznivej ceny oceňujú aj štýlovosť, funkčnosť a kvalitné materiály nočných košieľ z Bonprixu.

Ženy s rozličnými požiadavkami si nájdu svoju nočnú košeľu v online shope Bonprix.

Tehotenské nočné košele

Tehotenská nočná košeľa je nočný odev určený špeciálne pre tehotné ženy. Je prispôsobená meniacemu sa tvaru a veľkosti ženského tela počas tohto výnimočného obdobia.

Jednou z kľúčových vlastností tehotenskej nočnej košele je jej voľný a priedušný dizajn, ktorý umožňuje maximálne pohodlie. Zvyčajne je vyrobená z mäkkej a elastickej tkaniny, ako je bavlna alebo džersej, ktorá je jemná k pokožke a poskytuje uvoľnený strih, čo umožňuje ľahký pohyb počas spánku.

Hlavným kritériom pri výbere tehotenskej nočnej košele by mala by pohodlnosť.

Tehotenská očná košeľa sa pohodlne prispôsobí telu v každom štádiu tehotenstva, od prvých mesiacov až po neskoršie štádiá. Vďaka tomu predstavuje praktickú investíciu počas tehotenstva.

Nočné košele do pôrodnice

Nočná košeľa do pôrodnice je pre nastávajúce mamičky nevyhnutnosťou. Ponúka pohodlie aj funkčnosť počas ich pobytu v nemocnici. Nočné košele do pôrodnice sú premyslene navrhnuté tak, aby vyhovovali jedinečným potrebám žien pred, počas a po pôrode.

Nočná košeľa do pôrodnice spája pohodlie, funkčnosť a štýl. Poskytuje pohodlie počas dojčenia, prispôsobuje sa meniacemu sa telu a dodáva nádych ženskosti, aby sa ženy počas pobytu v nemocnici cítili sebavedomejšie.

Nočné košele na kojenie

Ďalším dôležitým aspektom tehotenskej nočnej košele je jej dizajn pre pohodlné dojčenie. Ten zabezpečujú nočné košele na kojenie. Mnohé tehotenské nočné košele sú vybavené diskrétnymi a ľahko prístupnými otvormi alebo cvočkami, ktoré umožňujú bezproblémový prístup ku kŕmeniu dieťaťa. Vďaka tomu nie je potrebné vyzliekať celú nočnú košeľu, čo zaručuje rýchle a efektívne nočné kŕmenie.

Takmer každý eshop špecializujúci sa na nočné a domáce oblečenie má v ponuke nočné košele na dojčenie.

Tehotenské nočné košele so županom

Súčasťou mnohých tehotenských nočných košieľ je aj župan. Ten je praktickým doplnkom nielen na domáce nosenie, zároveň je povinnou výbavou mamičiek do pôrodnice. Tehotenské nočné košele so županom vytvárajú ucelený vzhľad a zároveň počas pobytu v nemocnici tvorí župan akýsi „vrchný odev“ pre mamičku.

Nočná košeľa na gombíky

Gombíky na nočnej košeli sú mimoriadne praktickým doplnkom, vďaka čomu je nočná košeľa na gombíky všestranná a pohodlná voľba oblečenia na spanie.

 • Gombíky umožňujú ľahké obliekanie a vyzliekanie.
 • Nočná košeľa s gombíkmi môže slúžiť aj ako nočná košeľa na dojčenie, navyše sa dá naďalej nosiť aj keď už žena nedojčí.
 • Nočnú košeľu s gombíkmi možno nosiť ako pohodlnú alternatívu domáceho odevu.

Kde možno kúpiť nočnú košeľu – lacné nočné košele

Takmer každý eshop s dámskou módou má v ponuke domáce a nočné oblečenie. Závisí od štýlu, preferencií aj cenových možností nositeľky. Bohatú ponuku nočných košieľ aj lacných nočných košieľ ženy nájdu na eshope Bonprix. Cenovo dostupné nočné košele v rôznych štýloch vrátane tehotenských a nočných košieľ na dojčenie ponúka aj Lidlshop.

Na spodnú bielizeň, plavky, domáce oblečenie, pyžamá a nočné košele a košieľky sa špecializuje online obchod Astratex.

Aj eshop About You a obchod Gate, Bennetton (vrátane eshopov) ponúkajú nočné košele v rôznych štýloch pre ženy, aj lacné nočné košele. Okrem toho nočné košele sú v stálej ponuke v kamenných hypermarketoch Tesco, vo všetkých predajniach H&M, Reserved a v mnohých ďalších.

Dámske nočné košele sú praktické a zároveň sa považujú aj za symbol oddychu a starostlivosti o seba. Nosenie nočnej košele môže byť príjemným rituálom, ktorý signalizuje koniec náročného dňa a začiatok pokojného večera. Umožňuje ženám dopriať si trochu luxusu a rozmaznávania a vytvoriť pokojnú atmosféru, ktorá podporuje dobrý spánok.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang