NVIDIA akcie – cena, graf, kde kúpiť

NVIDIA Corporation je jednou z najvýznamnejších technologických spoločností na svete, ktorá sa špecializuje na výrobu grafických procesorov (GPU) a technológií pre umelú inteligenciu a výpočtovú techniku. Od svojho založenia v roku 1993 sa NVIDIA stala lídrom v oblasti vývoja pokročilých grafických riešení a AI aplikácií.


Obsah článku


Akcie NVIDIA, obchodované pod symbolom NVDA na burze NASDAQ, sú často sledované investormi kvôli ich výkonnosti a inováciám.

Investovanie do akcií NVIDIA môže byť atraktívne z niekoľkých dôvodov. Spoločnosť má silnú pozíciu na trhu s grafickými kartami, ktoré sú kľúčové pre herný priemysel, profesionálnu grafiku a dátové centrá. Okrem toho, NVIDIA sa rýchlo adaptovala na nové trendy, ako je umelá inteligencia a strojové učenie, čo jej umožnilo expandovať do nových odvetví vrátane automobilového priemyslu a zdravotníctva.

Cena akcií NVIDIA

Cena akcií NVIDIA Corporation (NVDA) je aktuálne približne 127,64 USD za akciu. Táto cena odráža najnovšie výkyvy na trhu a je ovplyvnená rôznymi faktormi, vrátane finančných výsledkov spoločnosti, vývoja v technologickom sektore a celkových trhových podmienok​.

NVIDIA je známa svojimi grafickými procesormi (GPU) a technológiami pre umelú inteligenciu, čo prispelo k výraznému rastu jej akcií v posledných rokoch. Akcie NVIDIA zaznamenali významný nárast počas pandémie COVID-19, keďže dopyt po technologických riešeniach a herných zariadeniach výrazne vzrástol.

Pre najaktuálnejšie informácie o cene akcií NVIDIA sa odporúča sledovať finančné webové stránky ako Yahoo Finance, Google Finance alebo Nasdaq. Tieto zdroje poskytujú aktuálne ceny, historické údaje a analýzy.

Akcie NVIDIA je možné nakúpiť napr. cez brokera XTB, eToro alebo cez investičnú platformu Portu.

Budúcnosť akcií NVIDIA – oplatia sa kúpiť?

Predpovedať budúcnosť akéhokoľvek akciového trhu je náročné a akcie NVIDIA nie sú výnimkou. Existuje však viacero faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť budúcu cenu akcií NVIDIA:

Rastúce trhy:

 • Umelá inteligencia AI: NVIDIA je lídrom v oblasti AI a jej GPU sa používajú na výcvik a spúšťanie AI aplikácií. Očakáva sa, že trh s AI bude v nasledujúcich rokoch rýchlo rásť, čo by mohlo mať priaznivý vplyv na cenu akcií NVIDIA.
 • Metaverzum: Metaverzum je virtuálny svet, v ktorom ľudia môžu interagovať jeden s druhým a s digitálnymi objektmi. Očakáva sa, že metaverzum bude v nasledujúcich rokoch rásť a NVIDIA je dobre umiestnená na to, aby z tohto rastu profitovala, pretože jej produkty sa používajú na vytváranie a prevádzkovanie metaverzových aplikácií.
 • Hranie hier: NVIDIA je lídrom v oblasti herných grafických kariet a očakáva sa, že trh s hernými počítačmi bude v nasledujúcich rokoch rásť. To by mohlo mať priaznivý vplyv na cenu akcií NVIDIA.

Riziká:

 • Konkurencia: NVIDIA čelí silnej konkurencii zo strany iných spoločností, ako sú AMD a Intel. Konkurenčný tlak by mohol viesť k zníženiu ceny akcií NVIDIA.
 • Ekonomický pokles: Ak by došlo k hospodárskemu poklesu, mohlo by to viesť k zníženiu dopytu po produktoch NVIDIA, čo by mohlo mať negatívny vplyv na cenu akcií.
 • Nedostatok čipov: Globálny nedostatok čipov ovplyvňuje produkciu spoločnosti NVIDIA a tento nedostatok by mohol pretrvať aj v nasledujúcich rokoch. To by mohlo mať negatívny vplyv na cenu akcií NVIDIA.

Celkovo sa očakáva, že akcie NVIDIA budú mať v nasledujúcich rokoch rastový trend. Existuje však viacero rizík, ktoré by mohli ovplyvniť cenu akcií. Investori by mali pred investovaním do akcií NVIDIA zvážiť všetky tieto faktory.

Graf akcií NVIDIA

Graf akcií NVIDIA (NVDA) je možné nájsť na viacerých finančných webových stránkach a platformách. Tu sú niektoré z nich:

 1. Yahoo Finance
 2. Google Finance
 3. TradingView
 4. NASDAQ
 5. Bloomberg

Všetky tieto platformy poskytnú aktuálne informácie o cenách akcií, historické grafy a ďalšie relevantné údaje pre investičné rozhodnutia.

Graf akcií NVIDIA poskytuje vizuálny prehľad o vývoji ceny akcií tejto spoločnosti v priebehu času. Analyzovaním grafu je možné získať cenné informácie o trendoch, volatilite a celkovom vývoji spoločnosti na akciovom trhu.

Niektoré z kľúčových aspektov, ktoré je možné pozorovať na grafe akcií NVIDIA sú:

1. Historický vývoj ceny akcií

Graf zobrazuje, ako sa cena akcií NVIDIA menila v priebehu času. Tento vývoj môže ukázať obdobia rastu, stagnácie a poklesu ceny akcií.

2. Trendy

Na grafe akcií NVIDIA je možné identifikovať dlhodobé trendy:

 • Rastový trend: Dlhodobý nárast ceny akcií. NVIDIA zaznamenala výrazný rast najmä vďaka úspechom v oblasti grafických kariet a technológií pre umelú inteligenciu.
 • Klesajúci trend: Obdobia, kedy cena akcií klesala, môžu byť spôsobené trhovými korekciami alebo špecifickými problémami v spoločnosti alebo odvetví.

3. Volatilita

Volatilita označuje rozsah a frekvenciu zmien ceny akcií. Vysoká volatilita môže znamenať vyššie riziko, avšak aj potenciál pre vyššie zisky. NVIDIA akcie môžu vykazovať vysokú volatilitu počas obdobia trhových šokov alebo veľkých oznámení.

4. Objemy obchodov

Niektoré grafy zobrazujú aj objemy obchodov, čo je počet akcií, ktoré boli kúpené alebo predané v danom období. Vysoké objemy môžu indikovať zvýšený záujem investorov a môžu predchádzať významným pohybom ceny.

5. Technické indikátory

Investori často používajú rôzne technické indikátory, ako sú kĺzavé priemery (MA), relatívny index sily (RSI) a Bollingerove pásma, na analýzu grafu a predikciu budúcich pohybov ceny. Tieto indikátory môžu pomôcť identifikovať potenciálne body vstupu a výstupu z investície.

6. Dôležité udalosti

Graf môže tiež zobrazovať dôležité udalosti, ako sú zverejnenia finančných výsledkov, oznámenia nových produktov alebo strategické akvizície. Tieto udalosti môžu mať významný vplyv na cenu akcií.

Analyzovaním grafu akcií NVIDIA môžu investori získať lepší prehľad o historickom vývoji a možných budúcich trendoch, čo im môže pomôcť pri rozhodovaní o investíciách.

Grafické karty s čipom NVIDIA

NVIDIA je známa svojimi grafickými kartami, ktoré sú poháňané pokročilými grafickými procesormi (GPU). Tieto grafické karty sú populárne medzi hráčmi, profesionálnymi grafickými dizajnérmi a vedcami, ktorí využívajú ich výpočtový výkon pre rôzne aplikácie. Tu je prehľad niektorých najvýznamnejších sérií grafických kariet s čipom NVIDIA:

1. GeForce Series

 • GeForce RTX 30 Series: Aktuálna vlajková loď herných grafických kariet, zahŕňajúca modely ako RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070 a RTX 3060. Tieto karty sú vybavené architektúrou Ampere a podporujú ray tracing a AI technológie pre realistickejšiu grafiku.
 • GeForce GTX Series: Staršia generácia herných kariet, ktorá stále ponúka vynikajúci výkon pre hráčov s obmedzeným rozpočtom. Patria sem modely ako GTX 1660 Ti a GTX 1650.

2. Quadro Series

 • Tieto grafické karty sú určené pre profesionálov v oblasti grafického dizajnu, CAD, 3D modelovania a vizualizácie. Quadro karty poskytujú vysokú presnosť a spoľahlivosť. Modely zahŕňajú Quadro RTX 8000, Quadro RTX 6000 a Quadro RTX 4000.

3. TITAN Series

 • Grafické karty NVIDIA TITAN sú určené pre profesionálov, ktorí potrebujú extrémny výkon pre výpočtovo náročné aplikácie, ako je vedecký výskum, AI a strojové učenie. Príkladom je NVIDIA TITAN RTX.

4. Tesla/ Quadro/ T Series (NVIDIA Data Center)

 • Tieto karty sú určené pre dátové centrá a AI aplikácie. Sú optimalizované pre výpočtovo náročné úlohy a využívajú sa v superpočítačoch a pre cloudové služby. Modely zahŕňajú NVIDIA A100 a Tesla V100.

5. NVIDIA GRID

 • Tieto grafické karty sú určené pre virtualizáciu grafiky a umožňujú vzdialeným používateľom prístup k výkonným grafickým zdrojom. Sú používané v podnikových a vzdelávacích prostrediach.

NVIDIA neustále inovuje a prináša nové technológie, ktoré zvyšujú výkon a efektivitu jej grafických kariet. Medzi takéto technológie patria:

 • Ray Tracing: Realistické renderovanie svetla a tieňov v reálnom čase.
 • DLSS (Deep Learning Super Sampling): AI technológia, ktorá zvyšuje rozlíšenie a kvalitu obrazu pri nižšom výpočtovom výkone.
 • G-SYNC: Synchronizácia obnovovacej frekvencie monitora s GPU pre plynulejší obraz bez trhania.

Pre najnovšie informácie a podrobnosti o konkrétnych modeloch a ich technických špecifikáciách sa odporúča navštíviť oficiálnu stránku NVIDIA alebo renomované technologické webové stránky.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang