Popraskané päty – rýchle a účinné riešenie

Veľa ľudí má problém s popraskanými pätami. Vyskúšali už asi všetko, no nič nezabralo. Od pedikúry po rôzne krémy, domáce „zlepšováky“ a drahé prístroje, ktoré nezaberali vôbec. Tu je rýchle riešenie, ktoré je naozaj efektívne.

To, čo skutočne pomáha na poškodené chodidlá sú exfoliačné ponožky Parasoftin. Stoja približne od 6 eur, čo je menej nákladné, ako chodiť neustále na pedikúru. Navyše, každý to zvládne v pohodlí domova.

Človek už nemusí okrem návštevy lekárne už nikam opakovane chodiť, vybavovať a čakať na termíny a zabezpečiť si stráženie detí. Tento proces je oveľa jednoduchší a rýchlejší.

Parasoftin obsahuje účinné látky, ktoré prenikajú do hornej vrstvy pokožky chodidiel, zjemňujú a odstraňujú pozostatky odumretej a poškodenej kože.

Použitie je nasledovné:

  • pred použitím si treba odlakovať nechty
  • obujeme si ponožky, do ktorých nalejeme tekutinu, na tie je vhodné si dať ešte tenké bavlnené ponožky
  • necháme pôsobiť 60-90 minút
  • umyjeme chodidlá vodou a mydlom

Už po prvom použití budú chodidlá jemné, hydratované a popraskaná koža zíde. Ten pocit je na nezaplatenie.

Popraskané päty – tipy

Pätám sa však treba venovať preventívne. Pravidelná starostlivosť dopomôže k tomu, aby sa suchá koža nevracala.

Popraskané päty môžu byť bolestivým a nepríjemným stavom, ktorý postihuje mnoho ľudí. Aj keď zvyčajne nie je vážny, je dôležité podniknúť kroky na jeho zahojenie a zabrániť jeho opakovaniu.

Namáčanie nôh v teplej vode môže pomôcť zmäkčiť pokožku okolo piat a uľahčiť jej odlupovanie. Pomôžu kúpele na nohy naplnené teplou vodou s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja.

Na jemný peeling a odstránenie odumretej kože z piat pomáha peeling na nohy alebo pemza. Zamerať sa treba na miesta, ktoré sú najviac popraskané a suché.

Nezabúdať na krém na chodidlá. Po exfoliácii treba použiť hustý krém, ktorý päty hydratuje.

Mal by obsahovať zložky, ako bambucké maslo, aloe vera alebo lanolín, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú.

Pred spaním si človek nohy zakryje párom ponožiek. Pomôže to uzamknúť vlhkosť a ochrániť nohy pred ďalším praskaním.

Vyhnúť by sa mal chôdzi naboso. Vonku by mal nosiť podpornú obuv alebo sandále. Dodatočné odpruženie a opora môžu pomôcť znížiť zaťaženie v oblasti päty a zabrániť jej praskaniu.

Hoci tieto tipy môžu pomôcť pri liečení popraskaných piat, ak je praskanie závažné alebo ak ho sprevádzajú iné príznaky, ako napríklad svrbenie alebo začervenanie, najlepšie je vyhľadať lekársku pomoc.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang