Pôžička ihneď na účet online bez registra – ako získať peniaze obratom

Mnoho ľudí sa dostáva do situácie, kedy potrebuje peniaze ihneď do niekoľkých hodín. Existuje možnosť získať pôžičku ihneď, avšak dôležité sú podmienky jej získania a splácania. Ktoré z overených spoločností pošlú peniaze obratom? 


Obsah článku


O väčšinu pôžičiek sa dá požiadať online a po odoslaní žiadosti peniaze pristanú na účte už do niekoľkých hodín. 

Pôžička ihneď na účet online bez registra z nebankovky

Pôžička ihneď na účet online bez registra je najčastejšie dostupná v nebankových spoločnostiach, ktoré sú pri posudzovaní žiadosti menej prísne ako banky. Menšie sumy si človek môže požičať so splatnosťou do 30 dní. Krátkodobé pôžičky sú bezúčelové. Malá pôžička ihneď na účet je dostupná pre široké spektrum žiadateľov, vrátene ľudí s nízkou bonitou.

To znamená, že financie, ktoré budú poskytnuté, sa môžu použiť na čokoľvek. Najčastejšie využívajú ľudia tento typ pôžičky pred výplatou, ak im chýba pár desiatok eur. Vybavenie takejto pôžičky býva zvyčajne veľmi rýchle, u niektorých spoločností ju možné získať peniaze aj do pätnástich minút. 

Dlhodobá pôžička so splatnosťou od 6 mesiacov sa hodí na pokrytie väčších výdavkov, napríklad nevyhnutné opravy. Maximálna splatnosť týchto úverov býva 8 rokov. 

Pri dlhodobých pôžičkách treba počítať s tým, že získanie nebude otázkou niekoľkých minút. Stále je však možné získať ju ešte v ten istý deň. Na rýchlu opravu poruchy v domácnosti sú lepšie dlhodobejšie úvery alebo pôžička do 5 minút.

Nebanková pôžička Ahoj

Nebanková pôžička Ahoj je rýchle, jednoduché a dostupné online riešenie, ktoré pomôže s neočakávanými výdavkami. O pôžičku sa požiada online a odpoveď príde do niekoľkých minút. Schválené pôžičky sú vyplatené na účet ešte v ten istý deň. Výška pôžičky sa pohybuje od 400 € do 10 000 € so splatnosťou od 1 do 8 rokov.

Ako požiadať o pôžičku Ahoj:

 1. Navštíviť webovú stránku Ahoj Pôžička a vyplniť online formulár.
 2. Priložiť doklady o príjme za posledné 3 mesiace, občiansky preukaz, číslo bankového účtu a kontaktné informácie.
 3. Do 5 minút príde odpoveď o schválení, resp. neschválení.
 4. Schválené peniaze sú k dispozícii na účte ešte v ten istý deň.

Nebanková pôžička Ahoj – podmienky pre získanie:

 • Vek 21 rokov a viac
 • Pravidelný príjem
 • Bez exekúcie a nedoplatkov
 • Podnikatelia musia podnikať aspoň 6 mesiacov

Ahoj pôžička recenzie

Ahoj Pôžička recenzie na internete sú zmiešané. Niektorí klienti oceňujú rýchlosť a jednoduchosť procesu žiadosti o pôžičku, zatiaľ čo iní kritizujú vysoké úrokové sadzby a nedostatočnú transparentnosť. Dostupná je malá pôžička ihneď na účet, ale aj vyššie sumy peňazí.

Výhody:

 • Rýchle a jednoduché vybavenie pôžičky
 • Dostupné vyššie aj nižšie sumy
 • Flexibilná doba splácania
 • Bez zbytočných formalít a poplatkov

Nevýhody:

 • Vysoké úrokové sadzby
 • Potreba mať pravidelný príjem
 • Nedostupnosť pre ľudí s exekúciou

Celkovo je Ahoj Pôžička vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí potrebujú rýchlu pôžičku a nespĺňajú podmienky pre bankovú pôžičku. Je však dôležité uvedomiť si vysoké úrokové sadzby a porovnať ponuky rôznych veriteľov pred tým, ako sa človek rozhodne zobrať si pôžičku.

Nebanková pôžička MoneyTU

MoneyTU je ďalšia flexibilná a dostupná nebanková pôžička bez zbytočných formalít.

Výhody pôžičky MoneyTU:

 • Flexibilná výška úveru: Vybrať sa dá suma od niekoľkých stoviek € až do 5 000 €, presne podľa individuálnych potrieb.
 • Konkurencieschopné úrokové sadzby: Úrokové sadzby sú individuálne a závisia od úverovej bonity. To znamená, že s dobrým kreditným skóre je možné získať priaznivé podmienky.
 • Žiadne skryté poplatky: Jednoduchá a transparentná štruktúra poplatkov bez skrytých poplatkov a bez sankcií za predčasnú platbu.
 • Rýchly a jednoduchý proces žiadosti: Požiadať o pôžičku sa dá online vyplnením jednoduchého formulára a poskytnutím základných informácií.
 • Rýchle schválenie a výplata: Rozhodnutie o žiadosti príde v krátkom čase a schválené peniaze sú k dispozícii na bankovom účte v priebehu niekoľkých pracovných dní.
 • Žiadne zabezpečenie: Na rozdiel od bankových úverov sa nevyžadujú žiadne záruky.

Pôžička MoneyTU je ideálna pre jednotlivcov, ktorí potrebujú financovať neočakávané výdavky. Využiť ju môžu aj malé firmy, ktoré potrebujú kapitál na rast alebo ktokoľvek, kto hľadá flexibilnú a dostupnú pôžičku bez zbytočných formalít.

Pred požiadaním o akúkoľvek pôžičku si vždy treba prečítať zmluvné podmienky a uistiť sa, že človek porozumel aj všetkým poplatkom a úrokovým sadzbám.

Ďalšie nebankové pôžičky bez registra online

Pôžičkomat – malá pôžička ihneď na účet

 • pôžička vo výške od 50 € do 500 €
 • doba splatnosti od 7 do 31 dní

Pôžičkomat poskytuje možnosť jednoduchého a rýchleho vybavenia pôžičky cez internet. Pri vybavovaní sa len vyplní formulár, ďalšou podmienkou je, že žiadateľ musí byť starší ako 18 rokov a musí byť občanom Slovenskej republiky. Nemôže byť v omeškaní splácania úverov v iných bankách alebo nebankovkách. 

Dôležité je mať stály príjem. To však neznamená, že musí byť veľmi veľký. O pôžičku si môžu žiadať študenti aj seniori, mamičky na materskej dovolenke alebo ľudia, ktorí sú na invalidnom dôchodku. Nebankové pôžičky bez registra online môžu vyžadovať preukázanie príjmu.

Silverside

 • výška úveru od 500 € do 5 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 60 mesiacov

Spoločnosť Silverside patrí medzi novšie nebankovky, ktoré poskytnú úver na počkanie. Na začiatok je potrebné vyplniť formulár. Po jeho vyplnení bude nebankovka klienta kontaktovať. Na pobočku potom prinesie všetky potrebné doklady a peniaze môže mať na účte do niekoľkých hodín. 

Pri vybavovaní úveru budú potrebné dva preukazy totožnosti a zároveň doklad o výške príjmu. Postačí aj výpis z účtu. Pri vybavovaní úveru je potrebné mať vek od 18 do 75 rokov, trvalý pravidelný príjem a trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Toppozicka.sk

 • pôžička vo výške od 35 € do 6 500 €
 • dĺžka splácania od 7 dní do 42 mesiacov (pôžička do 500 € má splatnosť 30 dní)

O pôžičku môžu požiadať študenti, dôchodcovia, invalidní dôchodcovia aj mamičky na materskej dovolenke. Stačí vyplniť online formulár. Ak sa dodajú potrebné podklady rýchlo, pôžička môže byť na účte už do 24 hodín. 

Do24hodin.sk

 • do výšky 6 000 €
 • vhodná aj pre nezamestnaných, mamičky na materskej dovolenke a ľudí na dôchodku

Do24hodin.sk je podobná nebankovka ako predošlé. O pôžičku sa požiada cez online formulár. Zaručuje rýchle schválenie pôžičky a následné pripísanie požičaných peňazí na účet do 24 hodín.

Podobne ako pri iných ide len o to, vybrať si výšku pôžičku a výšku mesačnej splátky a vyplniť krátky formulár. Jedinou podmienkou je predloženie dokumentu o príjme, či už je to plat, materská dovolenka alebo dôchodok.

Tipy na porovnávanie pôžičiek

Vždy si porovnať RPMN rôznych ponúk.

Dôkladne si prečítať zmluvné podmienky a uistiť sa, že človek rozumie všetkým poplatkom.

Nezameriavať sa len na rýchle riešenie, v stresovej situácii môže človek urobiť unáhlené rozhodnutie.

Požičiavať si len od overených a spoľahlivých spoločností.

V prípade potreby sa obrátiť na finančného poradcu, ktorý pomôže s výberom najvhodnejšej pôžičky.

Zvážiť poistenie úveru pre prípad nepredvídaných udalostí.

V prípade straty príjmu kontaktovať veriteľa a dohodnúť sa na ďalšom postupe.

Malá pôžička ihneď na účet – na čo si dať pozor?

Lepšie podmienky majú úvery, ktoré poskytujú banky, avšak, ako je už vyššie spomenuté, nevyhnutné je podrobnejšie preverovanie bonity. V konečnom dôsledku je možné, že klient úver nedostane. Ak už mal v minulosti problém so splácaním, neostáva mu iná možnosť, než požiadať o pôžičku nebankovú spoločnosť. Pre banky je záznam v registri dlžníkov neprípustný. 

Aj keď ide o bezúčelový úver a peniaze by sa hodili aj na iné veci, úverom by sa malo financovať len to, čo je nevyhnutné. Podľa svojho príjmu by mal každý vedieť posúdiť, koľko je schopný mesačne zaplatiť. Splátky si treba nastaviť tak, aby boli prijateľné a pôžička sa riadne splácala.

Ako pri bankách, tak aj pri nebankových spoločnostiach je dôležité porovnať všetky ponuky, ktoré sa zdajú byť vyhovujúce. Neoplatí sa tiež zbytočne si predlžovať dobu splatnosti, pretože aj keď je splátka nižšia, v skutočnosti sa pôžička predraží.

Pôžička ihneď na účet online bez registra nie je jediná možnosť

Rýchle bezúčelové úvery je možné získať aj v banke. Ako už bolo spomenuté, banky majú prísnejšie podmienky, ale malo by ísť o prvú možnosť. Ak niekto neuspeje v banke, až potom by sa mal obrátiť na nebankovku. Tu sú niektoré banky a ich podmienky poskytnutia úveru.

Slovenská sporiteľňa

 • do výšky 6 000 € online pôžička pre každého
 • do výšky 20 000 € pre klientov Slovenskej sporiteľne cez internetové bankovníctvo
 • do výšky 30 000 € na pobočke
 • splatnosť 12 až 96 mesiacov

Pôžičku online si možno vybaviť až do výšky 6000 €. Po predložení potrebných dokumentov môže mať človek peniaze na účte už do niekoľkých hodín. Ak je klientom Slovenskej sporiteľne, cez internet banking môže požiadať až o 20 000 €.

Slovenská sporiteľňa ponúka spracovanie bez poplatkov, bez ručiteľa a dokladovania. K úveru si môže vybrať možnosť poistenia a vďaka tomu môže pôžičku kedykoľvek splatiť bez poplatkov. Túto možnosť môžu využiť osoby vo veku od 18 do 61 rokov. 

mBank

 • výška úveru od 350 € do 24 000 € pre aktuálnych klientov cez internet banking
 • doba splatnosti 12 až 96 mesiacov
 • malá pôžička mPôžička Plus od 350 do 1 500  so splatnosťou 12 mesiacov

Možnosť pôžičky ihneď bez zbytočných vybavovačiek ponúka aj banka mBank. Ako prvá prišla s pôžičkou s 0% úrokom pre ľudí, ktorí ešte v mBank nemali žiadnu pôžičku. Platí sa len poplatok 2 % za poskytnutie pôžičky. 

Ak je potrebná vyššia suma a človek je zákazníkom mBank, stačí o pôžičku požiadať v internetovom bankovníctve. Po potvrdení zmluvy budú na účte peniaze za pár minút. Pre neklientov je potrebná návšteva pobočky. Pri sume vyššej ako 10 000 € bude potrebný podpis manžela, resp. manželky.

Poštová banka

 • výška úveru od 300 až do 30 000 €
 • doba splatnosti 12 až 96 mesiacov 

Pôžičku ihneď a na čokoľvek ponúka aj Poštová banka. Dobrá pôžička je určená osobám vo veku od 18 do 69 rokov s trvalým pobytom na Slovensku a stálym pravidelným príjmom. 

Ak ide o klienta Poštovej banky a je zamestnaný, k vybaveniu pôžičky stačí preukaz totožnosti. Nepotrebuje spolužiadateľa, ani založenie nehnuteľnosti. Pokiaľ sa dostane do krízovej situácie, je tu možnosť odkladu splátok až 6 mesiacov. Poštová banka zároveň ponúka aj možnosť poistenia úveru.

Úver sa vybaví na ktorejkoľvek pobočke, ak klient nie je v omeškaní s inými úvermi, vie bez problémov zdokladovať svoj príjem. Peniaze Poštová banka pošle na účet do niekoľkých hodín od podpisu žiadosti.

ČSOB

 • úver od 600 do výšky 25 000
 • doba splatnosti 12 až 96 mesiacov

O úver môže klient požiadať na pobočke, ak nie je klientom ČSOB alebo v online bankovníctve, kde si nadefinuje parametre úveru a banka peniaze pošle obratom na účet. Pri podpísaní žiadosti na pobočke sa čaká dlhšie, no banky zvyčajne schvaľujú úvery a uvoľňujú prostriedky do druhého dňa.

V prípade aktívneho používania bežného účtu (príjem aspoň 400 €, 3 pravidelné platby, 5 platieb debetnou alebo kreditnou kartou) môže žiadateľ získať výhodu zníženia úrokovej sadzby o 1%.  ČSOB ponúka tento spotrebný úver bez poplatkov za spracovanie a možnosť mimoriadnej splátky alebo okamžitého splatenia kedykoľvek, pokiaľ si to bude klient žiadať. 

Tatra banka

 • úver vo výške od 500 do 30 000
 • doba splatnosti od 12 až do 96 mesiacov
 • úroková sadzba sa pohybuje približne od 5,9 % ročne

Poplatok za poskytnutie úveru je vo výške 2% z výšky poskytnutého úveru. Pri tomto úvere nie je potrebný spoludlžník ani ručiteľ. Pokiaľ si klient vezme od Tatra banky tento úver, dostane možnosť získať kreditnú kartu bez poplatkov až na 12 mesiacov. 

Klienti Tatra banky môžu o úver požiadať cez internet banking alebo aplikáciu a vďaka predschválenému limitu majú peniaze na účte do niekoľkých minút. Ak človek nie je klient, o pôžičku môže požiadať cez Dialog call centrum alebo priamo na pobočke. 

Pôžička na príklade mBank – prečo je dôležité porovnávať RPMN?

Na príklade pôžičky z mBank je jasne vidieť, prečo je dôležité pri porovnávaní ponúk rôznych veriteľov brať do úvahy nielen úrokovú sadzbu, ale aj RPMN (ročnú percentuálnu mieru nákladov).

 • RPMN zahŕňa všetky poplatky spojené s úverom, ako napríklad poplatok za vybavenie úveru, poplatok za spracovanie a poistenie.
 • Aj keď má pôžička s kratšou dobou splatnosti nižšiu úrokovú sadzbu, celková zaplatená suma môže byť v konečnom dôsledku vyššia kvôli vyšším mesačným splátkam a tým aj vyšším poplatkom za spracovanie.
 • Príklad z mBank to jasne demonštruje: pri 2 000 € pôžičke na 12 mesiacov s RPMN 9,49% sa zaplatí celkovo 2 109 €, zatiaľ čo pri 2 000 € pôžičke na 24 mesiacov s RPMN 10,49% sa zaplatí 2 213 €, čiže o 104 € viac.

Dlhodobé zadlžovanie sa môže vymknúť spod kontroly. Požičiavať si treba zodpovedne a len vtedy, ak si to človek môže dovoliť splácať.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang