Trendyol – eshop, šaty, plavky a vrátenie tovaru

trendyol

Na Slovensko prišiel nový eshop Trendyol. Táto turecká spoločnosť začína konkurovať veľkým menám ako Zalando alebo AboutYou. Je to platforma, ktorá prináša kombináciu kvality, štýlu a jednoduchosti pri online nakupovaní? Elegantné šaty, trendy plavky – eshop Trendyol ponúka širokú škálu produktov, ktoré sú nielen moderné, ale aj cenovo dostupné. Čo robí Trendyol jedinečným?


Obsah článku


Okrem širokého výberu šiat a plaviek ponúka Trendyol aj bezproblémové vrátenie tovaru. Čo hovoria recenzie na Trendyol? Oplatí sa na nakupovať na trendyol.sk?

Trendyol šaty

Trendyol šaty sú medzi zákazníkmi obľúbenou kategóriou. Stačí použiť filter podľa kategórie a vybrať si. Zákazník tu nájde široký výber, vrátane večerných a plesových Trendyol šiat.

Farba, cena, značka, zľavy, hodnotenie produktu, novinky, dĺžka, obsah balenia, golier, strih, vzor, príležitosť, štýl, typ rukávu, dĺžka rukávov, typ tkaniny, podšívka, kolekcia, podrobnosti o udržateľnosti a ďalšie vlastnosti – to všetko sa dá nastaviť podľa preferencií.

trendyol šaty
Najlacnejšie kúsky sa dajú získať už za 2 eurá, pričom najdrahšie môžu dosiahnuť cenu až 760 eur. Takže každý si príde na svoje – podľa preferencií a rozpočtu si nájde svoje obľúbené Trendyol šaty.

Trendyol plavky

Trendyol plavky ponúkajú široký výber pre všetky typy postavy a veľkosti. S možnosťou filtrovania podľa pohlavia – ženy, muži, deti, si môže zákazník vybrať to, čo najviac vyhovuje jeho potrebám.

V kategórii Trendyol plaviek sú dostupné rôzne štýly, vrátane dvojdielnych a jednodielnych:

 • Bežný strih
 • Brazílsky
 • Hipster
 • Slip
 • String
 • Trojuholník
 • Úzky strih

Okrem toho, sú k dispozícii aj nadrozmerné veľkosti až po veľkosť 54, aby si každý našiel niečo, čo mu sadne.

trendyol plavky
Trendyol plavky a ich rozsah cien je tiež veľmi široký, od 2 eur až po 500 eur.

Trendyol a vrátenie tovaru

Trendyol ponúka možnosť vrátenia tovaru a získania refundácie. Tu je postup:

Ako môžem vrátiť objednávku?

 • Pre vrátenie tovaru treba vytvoriť štítok na vrátenie tovaru pre každú prijatú zásielku a zabaliť veci, ktoré zákazník vracia.
 • Nezabudnúť zakryť alebo odstrániť pôvodný čiarový kód na škatuli a pridať správne štítky pre príslušné položky a balík.
 • Zásielku na vrátenie odovzdať na mieste vyzdvihnutia zásielok a uschovať si potvrdenie o vrátení od kuriéra.
 • Vrátenie sa spracuje do 10 pracovných dní a celková suma bude vrátená rovnakým spôsobom platby, ako sa použila pri nákupe.

Dôležité poznámky k vráteniu tovaru na Trendyol

 • Obdobie na vrátenie je 30 dní od prijatia položky.
 • Vrátené položky musia byť zaslané z krajiny adresy doručenia.
 • Určité produkty, ako spodná bielizeň, plavky a bikiny, možno vrátiť len v prípade, ak sú neotvorené, nenosené, v rovnakom stave ako prijaté a nepoužité.

Kedy dostanem refundáciu za moje vrátené/ zrušené objednávky?

 • Proces refundácie pre zrušené objednávky sa spracuje do 10 pracovných dní.
 • Proces refundácie pre vrátené položky sa dokončí do 10 pracovných dní od prijatia položky, ak je v súlade s podmienkami vrátenia.

Ako získať štítok na vrátenie tovaru z Trendyol?

 1. Prihlásiť sa do svojho účtu Trendyol a prejsť na stránku „Moje objednávky“.
 2. Vybrať doručenie, z ktorého chce zákazník vrátiť tovar.
 3. Kliknúť na tlačidlo „Ľahké vrátenie“.
 4. Vybrať položku, ktorú chce zákazník vrátiť a uviesť dôvod.
 5. Štítok na vrátenie tovaru v Trendyol je pripravený na stiahnutie.

Ak zákazník nevie nájsť štítok na vrátenie tovaru, nemusí mať obavy. Po jeho vytvorení ho zašlú e-mailom a bude mať k nemu prístup aj v podrobnostiach objednávky.

Vrátenie tovaru pre položky odoslané trhovým partnerom

Štítok na vrátenie tovaru pre položky z trhoviska je priložený k objednávke, čím sa zabezpečí, že vrátená položka sa rýchlo dostane na správnu adresu. Ak chýba štítok na vrátenie tovaru z trhoviska, treba kontaktovať Trendyol.

V prípade, že zákazník nemá istotu, či jeho tovar predáva Trendyol alebo partner z trhoviska, treba sa pozrieť na stránku produktu danej položky. Ak v časti predajcu nájde iné meno ako Trendyol, tento tovar predáva trhovisko.

Štítok na vrátenie tovaru z trhoviska sa nachádza v zásielke. Keď sa zázkazník pokúsi vytvoriť štítok na vrátenie tovaru z trhoviska, zobrazí sa správa, že štítok na vrátenie tovaru sa už pridal k objednávke.

Trendyol – recenzie a skúseností

Značka Trendyol bola do roku 2024 dostupná len prostredníctvom internetových obchodov, ako sú Answear, Aboutyou a Factcool. Ponúka široký sortiment oblečenia, pričom Trendyol šaty sú jednou z najdominantnejších kategórií.

Okrem šiat uspokojí Trendyol aj milovníkov topov, kabeliek a topánok za výhodné ceny. Ceny obuvi sa pohybujú okolo 50 eur. Eshop Trendyol by sa dal prirovnať k lacnejšej verzii obchodu Zara, hoci nie všetky jeho produkty sú rovnakej kvality.

Recenzie Trendyol sa líšia, pričom niektoré sú veľmi negatívne. Niektorí užívatelia sa sťažujú na amatérsky zákaznícky servis a stav doručených produktov. Naopak, existujú aj pozitívne recenzie, ktoré naznačujú pozitívny pohľad na spoločnosť.

PlusyMínusy
Cenová dostupnosťNeekologické balenie produktov
Trendy strihyNízka kvalita textílií a šitia
Široký výber produktovNejednotné číslovanie produktov
Farebné prevedeniePoškodené balenie topánok

Realita niekedy nesplní očakávania. Trendyol síce ponúka pekný styling, trendy strihy a lákavé ceny, no kvalita produktov môže byť v niektorých prípadoch nedostatočná.

Napriek týmto nedostatkom, eshop Trendyol má svoje pozitíva, ako je cenová dostupnosť, trendy strihy, široký výber produktov a farebné prevedenie. Avšak, treba brať do úvahy aj negatíva, ako je neekologické balenie produktov, nízka kvalita textílií a šitia, nejednotné číslovanie produktov a možnosť doručenia poškodených balení topánok.

Trendyol ponúka zaujímavú ponuku oblečenia a doplnkov za dostupné ceny, avšak je dôležité brať do úvahy aj niektoré nedostatky. S vhodným výberom a očakávaniami môže byť Trendyol pre niektorých zákazníkov atraktívnou možnosťou pre nákup trendy oblečenia.

trendyol sk
E-shop Trendyol.sk sľubuje doručenie objednávky do 7 pracovných dní a umožňuje sledovanie stavu objednávky cez ich aplikáciu. Registráciou na ich stránke zákazníci získavajú bezplatné doručenie tovaru.

Eshop Trendyol a plán udržateľnosti

Trendyol eshop sa snaží byť udržateľnou e-commerce platformou s pozitívnym dopadom na ľudí a planétu. Zaviazali sa transformovať operácie a chrániť planétu. Identifikovali tri oblasti, kde môžu vytvoriť významný dopad na planétu:

 • Zníženie uhlíkových emisií – pracujú na znižovaní emisií skleníkových plynov vo všetkých operáciách.
 • Balenie a odpad – vyvíjajú systém, vrátane nových dizajnov, ktoré minimalizujú odpad z balenia, a prechádzajú na udržateľnejšie materiály.
 • Udržateľná výroba – v eshope Trendyol sú odhodlaní k udržateľnej a stopovateľnej výrobe prostredníctvom inovácií a dizajnu.
Turecké online trhovisko Trendyol privítalo už 30 miliónov zákazníkov a spolupracuje s 250 000 predajcami. Tým sa eshop Trendyol stal prvým tureckým „decacornom“, čo znamená, že jeho hodnota prevyšuje 10 miliárd dolárov, čím sa radí medzi najvýznamnejšie e-commerce platformy na svete.

Trendyol.sk – expanzia na východoeurópsky trh

Pôvodne turecký obchod, aktuálne vlastnený prevažne Číňanmi, na Slovensku odštartoval začiatkom roka 2024. Ich slovenská verzia trendyol.com/sk už funguje, čo je prekvapením, keďže pôvodne sa predpokladalo, že Slovensko bude súčasťou až druhej vlny expanzie, nasledujúcej po Rumunsku, Grécku, Maďarsku a Česku.

Medzinárodná expanzia je pre spoločnosť kľúčová. Ich prvým cieľom bolo Nemecko, kde v priebehu roka získali viac ako milión zákazníkov, prekračujúc tak svoje pôvodné ambície.

Trendyol funguje ako platforma, kde predávajú externí obchodníci svoje produkty. Ponúka viac ako 80 miliónov položiek a zasiela tovar do viac ako 100 krajín po celom svete.

Spoločnosť založila turecká podnikateľka Demet Mutluová, ale až 86 % podiel v nej vlastní čínska skupina Alibaba. Za tento podiel v spoločnosti zaplatila 1,4 miliardy dolárov.

Trendyol má ambíciu získať dva milióny zákazníkov a spracovať viac ako štyri milióny objednávok na východoeurópskom trhu, s očakávanými výnosmi približne 325 miliónov eur. Na tento rozvoj si vyčlenil pol miliardy eur.

Čo je pre Trendyol.sk typické?

 • vysoké zľavy pri prvých troch objednávkach
 • zľavy sa pohybujú v desiatkach percent, ak sa nakupuje cez ich aplikáciu
 • možnosť vrátenia tovaru do jedného mesiaca, pričom zákonná doba na vrátenie pri online nákupe je 14 dní.

Trendyol prehlasuje, že: „Na vyskúšanie nových outfitov máte 30 dní. Ak nie ste spokojní, môžete vrátiť všetky položky zadarmo!“

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang