Tesco pôžička – podmienky a hodnotenie

tesco pozicka

V dnešnej recenzii sa budeme venovať pôžičke od spoločnosti Tesco, pričom budeme nadvädzovať na našu staršiu recenziu Tesco pôžičky. Tesco je na Slovensku veľmi známa firma. Do podvedomia sa dostala vďaka svojej rýchlo sa rozširujúcej sieti super a hypermarketov.


Obsah článku


Článok rozoberie, aké podmienky je nutné spĺňať pre získanie Tesco pôžičky a pre koho je určená.

Tesco a Home Credit – pôžička s výhodami

Tesco pôžička je vlastne zvýhodnenou pôžičkou od nebankovej spoločnosti Home Credit. O pôžičku môže žiadať ktokoľvek, avšak vo väčšej miere sa oplatí pre zákazníkov Tesca, pretože jej čerpaním získate rôzne výhody a bonusy na nákupy práve v Tescu.

Jedná sa hlavne o obľúbené Tesco body, ktoré sa pripisujú na vernostný účet zákazníka a je možné ich využiť na lacnejšie nákupy. Ak ste častým zákazníkom Tesca, odporúčame si bezplatne zriadiť klubovú kartu, kde sa Vám okrem bodov plynúcich z nákupov budú hromadiť aj body z pôžičky a z ďalších služieb (tankovanie, telefonovanie atď.).

Parametre Tesco pôžičky

Vo všeobecnosti platí, že nebankové pôžičky zvyknú byť o niečo menej výhodné než bankové. Na druhej strane od Vás nebankovky nebudú vyžadovať napríklad dokazovanie účelu. Pre spoločnosť však menej informácií znamená väčšie riziko splatenia, preto sú pôžičky zaťažené vyšším úrokom. Tesco pôžička má nasledovné parametre:

 • peniaze od 800 do 5 000 € – špeciálna pôžička na financovanie automobilu až do výšky 16 000 €
 • doba splatnosti 12 až 84 mesiacov
 • bez poplatkov vopred
 • bez dokazovania účelu – spotrebný úver s využitím na čokoľvek
 • bez ručenia
 • RPMN od cca. 16 % ročne – konkrétny úrok stránka neuvádza
 • množstvo ClubCard bodov – 3 000 bodov za vybavenie, 100 bodov mesačne za splácanie atď. – body je možné využiť na reálne nákupy v Tescu

Dôležité je podrobne preskúmať dané parametre predtým ako sa človek rozhodne pre pôžičku.

Koho zaujme Tesco pôžička?

Tesco vychádza v ústrety všetkým záujemcom, ktorí dokážu doložiť príjem. Za príjem sa okrem mzdy považujú aj rodičovské príspevky, príspevky v nezamestnanosti, dôchodky (invalidný dôchodok, starobný, výsluhový a pod.), sociálne dávky atď. Znamená to, že o pôžičku môže žiadať skutočne každý a to aj podnikatelia, nezamestnaní, rodičia na materskej dovolenke, dôchodcovia a študenti (ak si popri škole privyrábajú).

Upozorňujeme, že maximálna výška dostupnej pôžičky sa vypočítava z príjmov, čo znamená, že nie každému žiadateľovi bude odsúhlasená jej maximálna možná výška.

Pre odsúhlasenie je nutné spĺňať tieto podmienky a mať pripravené dokumenty:

 • minimálny vek 18 rokov
 • aktívny bankový účet
 • dva doklady o totožnosti (OP, rodný list, pas, vodičský preukaz atď.)
 • výpis z bankového účtu
 • potvrdenie o príjme, prípadne originál posledného daňového priznania (v prípade živnostníkov aj informácie o firme)

Dokumenty je dôležité pripraviť si a mať ich k dispozícii keď sa budú vyžadovať.

Ako získať Tesco pôžičku?

Najjednoduchšie je zastaviť sa priamo z niektorých hypermarketov alebo supermarketov Tesco, v ktorých sa nachádza stánok Tesco finančné služby. Pôžičky sú schvaľované na počkanie a peniaze Vám budú odoslané na bankový účet do dvoch pracovných dní.

Pokiaľ sa do Tesca nechystáte, vyplňte nezáväzný on-line formulár. Následne Vás bude kontaktovať operátor, ktorý zodpovie všetky potrebné otázky, nastaví podmienky zmluvy, parametre pôžičky a zmluvu zašle poštou.

Tesco pôžičku je dobré poistiť

Na dobrovoľné poistenie splácania pôžičky upozorňujeme vždy, pretože sa pomocou poistenia vyhnete prípadnému problému so splácaním.

Strata zamestnania, prípadne dlhodobá pracovná neschopnosť môže zapríčiniť, že od Vás úhrada splátky nepríde včas, čím vzniká problém. Jednak by ste mohli byt zaevidovaní do registra neplatičov a na druhej strane by sa takéto omeškanie nezaobišlo bez pokuty, resp. bez poplatku za omeškanie.

Poistenie slúži na úhradu splátok za pôžičku v čase, keď na nich nebudete mať peniaze alebo ich nebudete môcť zarobiť.

Tesco ponúka 2 typy poistenia (Plus a Premium). Tie Vám mesačnú splátku predražia rádovo o 3 až 5 €. Táto suma však nie je nejak výrazne vysoká a služba skutočne môže pomôcť. Na poistenie teda netreba zabúdať.

Tesco a refinancovanie úverov

Tesco ponúka aj v súčasnosti obľúbenú službu refinancovania úverov. Služba je vhodná pre ľudí, ktorí majú viacero splátok, čerpajú rôzne pôžičky naraz, splácajú hypotéku a podobne.

Tesco všetky aktívne úvery zlúči do jedného. Ten uhradí a klientovi vystaví iba jeden úver, ktorý bude klient splácať priamo Tescu. Odpadá teda nutnosť „strážiť“ viacero splátok a vzniká väčší prehľad medzi nimi.

Zároveň je pomocou refinancovania úverov možné znížiť mesačnú splátku. Upozorňujeme, že čím nižšia je mesačná splátka, tým dlhšia je celková doba splatnosti. Rozmyslite si preto, koľko dokážete za úver mesačne zaplatiť a porovnajte sumu s dobou, počas ktorej budete úver splácať. Nájdite najvhodnejší pomer a prípadne oslovte Tesco so žiadosťou o refinancovanie úverov.

Splácanie Tesco pôžičky

Pôžičku začnete splácať hneď ďalší mesiac od jej získania. Dávajte pozor na v zmluve uvedený termín splácania. Odporúčame nastaviť si na splátku trvalý príkaz, čím zabránite tomu, aby ste na ňu zabudli.

Peniaze je možné zaslať okrem prevodu aj ako jednorazovú platbu, prípadne formou poštovej poukážky. Tieto spôsoby je možné podľa potreby meniť.

Deň splatnosti v mesiaci je možné dodatočne zmeniť. Zmeniť je možné aj výšku splátky, ktorú môžete upraviť v prípade, že Vám na splátku neostane dostatok peňazí. Upozorňujeme však na fakt, že znížením mesačnej splátky sa opäť predlžuje celková doba splatnosti.

Tesco: Od potravín po finančné produkty a mobilnú sieť

Pôvodne sa jednalo iba o predaj potravín, ďalej sa pridala kozmetika (napr. Alpecin tonikum na vlasy), domáce potreby, šatstvo, elektronika (napr. epilátor Philips Lumea) a podobne. Tesco sa vždy snažilo pokryť všetky možné potreby zákazníkov.

Okrem spotrebného tovaru teda pôvodom anglická spoločnosť začala do svojho portfólia zaradzovať aj iné komodity, než rýchloobrátkový spotrebný tovar.

Medzi novinky patrí napríklad vlastný mobilný operátor Tesco Mobile a vlastné čerpacie stanice. Tesco robí všetko pre to, aby v ňom zákazník našiel uspokojenie každej potreby a nemal tým pádom dôvod hľadať pomoc u konkurencie.

Všetci vieme, že pôžičky sú momentálne vyhľadávaným produktom, a preto Tesco oslovilo nebankového poskytovateľa Home Credit a spoločne pre Slovákov vytvorili Tesco pôžičku.

Okrem nej Tesco ponúka aj ďalšie finančné produkty, ktorými je splátkový predaj s nulovým úrokom a nová kreditná karta Clubcard Premium, ktorá už neslúži iba na zbieranie vernostných bodov, ale aj ako bežná platobná karta.

Hodnotenie Tesco pôžičky

Pôžičku hodnotíme ako bežnú, čo sa týka aktuálnej ponuky slovenských poskytovateľov. Tesco je známa spoločnosť, ktorá by nespolupracovala len tak s hocikým. Spoluprácu s Home Credit hodnotíme kladne, pretože spoločnosť je na Slovensku dlhodobo známa a overená.

Zamrzel nás fakt, že Tesco neuvádza konkrétnu výšku úroku ani jeho približný výpočet. Na túto informáciu sa budete musieť informovať priamo na infolinke alebo na predajni.

Inak Tesco pôžička predstavuje aktuálny bežný priemer.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang