Harry Potter filmy – online, sk dabing, HBO Max

harry potter filmy

Svet čarov a kúziel, ktorý stvorila J.K. Rowlingová, sa stal neoddeliteľnou súčasťou mnohých nielen počas detstva. Harry Potter filmy, ktoré oživili jej knihy na filmovom plátne, sú dnes dostupné online a poskytujú možnosť prežiť dobrodružstvá mladého čarodejníka znova a znova. Ako a kde sledovať Harryho Pottera so sk dabingom? A čo ponúka HBO Max pre fanúšikov tejto legendárnej série?


Obsah článku


Moderné streamovacie služby prinášajú všetky diely Harryho Pottera priamo do našich domovov. Ak je niekto zvedavý, ako si môže užiť Harryho Pottera v slovenčine a čo všetko HBO Max ponúka, je na správnom mieste.

Harry Potter filmy – hodnotenie

Epická fantasy sága Harry Potter patrí medzi najznámejšie série na svete. Hlavný hrdina Harry Potter, jeho najlepší priatelia Ron Weasley a Hermiona Grangerová, ako aj najväčší záporák celej série Lord Voldemort, sa stali ikonickými postavami filmovej histórie.

Táto séria zaujala milióny divákov po celom svete a aj na Slovensku sa teší veľkej obľube. Dnes si túto čarodejnícku ságu pripomenieme a zoradíme jednotlivé Harry Potter filmy, aby sme zistili, ktoré sú najlepšie a ktoré menej úspešné.

8. Harry Potter a Tajomná komnata (2002)

Aj keď každý diel série má svoju kvalitu, Harry Potter a Tajomná komnata je často považovaný za jeden z menej úspešných filmov. Mladý herec Daniel Radcliffe, ako aj jeho kamaráti Emma Watson a Rupert Grint, ešte neboli herecky úplne pripravení. Našťastie ich výkony kompenzovali ostrieľaní herci ako Kenneth Branagh (Gilderoy Lockhart) a zosnulý Alan Rickman (Severus Snape).

Diváci tomuto filmu vyčítali stagnujúci dej a dĺžku. Po tejto časti vystriedal režiséra Chrisa Columbusa oscarový režisér Alfonso Cuarón.

7. Harry Potter a Dary smrti – 1 (2010)

Predposledný diel série, Harry Potter a Dary smrti – 1, sľuboval epickú prípravu na veľkolepé finále. Aj keď herecké výkony boli kvalitné, dej pôsobil miestami kostrbato. Časť o troch bratoch a ich stretnutí so smrťou však vynikla a dodala filmu potrebnú hĺbku.

V tejto časti sa plne ukazuje sila Lorda Voldemorta a Draco Malfoy sa stáva smrťožrútom. Aj keď mohol byť film lepší, zostáva dôležitým článkom série Harry Potter filmov.

6. Harry Potter a Ohnivá čaša (2005)

Štvrtý diel, Harry Potter a Ohnivá čaša, prináša vzrušenie trojčarodejníckeho turnaja, počas ktorého sa znovu objaví Lord Voldemort. Film zaujme vedľajšími postavami ako Victor Krum a Cedric Diggory, ako aj akčným dejom.

Hoci sa divákom páčil, kritizovali režiséra Mikea Newella za opomenutie niektorých kľúčových momentov z knižnej predlohy.

5. Harry Potter a Kameň mudrcov (2001)

Prvý diel série, Harry Potter a Kameň mudrcov, je čarovný a plný objavovania. Harry sa zoznamuje s Rokfortom, Hermionou a Ronom, stáva sa skvelým hráčom metlobalu a čelí Lordovi Voldemortovi.

Hoci herecké výkony detských hercov boli slabé, film má špeciálne miesto v srdciach fanúšikov. Je to začiatok magickej cesty, ktorá oslovila milióny ľudí po celom svete.

4. Harry Potter a Polovičný princ (2009)

Šiesty diel série, Harry Potter a Polovičný princ, je temný a plný napätia. Harry sa pomocou profesora Slughorna dozvedá, ako navždy zničiť Lorda Voldemorta. Herecké výkony Daniela Radcliffa a Jima Broadbenta sú vynikajúce, a dej prináša mnoho zvratov. Zrada Severusa Snapea a smrť Dumbledorea šokujú divákov a pripravujú pôdu pre finále série.

3. Harry Potter a Fénixov rád (2007)

Piaty diel, Harry Potter a Fénixov rád, predstavuje nového režiséra Davida Yatesa, ktorý prináša temnejší tón do série. Harry a jeho priatelia čelia novým výzvam, vrátane prísnej Dolores Umbridgeovej a skepticizmu okolo návratu Lorda Voldemorta.

Tento film ukazuje, ako Harry a jeho spojenci bojujú proti temným silám, čo ho robí jedným z najnapínavejších dielov série Harry Potter filmov.

2. Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004)

Tretí diel série, Harry Potter a väzeň z Azkabanu, je mnohými považovaný za najkvalitnejší. Harry sa dozvie o Siriusovi Blackovi a spoznáva nového učiteľa obrany proti čiernej mágii, Remusa Lupina.

Film má famóznu atmosféru a skvelé herecké výkony, najmä Garyho Oldmana ako Siriusa Blacka. Tento diel je plný napätia a zvratov, čo ho robí obľúbeným medzi fanúšikmi.

1. Harry Potter a Dary smrti – 2 (2011)

Posledný diel série, Harry Potter a Dary smrti – 2, prináša epické finále jednej z najlepších filmových sérií v histórii. Harry čelí Lordovi Voldemortovi v konečnom boji, kde sa odhaľuje, že Harry je posledným Voldemortovým horcruxom. Film ukončuje ságu Harry Potter filmov so všetkou pompéznosťou, pričom osudy postáv sú definitívne uzavreté.

Tento diel si zaslúži prvé miesto v hodnotení pre svoje emotívne a dramatické zakončenie príbehu, ktorý ovplyvnil celé generácie.

Harry Potter a zaujímavé fakty zo zákulisia

Skoro každý buď čítal knihu alebo videl film o „chlapcovi, ktorý prežil“. Ako diváci, však vieme len to, čo nám tvorcovia ukázali. Ale čo sa dialo za kamerami? Tu sú fakty zo zákulisia série Harry Potter, o ktorých mnohí pravdepodobne nevedeli.

Helena Bonham-Carter nešťastne zranila Matta LewisaPočas nakrúcania piatej časti série sa Helena Bonham-Carter náhodou zranila Matta Lewisa, keď mu prepichla ušný bubienok.
Bratia Weasleyovci nenávideli nakrúcanie v Núdzovej miestnostiV piatej časti série sa veľa scén odohrávalo v Núdzovej miestnosti, čo nebolo príjemné pre bratov Phelpsovcov kvôli vysokým teplotám a klaustrofóbii Bonnie Wright.
Reálna deštrukcia pri záchodovej scéne v šiestej častiRežisér David Yates nechal štáb skutočne porozbíjať umývadlá a iné predmety v šiestej časti, aby scéna vyzerala autenticky.
Rowlingová mala pochybnosti o obsadení Emmy WatsonJ.K. Rowlingová mala pochybnosti o obsadení Emmy Watson ako Hermiony Grangerovej kvôli jej vzhľadu, no nakoniec uznala, že sa do role hodí charakterovo.
Jason Isaacs musel prosiť, aby sa mohol vrátiť ako Lucius MalfoyJason Isaacs musel prosiť J.K. Rowlingovú, aby jeho postavu prepustila z Azkabanu, aby sa mohol objaviť v posledných dvoch dieloch série.
Daniel Radcliffe mal slabosť pre Helenu Bonham-CarterDaniel Radcliffe priznal, že mal slabosť pre Helenu Bonham-Carter, ktorá hrala Bellatrix Lestrangeovú, a dokonca jej napísal list, kde vyjadril svoje city s tým, že škoda, že sa nenarodil o 10 rokov skôr.
Helen McCrory mala pôvodne hrať Bellatrix LestrangeovúHelen McCrory mala pôvodne stvárniť Bellatrix Lestrangeovú, ale kvôli tehotenstvu rolu prijala Helena Bonham-Carter. Helen sa neskôr pridala k sérii ako Narcissa Malfoyová.
Arachnofóbia Ruperta GrintaRon skutočne trpí ťažkou arachnofóbiou. Aj preto priznal, že do dnešného dňa nevidel celú scénu v lese s Aragogom a jeho malými pavúčatami.
Počas nakrúcania zlomil Daniel Radcliffe okolo 12 až 20 prútikov, pretože sa s nimi často hral ako s paličkami na bubny.

Všetko o Harry Potter 1 – Kameň mudrcov

Žáner: Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Mysteriózny
Krajina pôvodu: Veľká Británia / USA
Rok vydania: 2001
Dĺžka: 152 minút (Špeciálna edícia: 159 minút)
Réžia: Chris Columbus
Predloha: J. K. Rowling (kniha)
Scenár: Steve Kloves
Kamera: John Seale
Hudba: John Williams
Obsadenie: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Tom Felton, Richard Harris, Fiona Shaw, Ian Hart, John Hurt, Richard Griffiths, Alan Rickman
CSFD hodnotenie: 79%

Obsah:
Harry Potter, sirota žijúca u svojich príbuzných Dursleyovcov, sa v deň svojich jedenástych narodenín dozvie, že je čarodejník. Hagrid, sympatický poloobor, ho navštívi a zavedie na Rokfortskú školu čarodejnícku. Tam spozná svojich najlepších priateľov, Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovú, a zažije najväčšie dobrodružstvá svojho života.

Zaujímavosti o Harry Potter 1

 1. Hudba: John Williams na prosbu tvorcov zložil „Hedwig’s Theme“ za jedinú noc, keď ešte nevidel ani jedinú scénu z filmu. Producenti boli nadšení a Williamsovu tvorbu potvrdila aj reakcia jeho vnučiek, ktoré videli trailer s hudbou a celú melódiu Williamsovi prespievali. Williams to označil za „heuréka moment“.
 2. Herecké obsadenie: Emma Watson, ktorá stvárnila Hermionu, je v skutočnosti najmladšia z ústrednej trojice, aj keď je Hermiona v knihe najstaršia.
 3. Rodinné odmeny: Keď Daniel Radcliffe získal rolu Harryho Pottera, jeho rodičia mu dovolili zostať hore o pol hodinu dlhšie.
 4. Vzhľad Voldemorta: Pôvodne mala byť Voldemortova tvár na temene hlavy profesora Quirrella oveľa hrozivejšia a podobná deformovanému hadovi. Producenti však zvolili ľudskejšiu podobu, aby bol Harry Potter 1 vhodnejší pre deti.
 5. Zábavné fakty: Harry Melling, ktorý stvárnil Dudleyho, sa v skutočnosti volá Harry. To viedlo k vtipnej situácii, keď jeho postava tvrdí Hagridovi, že nie je Harry.
 6. Mena: V čarodejníckom svete sa platí tromi druhmi mincí: zlaté galeóny, strieborné srpce a bronzové svrčky, čo môže byť pre nových čarodejníkov dosť mätúce.

Harry Potter 1 a ocenenia:

 • The Saturn Awards 2002: Judianna Makovsky za najlepšie kostýmy.
 • Critics Choice Awards 2002: Najlepší rodinný film.
harry potter 1
Film Harry Potter (1) a Kameň mudrcov sa stal obrovským hitom, získal množstvo ocenení a zarobil viac ako miliardu dolárov.

Harry Potter online sk – kde a ako ho sledovať

Svet Harryho Pottera je plný kúziel, dobrodružstiev a nezabudnuteľných okamihov, ktoré si v dnešnej dobe vieme vychutnať aj online. Pre fanúšikov tejto populárnej série existuje množstvo spôsobov, ako sa ponoriť do Rokfortského sveta cez rôzne streamovacie platformy. Či už divák preferuje platené predplatné alebo bezplatné možnosti, tu sú niektoré z najlepších miest, kde môže sledovať Harryho Pottera online:

Filmy Harryho Pottera je tiež možné sledovať v Cinemax Bratislava, kde často usporiadávajú rôzne filmové maratóny.

Platené platformy na sledovanie Harryho Pottera online sk:

 • HBO Max: Na tejto platforme sú dostupné všetky filmy Harryho Pottera v HD kvalite, čo zaručuje skvelý zážitok zo sledovania. HBO Max ponúka aj ďalšie exkluzívne obsahy zo sveta čarodejníkov.
 • Netflix: V niektorých regiónoch je sága Harryho Pottera dostupná na Netflixe, čo umožňuje sledovanie v pohodlí domova s pridanými bonusmi, ako sú dokumenty a rozhovory s tvorcami.
 • Sweet.tv: Táto platforma ponúka rôzne filmy a seriály, vrátane Harryho Pottera, často v balíčkoch, ktoré sú cenovo výhodné.

Bezplatné platformy na sledovanie Harryho Pottera online sk:

 • Kukajt.to: Táto stránka umožňuje sledovať filmy Harryho Pottera bez potreby registrácie, čo je ideálne pre tých, ktorí hľadajú rýchly prístup k obľúbeným filmom.
 • Bombuj.si: Bezplatná platforma ponúka široký výber filmov vrátane celej série Harryho Pottera. Stačí vyhľadať svoj obľúbený diel a začať sledovať.
 • YouTube: Na YouTube je možné nájsť niektoré filmy Harryho Pottera v rámci legálnych kanálov alebo ako súčasť prenájmov či kúpy.

V dnešnej digitálnej dobe je sledovanie Harryho Pottera (1) online jednoduchšie a prístupnejšie než kedykoľvek predtým. Bez ohľadu na to, či niekto využíva bezplatné služby alebo si platí za prémiový obsah, možnosti sú takmer nekonečné. Stačí si vybrať platformu, pripraviť popcorn a nechať sa vtiahnuť do sveta čarodejníkov.

Harry Potter seriál a HBO Max

Spoločnosť HBO Max oficiálne potvrdila, že premiéra Harry Potter seriálu je naplánovaná na rok 2026. Seriál by mal byť vernejším románom J. K. Rowlingovej a uspokojiť očakávania fanúšikov, ktorí túžia po návrate do čarodejníckeho sveta.

Detaily o Harry Potter seriáli

Každá séria seriálu bude adaptovať jednu časť literárnej ságy, čím sa zabezpečí väčšia hĺbka a detailnosť v porovnaní so samotnými filmami Harry Potter. Toto rozhodnutie poteší fanúšikov, ktorí si želajú vidieť viac z pôvodných príbehov z kníh, ktoré boli vo filmoch vynechané alebo skrátené.

Seriál bude vysielaný na platforme HBO Max, čo je súčasťou stratégie spoločnosti Warner Bros. Discovery, zameranej na investovanie do úspešných franšíz. Tento projekt bude mať vysoký rozpočet, porovnateľný s epickými seriálmi ako Hra o tróny, čo naznačuje, že kvalita produkcie bude prioritou.

Nové herecké obsadenie

Harry Potter seriál predstaví nové herecké obsadenie, čo dáva tvorcom možnosť prerozprávať príbeh s čerstvým prístupom. To znamená, že pôvodní herci sa nevrátia, čím sa otvárajú nové možnosti pre ďalšie projekty a rozvíjanie postáv s novými tvárami.

Fanúšikovia sú zo správy o Harry Potter seriáli nadšení a očakávajú, že prinesie dôležité prvky kníh, ktoré boli vo filmoch vynechané. Môžu sa tešiť na postavy ako poltergeist Peeves, domáci elf Winky a Ludo Verpey, ktoré v pôvodných filmoch neboli dostatočne predstavené.

Harry Potter sk dabing – aké sú preferencie divákov

Harry Potter je fenomén, ktorý si získal srdcia miliónov fanúšikov po celom svete, vrátane Slovenska. Jednou z otázok, ktorá často vyvstáva medzi slovenskými divákmi, je, či sledovať filmy so slovenským dabingom alebo v originálnom znení s titulkami.

Harry Potter s sk dabingom je dostupný na viacerých platformách. Medzi najznámejšie patria streamovacie služby ako HBO Max, Netflix a YouTube, ktoré často ponúkajú možnosť výberu medzi originálnym zvukom a lokalizovanou verziou s dabingom. Taktiež sú tieto filmy dostupné na stránkach ako lepsia.tv a bombuj.si, kde diváci nájdu rôzne verzie vrátane sk dabingu.


Sk dabing Harryho Pottera je všeobecne považovaný za kvalitný, pričom mnohí diváci ocenia profesionálnu prácu dabingových hercov. Napriek tomu, preferencie sledovania sa líšia. Staršie generácie a tí, ktorí majú radi lokalizovaný obsah, často preferujú dabované verzie.


Popularita originálneho znenia

Mladšia generácia a jazykovo zdatní diváci často uprednostňujú originálne znenie s titulkami. Originálna verzia ponúka autentickejší zážitok, najmä vďaka originálnym hereckým výkonom, intonácii a emocionálnemu náboju, ktorý sa niekedy v dabingu môže stratiť.

Sledovanie Harryho Pottera so sk dabingom či v originálnom znení je otázkou osobných preferencií. Na Slovensku sú obe verzie populárne a majú svoje miesto medzi fanúšikmi.

Harry Potter kniha 1, box alebo sada kníh?

Harry Potter je jedným z najväčších literárnych fenoménov posledných desaťročí. Séria kníh od J.K. Rowlingovej si získala milióny fanúšikov po celom svete a jej prvá kniha, Harry Potter 1 a Kameň mudrcov, položila základy pre tento magický svet. Pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť či zvoliť sady kníh Harry Potter alebo box kníh, ponúkame komplexný prehľad toho, čo môžu očakávať od jednotlivých edícií.

Harry Potter kniha 1 – Začiatok magického dobrodružstva

Harry Potter a Kameň mudrcov je prvou knihou v sérii a je kľúčovým bodom pre všetkých nových čitateľov. Táto kniha uvádza do sveta Harryho Pottera, mladého čarodejníka, ktorý objaví svoje dedičstvo a vstúpi do Rokfortskej školy čarov a kúziel. Kniha je bohatá na detailné opisy a magické dobrodružstvá, ktoré čitateľov vtiahnu do fascinujúceho sveta čarodejníkov. Je to základný kameň, na ktorom stojí celá sága.

Harry Potter Box – ideálny darček pre fanúšikov

Pre tých, ktorí chcú mať kompletnú sériu, Harry Potter box sety sú ideálnou voľbou. Tieto sety zahŕňajú všetkých sedem kníh a sú často doplnené o rôzne bonusové materiály, ako sú mapy, ilustrácie a špeciálne vydania. Box sety sú dostupné v rôznych formátoch, vrátane tvrdej väzby, mäkkej väzby a dokonca aj luxusných zberateľských edícií.

Harry Potter knihy – individuálne vydania a špeciálne edície

Harry Potter knihy sú dostupné v širokej škále individuálnych vydaní. Okrem štandardných vydaní sa nájdu aj špeciálne edície, ako sú ilustrované verzie s nádhernými kresbami od umelcov ako Jim Kay. Tieto vydania ponúkajú nový vizuálny zážitok a oživia príbeh novým spôsobom. Mnohé z týchto špeciálnych edícií obsahujú aj bonusové materiály, ktoré fanúšikom poskytujú hlbší vhľad do sveta Harryho Pottera.

Harry Potter a sada kníh – kompletný zážitok

Harry Potter knihy v sade sú perfektnou voľbou pre tých, ktorí chcú vlastniť celú sériu v jednotnom formáte. Tieto sady sú často balené v elegantných boxoch a ponúkajú esteticky zladené knihy, ktoré vyzerajú skvele na každej poličke. Okrem toho, že poskytujú kompletný príbeh v jednom balení, často obsahujú aj doplnkové materiály, ako sú rodokmene postáv, mapy Rokfortu a ďalšie bonusy, ktoré zvyšujú čitateľský zážitok.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang