Pôžička ihneď – ako získať peniaze obratom

Dostali do situácie, kedy potrebujete peniaze ihneď do niekoľkých hodín a na vybavovanie nemáte celé dni? Prinášame pomoc v podobe zoznamu overených spoločností, ktoré vám pošlú peniaze obratom. 

O väčšinu pôžičiek môžete požiadať online a po odoslaní žiadosti vám peniaze pristanú na účte už do niekoľkých hodín. 

Na čo potrebujete pôžičku? 

Podľa toho sa rozhodnite, či je pre vás lepšia krátkodobá pôžička v menšej výške na niekoľko dní alebo dlhodobejšia na pokrytie väčších výdavkov.

V bankách je pri spotrebných úveroch minimálna doba splatnosti 12 mesiacov, preto na pokrytie krátkodobého výpadku financií budete musieť osloviť nebankové spoločnosti. Menšie sumy si viete požičať so splatnosťou do 30 dní. Krátkodobé pôžičky sú bezúčelové.

To znamená, že financie, ktoré vám budú poskytnuté môžete použiť na čokoľvek, na čo ich práve potrebujete. Najčastejšie využívajú ľudia tento typ pôžičky pred výplatou, ak im chýba pár desiatok eur. Vybavenie takejto pôžičky býva zvyčajne veľmi rýchle, u niektorých spoločností ju môžete dostať aj do pätnástich minút. 

Dlhodobá pôžička so splatnosťou od 6 mesiacov sa hodí na pokrytie väčších výdavkov, napríklad nevyhnutné opravy. Maximálna splatnosť týchto úverov je 8 rokov. Pri dlhodobých pôžičkách počítajte s tým, že získanie nebude otázkou niekoľkých minút, stále však takúto pôžičku môžete získať ešte v ten istý deň, ak žiadate svoju banku, v ktorej už máte otvorený bežný účet.

Keďže ide o väčšiu sumu peňazí a banka si vás nemá ako overiť cez iný finančný produkt, je potrebné zdokladovať príjem, prípadne predložiť výpisy z bankových účtov, daňové priznania. Ak máte dokumenty pripravené, banka nemá problém uvoľniť prostriedky do niekoľkých hodín. 

Na rýchlu opravu poruchy v domácnosti sú lepšie dlhodobejšie úvery alebo pôžička do 5 minút.

Pozor pri výbere pôžičky, aby ste sa neprepočítali

Lepšie podmienky majú úvery, ktoré poskytujú banky, avšak, ako je už vyššie spomenuté, nevyhnete sa podrobnejšiemu preverovaniu vašej bonity a v konečnom dôsledku je možné, že úver nedostanete. Ak ste už v minulosti mali problém so splácaním, neostáva vám iná možnosť než požiadať o pôžičku nebankovú spoločnosť. Pre banky je záznam v registri dlžníkov neprípustný. 

Nepôžičiavajte si viac než potrebujete. Aj keď ide o bezúčelový úver a peniaze by sa vám hodili aj na iné veci, financujte úverom len to, čo je nevyhnutné. 

Podľa vášho príjmu viete sami najlepšie posúdiť, koľko ste schopný mesačne zaplatiť. Nastavte si splátky tak, aby ste o mesiac nemuseli žiadať o ďalšiu pôžičku kvôli tomu, že máte problémy splácať. Ako pri bankách, tak aj pri nebankových spoločnostiach je dôležité, aby ste si porovnali všetky ponuky, ktoré sa zdajú byť vyhovujúce. Neoplatí sa tiež zbytočne si predlžovať dobu splatnosti, pretože aj keď je splátka nižšia, v skutočnosti zaplatíte viac. 

Ukážeme si to na príklade z kalkulačky mBank

Do kalkulačky na stránke mBank sme si vložili príklad pôžičky: 2 000 eur, na 12 mesiacov. Výška splátky vyšla 176 eur a celková zaplatená suma po 12 mesiacoch bude 2 109 eur.

Tých istých 2 000 eur si chceme požičať na 24 mesiacov. Zmenili sme iba dobu splatnosti. Výška mesačnej splátky nám klesla na 92 eur, no všimnite si celkovú zaplatenú sumu po 24 mesiacoch, ktorá je 2 213 eur, čiže o 104 eur vyššia než pri polovičnej dobe splatnosti. Pri vyšších sumách sú, samozrejme, rozdiely vyššie.

Nebanková spoločnosť uvádza hodnoty RPMN pri prepočte v kalkulačke.

Nezameriavajte sa len na úroky, porovnajte si RPMN, čo je ročná percentuálna miera nákladov, pretože tá vám napovie, koľko za úver reálne zaplatíte. Zahŕňa úroky, ale aj ostatné poplatky, ktoré sú s úverom spojené, ako napríklad poplatok za vybavenie úveru, poplatok za spracovanie. Každá seriózna spoločnosť uvádza hodnoty RPMN minimálne pri prepočítavaní v online kalkulačke. 

Keď sa objaví problém neočakávane a hľadáte rýchle riešenie, nekonajte unáhlene. V strese sa môžete popáliť a doplatiť na to. Najmä ľudia, ktorí mali v minulosti problém so splácaním a banka ich odmieta, akceptujú ponuky od kohokoľvek, kto je ochotný im požičať.

Pri výbere pôžičky sa zamerajte na spoločnosti, ktoré už majú vytvorené nejaké meno. Neberte si úvery od neznámych spoločností. To, že potrebujete pôžičku ihneď a beriete si ju od spoločnosti, ktorej meno často rezonuje v televízií neznamená, že si nemáte dať pozor na to, čo podpisujete.

Dôkladne si prečítajte zmluvu, aby ste vedeli do čoho idete. Ak patríte medzi ľudí, čo sa vo finančných veciach veľmi neorientujú, nechajte si poradiť. Či už od vašich priateľov, od nejakého právnika alebo finančného poradcu. Neskôr vám to môže ušetriť veľké peniaze.

Zvážte aj možnosť poistenia úveru, čo vám neskôr tiež môže pomôcť, ak sa dostanete do nepríjemnej situácie, kedy nebude schopný pôžičku splácať. V žiadnom prípade neriešte neschopnosť splácania úveru ďalším úverom.

Môžete sa dostať do situácie, kedy budete mať na krku desať úverov a nebudete vedieť nájsť žiadne východisko. Pri strate zamestnania alebo inej situácií, vplyvom ktorej stratíte trvalý príjem kontaktujte poskytovateľa úveru a dohodnite sa, ako budete ďalej postupovať.

Kde dostanete pôžičku ihneď?

Nebankovky sú vo všeobecnosti známe miernejším prístupom k overovaniu bonity klientov, čo si kompenzujú vyššími úrokmi a poplatkami. Výhodou je, že peniaze máte k dispozícii do niekoľkých hodín od požiadania. K peniazom sa dostanete rýchlo aj v bankách, najmä ak požiadate svoju aktuálnu banku, v ktorej už máte iné finančné produkty. 

Bezúčelový úver z banky

Slovenská sporiteľňa

 • do výšky 6 000 eur online pre každého
 • do výšky 20 000 eur pre klientov Slovenskej sporiteľne cez internetové bankovníctvo
 • do výšky 30 000 eur na pobočke
 • splatnosť 12 až 96 mesiacov

Pôžičku online si môžete vybaviť až do výšky 6000 eur. Po predložení potrebných dokumentov môžete mať peniaze na účte už do niekoľkých hodín. Ak ste klientom Slovenskej sporiteľne, cez internet banking môžete požiadať až o 20 000 eur.

Slovenská sporiteľňa ponúka spracovanie bez poplatkov, bez ručiteľa, dokladovania. K úveru si môžete vybrať možnosť poistenia, bez poplatkov môžete pôžičku kedykoľvek splatiť. Túto možnosť môžu využiť osoby vo veku od 18 do 61 rokov. 

mBank

 • výška úveru od 350 eur do 24 000 eur pre aktuálnych klientov cez internet banking
 • doba splatnosti od 12 až 96 mesiacov
 • malá pôžička mPôžička Plus od 350 eur do 1 500 eur so splatnosťou 12 mesiacov

Možnosť pôžičky ihneď bez zbytočných vybavovačiek ponúka aj banka mBank. Ako prvá prišla s pôžičkou s 0% úrokom pre ľudí, ktorí ešte v mBank nemali žiadnu pôžičku. Platíte len poplatok 2 % za poskytnutie pôžičky. 

Ak potrebujete vyššiu sumu a ste zákazníkom mBank, stačí o pôžičku požiadať vo vašom internetovom bankovníctve. Po potvrdení zmluvy budú na vašom účte peniaze za pár minút. Pre neklientov je potrebná návšteva pobočky. Pri sume vyššej ako 10 000 eur budete potrebovať podpis vášho manžela, resp. manželky.

Poštová banka

 • výška úveru od 300 až do 30 000 eur
 • doba splatnosti 12 až 96 mesiacov 

Pôžičku ihneď a na čokoľvek ponúka aj Poštová banka. Dobrá pôžička je určená osobám vo veku od 18 do 69 rokov s trvalým pobytom na Slovensku a stálym pravidelným príjmom. 

Ak ste klientom Poštovej banky a ste zamestnaní, k vybaveniu pôžičky vám stačí preukaz totožnosti. Nepotrebujete spolužiadateľa, ani založenie nehnuteľnosti. Pokiaľ sa dostanete do krízovej situácie, je tu možnosť odkladu splátok až 6 mesiacov. Poštová banka zároveň ponúka aj možnosť poistenia úveru.

Úver vybavíte na ktorejkoľvek pobočke, ak nie ste v omeškaní s inými úvermi, viete bez problémov zdokladovať svoj príjem, peniaze vám Poštová banka pošle na účet do niekoľkých hodín od podpisu žiadosti.

ČSOB

 • úver od 600 eur do výšky 25 000 eur
 • doba splatnosti 12 až 96 mesiacov

O úver môžete požiadať na pobočke, ak nie ste klientom ČSOB alebo vo svojom online bankovníctve, kde si nadefinujete parametre úveru a banka vám peniaze pošle obratom na účet. Pri podpísaní žiadosti na pobočke si počkáte dlhšie, no banky zvyčajne schvaľujú úvery a uvoľňujú prostriedky do druhého dňa.

V prípade aktívneho používania bežného účtu (príjem aspoň 400 eur, 3 pravidelné platby, 5 platieb debetnou alebo kreditnou kartou) môžete získať výhodu zníženia úrokovej sadzby o 1%.  ČSOB ponúka tento spotrebný úver bez poplatkov za spracovanie a možnosť mimoriadnej splátky alebo okamžité splatenia kedykoľvek, pokiaľ si to bude klient žiadať. 

Tatra banka

 • úver vo výške od 500 do 30 000 eur
 • doba splatnosti od 12 až do 96 mesiacov
 • úroková sadzba sa pohybuje približne od 5,9 percenta ročne

Poplatok za poskytnutie úveru je vo výške 2% z výšky poskytnutého úveru. Pri tomto úvere nepotrebujete žiadneho spoludlžníka ani ručiteľa. Pokiaľ si vezmete od Tatra banky tento úver, ponúka vám možnosť ziskať kreditnú kartu bez poplatkov za kartu až na 12 mesiacov. 

Klienti Tatra banky môžu o úver požiadať cez internet banking alebo aplikáciu a vďaka predschválenému limitu majú peniaze na účte do niekoľkých minút. Ak nie ste klient, o pôžičku môžete požiadať cez Dialog call centrum alebo priamo na pobočke. 

Nebanková pôžička

Pôžičkomat

 • pôžička vo výške od 50 € do 500 €
 • doba splatnosti od 7 do 31 dní

Pôžičkomat poskytuje možnosť jednoduchého a rýchleho vybavenia pôžičky cez internet. Pri vybavovaní len vyplníte formulár, ďalšou podmienkou je, že musíte byť starší ako 18 rokov a musíte byť občanom Slovenskej republiky. Nemôžete byť v omeškaní splácania úverov v iných bankách alebo nebankoviek. 

Výhodou online pôžičky je, že ju na účte môžete mať do hodiny. Akonáhle zvolíte sumu pôžičky, vyplníte všetky potrebné informácie, spoločnosť vašu pôžičku schváli a prevedie peniaze na váš účet. Dôležité je, aby ste mali stály príjem. To však neznamená, že musí byť veľmi veľký. O pôžičku si môžu žiadať študenti aj seniori, mamičky na materskej dovolenke alebo ľudia, ktorí sú na invalidnom dôchodku.

Silverside

 • výška úveru od 500 eur do 5 000 eur
 • doba splatnosti od 12 do 60 mesiacov

Spoločnosť Silverside patrí medzi novšie nebankovky, ktoré vám poskytnú úver na počkanie. Na začiatok je potrebné vyplniť formulár. Po jeho vyplnení vás bude nebankovka kontaktovať. Na pobočku prinesiete všetky potrebné doklady a peniaze môžete mať na účte do niekoľkých hodín. Pri vybavovaní úveru budete potrebovať dva preukazy totožnosti a zároveň doklad o výške vášho príjmu. Postačí vám aj výpis z účtu.

Pri vybavovaní úveru je potrebné, aby ste mali od 18 do 75 rokov, trvalý pravidelný príjem a trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Pozickahned.sk

 • pôžička od 50 eur do výšky 7 000 eur
 • doba splatnosti do 42 mesiacov

O peniaze môžete požiadať online vyplnením formuláru. Po predložení dokladu o príjme sú vaše za naozaj krátku dobu. 

PROFI CREDIT

 • pôžička od 300 eur do 6 000 eur
 • doba splatnosti 12 až 60 mesiacov

O pôžičku od Proficredit stačí požiadať cez online formulár. Následne si telefonicky spoločnosť overí vaše údaje, stretnete sa so zástupcom a do 24 hodín máte peniaze na účte.

Toppozicka.sk

 • pôžička vo výške od 35 eur do 6 500 eur
 • dĺžka splácania od 7 dní do 42 mesiacov (pôžička do 500 eur má splatnosť 30 dní)

O pôžičku môžu požiadať študenti, dôchodcovia, invalidní dôchodcovia aj mamičky na materskej dovolenke. Stačí vyplniť online formulár. Ak dodáte potrebné podklady rýchlo, pôžičku môžete mať na účte už do 24 hodín. 

Do24hodin.sk

 • do výšky 6 000 eur
 • vhodná aj pre nezamestnaných, mamičky na materskej dovolenke a ľudí na dôchodku

Do24hodin.sk je podobná nebankovka ako dve predošlé menované. O pôžičku požiadate cez online formulár. Zaručuje rýchle schválenie vašej pôžičky a následné pripísanie požičaných peňazí na váš účet do 24 hodín.

Podobne ako pri iných ide len o to, vybrať si výšku pôžičku a výšku mesačnej splátky a vyplniť krátky formulár. Jedinou podmienkou je predloženie dokumentu o vašom príjme, či už je to plat, materská dovolenka alebo dôchodok.

Záver

K peniazom sa dokážete dostať rýchlo cez banky aj nebankové spoločnosti. Ak máte stabilný príjem a nemali ste problém so splácaním úverov, určite odporúčame obrátiť sa na banku. Najmä v tej svojej, kde už máte bežný účet alebo iné finančné produkty viete mať peniaze k dispozícii obratom. V opačnom prípade vám ostáva len žiadosť o pôžičku v nebankových spoločnostiach.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang