Rýchle pôžičky – prehľad malých a krátkodobých úverov

rychle pozicky

Rýchle pôžičky a úvery sú také typy finančných produktov, ktoré je možné získať obvykle do 24 až 48 hodín, čiže do 1 až 2 dní. Tieto pôžičky sa dajú získať cez SMS aj cez internet, samozrejme aj cez telefón a tiež aj osobne.

Kľúčové informácie o rýchlych pôžičkách

Ponúkajú ich nebankové spoločnosti, v ojedinelých prípadoch aj súkromné osoby

Zvyčajne sú krátkodobé a bezúčelové

Výška pôžičky sa pohybuje približne od 50 € do 5 000 €, doba splatnosti býva od 5 dní do 60 mesiacov

Peniaze sú vyplatené na bankový účet, v hotovosti alebo poštovou poukážkou

Nebankové pôžičky majú vysoké úroky a RPMN, poplatky za vybavenie, vedenie a predčasné splatenie

Neodporúča sa požičať si viac, ako si klient môžete dovoliť splatiť

Poskytujú ich najmä nebankové spoločnosti, niekedy je ale možné nájsť aj pôžičku od súkromnej osoby, avšak ide naozaj o výnimočné prípady. Pôžičky od ľudí sa tiež radia medzi nebankové.

Nebankovky sú teda najčastejším veriteľom pre každého, kto si chce požičať rýchle peniaze, napríklad na rôzne služby, akou môže byť servis okien od spoločnosti Ekoplast RA.

Keďže neexistuje presná definícia takýchto úverov, ktorá by bola platná všeobecne pre všetky pôžičky a neexistujú ani zákonom definované parametre takejto pôžičky, pod pojem rýchla pôžička alebo rýchly úver spadá viacero druhov poskytovateľov.

Pre čo najlepší prehľad je tu nasledovný zoznam poskytovateľov aj s ich krátkou recenziou.

Pôžičkomat – rýchla pôžička bez overovania príjmu

Rýchla mini a online pôžička na 50 €, 100 €, 200 € alebo aj 300 € sa dá získať cez Pôžičkomat, ktorý sa zameriava na pôžičky ihneď a s vyplatením na účet.

Vybavenie je jednoducho online, pôžičky síce nie sú bez registra, ale nebankovka si overuje len to, či žiadateľ nie je v omeškaní so splácaním u iných finančných inštitúcií. Vďaka rýchlemu požiadaniu a schváleniu pôžičky nie je problém mať úver vybavený ešte dnes, zväčša do 10 minút.

Požiadať o úver môžete priamo tu.

 • výška pôžičky je od 25 € do 350 €
 • doba splatnosti je od 5 dní do 31 dní, čiže ide o rýchle malé a krátkodobé pôžičky
 • o pôžičku sa môže požiadať aj cez víkend a môže sa získať aj bez potvrdenia príjmu
 • tieto pôžičky sa dajú získať aj pre ženy na materskej dovolenke (MD), dôchodcov, poberateľov invalidných dôchodkov, živnostníkov alebo študentov
 • ak sa chcete dozvedieť o úveroch viac, tak odporúčame našu tému pôžičiek cez Pôžičkomat

Je dôležité zvážiť všetky pre a proti predtým ako si človek pôžičku vezme. Rýchla pôžička bez overovania je totiž spájaná s viacerými nevýhodami ako vysoké úroky či krátka doba splatnosti. Pri rozhodovaní sa určite pomôžu Pôžičkomat recenzie.

SMS Credits – extra rýchla pôžička

Medzi poskytovateľov extra rýchlych pôžičiek patrí aj nebanková spoločnosť SMS Credits, ktorá sa zameriava na pôžičky bez ručenia a ručiteľa s vybavením prostredníctvom krátkej textovej správy, čiže SMS správy, prípadne aj online cez internet.

 • táto rýchla SMS pôžička sa poskytuje od 20 € do 350 €
 • doba splatnosti môže byť zvolená na 5 dní, 10 dní alebo na 15 dní
 • pôžička je určená pre každého a požiadať o ňu sa dá nonstop online alebo cez SMS
 • na vybavenie nie je potrebné nielen žiadne ručenie, ale nevyžaduje sa ani dokladovanie príjmu

Tieto pôžičky sa hodia ideálne pred výplatou, ak chýba niekoľko desiatok či stoviek eur. Vybavenie nie je problém obvykle do 2 hodín a ihneď po schválení sú financie vyplácané priamo na účet. Extra rýchla pôžička je zvyčajne mini pôžička.

Ferratum Bank

Pôžičky sú aktuálne presmerované na PortSystem.

Medzi poskytovateľov krátkodobých úverov patrí tiež nebanková spoločnosť Ferratum Bank, ktorá má v ponuke dva úverové produkty. Prvým je úver od 30 € do 350 €, druhým úver od 200 € do 700 €.

 • výška úveru môže byť od 30 € do 350 € alebo od 200 € do 700 €
 • pre krátkodobý úver je splatnosť od 7 do 30 dní, pre splátkový od 2 do 12 mesiacov
 • na vybavenie pôžičky nie je nutné mať vlastného ručiteľa alebo zakladať nehnuteľnosť či iný majetok – úver sa dá vybaviť hneď
 • o úver sa dá požiadať online aj cez SMS, vyplatenie môže byť na účet alebo poštovým šekom, čo však trvá dlhšiu dobu

Zatiaľ čo prvá pôžička je typicky krátkodobá so splatnosťou nanajvýš na niekoľko týždňov, druhý úver sa zameriava na splatnosť dlhšiu, pričom svojimi parametrami sa podobá viac na klasické splátkové spotrebiteľské úvery. Obidve pôžičky sú bezúčelové.

Trila – rýchla pôžička ihneď na účet

Aktuálne je poskytovanie nových pôžičiek pozastavené.

Rýchle pôžičky do 500 eur je možné získať jednoducho a rýchlo cez nebankovku Trila, ktorá sa zameriava na krátkodobé pôžičky na čokoľvek a s minimálnou administratívou.

 • požičať sa dá od 50 € do 500 €, problémom nie sú teda ani menšie sumy do 100 €, alebo aj väčšia suma 400 €, ktorá je vyššia ako väčšina konkurenčných pôžičiek
 • tieto pôžičky majú štandardnú splatnosť 15 až 25 dní, ktorú je možné za poplatok predĺžiť o 15, 30 alebo 45 dní
 • pôžičky nie sú na zmenku, nie je treba mať ručiteľa ani iné ručenie
 • na vybavenie je potrebné ale mať príjem a vedieť ho doložiť, čiže pôžičky nie sú pre nezamestnaných, avšak vybavenie je inak rýchle, obvykle do 24 hodín

Vybavenie je možné online alebo cez SMS správu. Peniaze sú na účte obvykle do pár minút od schválenia a v prípade potreby umožňuje nebankovka aj predĺženie splatnosti pôžičky. Predĺženie je možné až 5 krát, takže ak sa nestíha pôvodná doba splatnosti, môže sa predĺžiť. Treba si však overiť, za akých okolností a za aký poplatok.

CreditOne – rýchla pôžička bez dokladovania príjmu

Aktuálne je poskytovanie nových pôžičiek pozastavené.

Rýchle pôžičky až do 1 000 € sa môžu získať aj cez CreditOne. Je to nebankovka, ktorá sa zameriava na krátkodobé online úvery s jednoduchým vybavením bez zbytočných formalít a dokladovania.

 • požičať sa dá od 50 € až do 1 000 €
 • doba splatnosti je od 1 do 30 dní, je tu aj možnosť predĺžiť ju o ďalších 30 dní, samozrejme za určitý poplatok
 • peniaze môžu na účte ešte v ten istý deň, pričom získanie môže byť aj bez dokladovania príjmu
 • nie je treba mať žiadneho ručiteľa, ručenie nehnuteľnosťou alebo iné zaistenie pôžičky

Tieto pôžičky sú dostupné pre žiadateľov od 18 až do 75 rokov a pomôžu tak v prípade neplánovaných výdavkov, ako aj vtedy, ak je potrebné požičať si na kratšiu dobu, napríklad do výplaty. Vybavenie je jednoducho cez internet a pôžičky sú bezúčelové. Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu prináša riziká, ktorých si treba byť vedomý.

CG Pôžička

Aktuálne je poskytovanie nových pôžičiek pozastavené.

Peniaze za pár minút vybavíte online alebo cez SMS aj cez úverový produkt zvaný CG Pôžička, ktorý poskytuje Cresco Group. Tieto pôžičky sú veľmi dostupné, keďže je možné ich schválenie aj bez náhľadu do registrov a aj bez potvrdenia príjmu klienta na špeciálnom tlačive. Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu je dostupná vo viacerých spoločnostiach.

 • požiadať sa môže o pôžičku vo výške od 25 € do 350 €
 • splatnosť môže byť od 5 dní do 31 dní, čiže ide o typický krátkodobý úver, hoci za poplatok je možné posunúť termín splatnosti úveru o 15 dní a to až 3 krát po sebe
 • schválenie je obvykle takmer okamžite a ihneď, zvyčajne do 5 minút od prijatia žiadosti
 • peniaze sa posielajú buď na bankový účet alebo poštovou poukážkou

Vzhľadom na vysokú dostupnosť treba ale počítať s menej výhodnými podmienkami ako aj určitými špecifickými parametrami úveru, ktoré môžu obmedziť jeho využitie na niektoré účely.

Rýchly prehľad malých a krátkodobých pôžičiek:

PoskytovateľVýška pôžičkySplatnosť pôžičky
Prečo si požičať práve túto pôžičku?
Ferratum Bank30–350 €7–30 dníJednoduché a rýchle získanie
Ferratum Rýchla pôžička200–700 €60–360 dníMožnosť splácať až 1 rok
SMS Credits20–350 €5–15 dníVybavenie cez SMS
Pôžičkomat25–350 €5–31 dníDostupnosť aj pre ženy na MD, študentov a dôchodcov
Trila50 – 500 €15–25 dníVybavenie online alebo aj SMS
Credit One5–1 000 €1–30 dníPožičať si môže každý až do veku 75 rokov
CG Pôžička25–350 €5–31 dníAj bez potvrdenia príjmu a nahliadania do registra

Rýchla pôžička Quatro

Známa nebanková a splátková spoločnosť Quatro umožňuje získať každému s pravidelným a trvalým príjmom úver jednoducho a rýchlo z pohodlia domova a to už do 24 hodín.

 • výška pôžičky je od 600 € až do 5 000 €
 • doba splatnosti môže byť 12, 24, 36, 48 alebo 60 mesiacov
 • ak použijete úver na nákup u niektorého z partnerov Quatra, môžete získať až 5% naspäť z každého nákupu
 • vybavenie je rýchle a jednoduché, ale spoločnosť si overuje klientov, čiže pre neplatičov a ľudí v registroch je pôžička nedostupná

Rýchle Quatro úvery sa dajú vybaviť bez ohľadu na to, kde žiadateľ býva, či už ide o väčšie mestá ako Košice, Bratislava, Žilina alebo Nitra, prípadne o vidiek. Pôžičku je možné vybaviť online, cez telefón aj osobne a keďže je bezúčelová, finančné prostriedky je možné použiť na hocičo.

Profi Credit

Medzi pomerne známych poskytovateľov úverových prostriedkov patrí aj Profi Credit, ktorý pre verejnosť ponúka rýchly spotrebiteľský úver s vybavením obvykle do 1 až 2 dní.

 • výška úveru je možná od 300 € do 3 000 € podľa bonity a finančných možností žiadateľa
 • doba splácania môže byť od 18 do 42 mesiacov a to vo forme pravidelných mesačných splátok
 • finančné prostriedky sa poskytujú priamo na účet a nie je nutné uvádzať účel použitia peňazí
 • pre dlhodobých klientov ponúka nebankovka individuálne a zvýhodnené posúdenie, samozrejme je ale potrebné dokladovať príjem a menej bonitní žiadatelia môžu mať aj ručiteľa
 • myslíte, že splníte podmienky a chcete si požičať cez Profi Credit? Môžete tak spraviť bez zbytočných komplikácií priamo v našej online žiadosti

Rýchla pôžička ihneď na účet sa dá použiť tak na nečakané vykrytie nevyhnutných výdavkov, ako aj na prefinancovanie plánovaného zámeru. O úver môžu žiadať tak zamestnanci so stálym príjmom, ako aj dôchodcovia poberajúci výsluhový, starobný, invalidný, vdovský a sirotský dôchodok.

Rýchla pôžička od Tesco Finančné služby

Tesco Finančné služby, ktoré fungovali v spolupráci s Home Credit ukončili svoje aktivity 1.4.2023.

Známa sieť obchodných domov Tesco má takmer v každom takomto obchodnom dome zriadený stánok Tesco Finančné služby, ktorý sprostredkuje rýchle nebankové pôžičky.

 • požičať sa dá podľa bonity a finančných možností od 800 € do 5 000 €
 • doba splatnosti je od 12 do 84 mesiacov a je možné si ju zvoliť zaokrúhlene na celých 6 mesiacov
 • na získanie pôžičky netreba mať ručiteľa, ale musí sa dokladovať trvalý príjem
 • požičanie, vedenie a ani predčasné splatenie pôžičky nie sú zaťažené žiadnymi poplatkami

Tie sa dajú získať aj požiadaním cez telefón, pričom sú dostupné tak pre zamestnancov, ako aj pre podnikateľov alebo dôchodcov, samozrejme v prípade dostatočnej výšky príjmu, ktorý je nutné doložiť. Tesco samotné ale nepožičiava, ide len o sprostredkovanie.

Home Credit – rýchla pôžička pre živnostníkov

Bezúčelové a rýchle pôžičky s možnosťou vybavenia z pohodlia domova ponúka aj nebanková spoločnosť Home Credit, ktorá sa špecializuje aj na rôzne nákupné karty a tiež prefinancovanie nákupu alebo vozidiel na splátky. Jedným z produktov Home Credit je aj rýchla pôžička pre živnostníkov. dostupná

 • výška pôžičky môže byť od 400 € do 6 000 €
 • splatnosť závisí aj od výšky úveru a je flexibilne zvoliteľná od 36 mesiacov do 84 mesiacov
 • v prípade schválenia sú peniaze vyplácané do druhého dňa od podpisu zmluvy
 • pôžičku je možné do mesiaca zadarmo vrátiť a za vybavenie, vedenie alebo predčasné splatenie pôžičky si neúčtuje Home Credit žiadne pokuty alebo poplatky
 • rýchla pôžička pre živnostníkov poskytuje výšku pôžičky od 1 000 € do 20 000 €

V rámci svojej úverovej ponuky rýchlych pôžičiek umožňuje získať každému klientovi s dostatočným príjmom úver na čokoľvek a to so zaujímavými finančnými ako aj nefinančnými podmienkami. K pôžičke je možné si dohodnúť aj poistenie.

Rýchle pôžičky cez Cetelem

Známa splátková a nebanková spoločnosť Cetelem má v ponuke tiež veľmi rýchle úvery a najrýchlejším z nich je Expresná pôžička, čo je špeciálny úverový produkt dostupný za jednoduchých podmienok a rýchlo, obvykle do 48 hodín.

 • výška pôžičky je 500 € až 2 000 €
 • splatnosť môže byť flexibilne zvolená od 6 až do 48 mesiacov
 • o úver je možné požiadať aj online s vyplnením žiadosti do 5 minút, pričom výsledok posúdenia je takmer ihneď
 • s úverom nie sú spojené žiadne poplatky za vybavenie, poskytnutie, správu, vedenie, mimoriadnu splátku alebo predčasné splatenie
 • pozrite si aj našu recenziu, ak sa chcete dozvedieť viac o pôžičkách Cetelem

Ide o bezúčelovú pôžičku, pričom nebanková spoločnosť sa snaží podmienkami úverov čo najviac priblížiť a konkurovať bankovým ponukám, takže je možné z toho ťažiť. K úveru je možné dojednať aj poistenie.

Rýchle pôžičky nebankovej spoločnosti Pohotovosť

Nebanková spoločnosť Pohotovosť je známa ako poskytovateľ úverov a pôžičiek so širokou sieťou obchodných pobočiek známych ako Pôžičkáreň. Ide o klasické splátkové pôžičky, ktoré sa poskytujú bezúčelovo a bez nutnosti dokladovať, ako sa úver využije, ale je potrebné mať trvalý príjem.

 • výška štandardnej pôžičky je od 500 € prvý úver je do 1 000 €, dlhodobí klienti môžu získať až do 4 500 €
 • doba splatnosti je od 2 do 12 mesiacov
 • vyplatenie je na bankový účet, čiže nie na ruku, avšak vďaka rýchlemu schváleniu sú peniaze odosielané často krát do 24 hodín
 • ak sa požiada o úver do 14:00, s najväčšou pravdepodobnosťou bude schválený ešte v ten istý deň

Požičať si môžu zamestnanci, dôchodcovia aj živnostníci alebo podnikatelia, pričom vybavenie je veľmi rýchle a nie je problém získať ani väčšiu sumu, napríklad 1 500 €.

Prehľadné zhodnotenie týchto úverov

PoskytovateľVýška pôžičky
Splatnosť pôžičky
Aký je najväčší benefit tejto pôžičky
Profi Credit300–4 000 €18–42 mesiacovIndividuálne podmienky pre dlhodobého klienta
Home Credit400–6 000 €36–84 mesiacovDo 30 dní sa dá pôžička zadarmo vrátiť
Cetelem500–2 000 €6–48 mesiacovŽiadne poplatky za vybavenie alebo predčasné splatenie
Tesco Pôžička800–5 000 €12–84 mesiacovVyplatenie na účet alebo poštovým šekom
Pohotovosť500–4 500 €2–12 mesiacovRýchle získanie prvého úveru až do 1 000 €
Quatro600–5 000 €12–60 mesiacovPri využití peňazí na nákup možnosť získať 5 % späť

Záverečné odporúčania

Rýchla pôžička ihneď na účet je najlepšou voľbou pre tých, ktorí potrebujú získať finančné prostriedky bez zbytočného vybavovania, dokladovania a komplikovanej administratívy.

Ide o nebankové úvery, pričom najrýchlejšie sa získajú finančné prostriedky cez online alebo SMS pôžičky, ktoré sú krátkodobé, obvykle do 1 mesiaca.

Platí, že čím viac si chce klient požičať, tým dlhšie obvykle vybavenie úveru trvá. Navyše treba počítať aj s dokladovaním príjmu alebo overením úverového registra. Spravidla sa ale všetko dá vybaviť do 1 alebo 2 dní a vyplatenie peňazí je štandardne do 24 až 48 hodín.

Pozor treba dať na úroky, RPMN a celkové náklady na úver. Pred podpisom zmluvy o pôžičke by sa mal venovať dostatok času a pozornosti aj vzájomnému porovnaniu konkurenčných ponúk. Rýchla pôžička bez overovania sa musí vyberať obozretne.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang