Profi Credit – úver pre začínajúcich aj skúsených podnikateľov

Začínate podnikať a zriadili ste si živnosť? Potrebujete peniaze na rozbeh Vašej novej podnikateľskej činnosti? Alebo už podnikáte dlhšiu dobu, no dostali ste sa do situácie, kedy potrebujete istú finančnú pomoc?


Obsah článku


V dnešnom článku sa venujeme úverom od slovenského poskytovateľa Profi Credit, ktorý ponúka úvery pre začínajúcich, ale aj stávajúcich podnikateľov.

Pokiaľ nemáte prehľad o súčasných poskytovateľoch úverov na Slovensku a radi by ste sa dozvedeli, aké konkrétne parametre ponúka úver od spoločnosti Profi Credit, čítajte ďalej. V článku si vysvetlíme, aké podmienky budete musieť spĺňať na odsúhlasenie úveru, koľko si môžete požičať a ako sa k svojmu novému úveru dostanete.

Profi Credit – známe meno na Slovensku

Čo sa týka poskytovania úverov a pôžičiek na Slovensku, Profi Credit patrí medzi tých významnejších a o spoločnosti ste už istotne počuli v mnohých reklamách. Je členom medzinárodnej finančnej skupiny Profireal Group, ktorá pôsobí v oblasti finančníctva na území väčšiny Európy.

Výhodou je sieť pobočiek, rozmiestnených po celom Slovensku. Tým sa Profi Credit odlišuje od konkurencie, pretože väčšina nebankových poskytovateľov úverov zvyčajne pôsobí iba na internete a informácie máte možnosť získať iba e-mailom alebo telefonicky.

Profi Credit sa o svoju klientelu stará, vďaka čomu sa Vám vždy bude venovať školený odborník – obchodný zástupca.

Na našej stránke sme sa jej už raz venovali a predstavili sme si produktové portfólio v oblasti krátkodobých a rýchlych pôžičiek.

Úvery pre podnikateľov

Profi Credit má aktuálne vo svojej ponuke 2 typy úverov pre podnikateľov.

 • Profi úver od Profi Credit

Tento úver je vhodný najmä pre začínajúcich podnikateľov. Začínajúci podnikateľ totiž nedokáže doložiť históriu svojho podnikania. Poskytovatelia zvyčajne vyžadujú doloženie aspoň 6-mesačnej histórie, no nakoľko nechceli obmedzovať začiatočníkov, nastavili podmienky inak.

Parametre Profi úveru

 • peniaze od 1 000 do 33 000 €
 • doba splatnosti 24–48 mesiacov
 • smožnosťou nedoplatku voči štátu 660 €
 • zaistenie zmenkov

Pre niekoho sú tieto parametre skutočne veľmi dôležité.

Podmienky pre získanie Profi úveru

Ak chce klient získať Profi úver, musí splniť nasledujúce podmienky:

 • Minimálny ročný príjem žiadateľa je 4 999 €. To znamená, že svoj príjem budete dokladovať ako fyzická osoba, nakoľko živnosť ešte pravdepodobne založenú nemáte. Pokiaľ už podnikáte, stále ste povinní príjem doložiť.
 • Žiadateľ, ktorý podniká menej, než 12 mesiacov a s hrubým ročným príjmom menej, než 10 000 €, musí doložiť bonitného spoludlžníka. Túto podmienku už hodnotíme ako nevýhodu. Ak ste sa rozhodli podnikať sami a práve ste začali, ste v „štichu“. Budete si totiž potrebovať nájsť niekoho, kto je dostatočne bonitný (platobne schopný) na to, aby Vám (teraz už Vám dvom) úver odsúhlasili. Spoludlžníkom sa môže stať ktokoľvek, kto s Vami plánuje podnikať, no nie je to podmienkou. Spoludlžníkom môže byť prakticky ktokoľvek.
 • Ručenie pri úvere vyššom, ako 4 000 €. Opäť podmienka, ktorú pokladáme za nevýhodu. V prípade, že sa obávate alebo nechcete za úver ručiť, odporúčame Vám poobzerať sa po klasickej pôžičke (spotrebný úver), pri ktorej väčšina nebankových poskytovateľov ručenie nevyžaduje.

Spoločnosť Profi Credit bude pri posudzovaní Vašej žiadosti nahliadať do zoznamu dlžníkov. Pokiaľ máte dlh voči štátu do výšky 660 €, úver Vám môže byť poskytnutý aj napriek nemu. Každopádne budete musieť spĺňať ostatné požiadavky. Nakoľko sa so svojím prípadným nedoplatkom javíte o niečo rizikovejšie, než žiadatelia bez dlhov, môže byť na Váš úver nastavený väčší úrok.

Výhody Profi úveru

Toto sú hlavné výhody Profi úveru.

 • bez dokazovania účelu
 • s možnosťou mať nedoplatok voči štátu až 660 €
 • úver je daňovo uznateľným nákladom
 • bez preukazovania podnikateľského zámeru
 • bez znaleckého posudku na predmet ručenia
 • bezplatný odklad 2 mesačných splátok
 • bez poplatku za poskytnutie
 • posúdenie žiadosti na základe ročných ziskov, úver teda môže byť odsúhlasený aj v prípade, že v dobe, keď o neho žiadate, nevykazujete zisk

Výhody je vždy potrebné zvážiť.

Nevýhody Profi úveru

Hlavné nevýhody Profi úveru.

 • dokladovanie príjmu fyzickej osoby
 • pri podnikaní kratšom než rok nutný spoludlžník
 • pri hrubom ročnom príjme menej, než 10 000 € nutný spoludlžník
 • pri úvere nad 4 000 € nutnosť ručenia
 • preklenovací úver od Profi Credit

Druhý typ úveru je určený pre podnikateľov, ktorí už prevádzkujú svoju činnosť, no náhle boli zabrzdení nedostatkom financií na jej pokračovanie. Preklenujúci úver napomáha vyriešiť momentálnu nepriaznivú situáciu.

Parametre preklenovacieho úveru

 • peniaze od 1 000 do 33 000 €
 • doba splatnosti 3–18 mesiacov (preklenovací úver má kratšiu dobu splatnosti, než bežné úvery)
 • s možnosťou nedoplatku voči štátu 660 €
 • zaistenie zmenkou

Podmienky pre schválenie preklenovacieho úveru

 • Doba podnikania minimálne 18 mesiacov. Pri poskytovaní preklenovacieho úveru sa predpokladá, že o neho žiada už podnikajúca osoba. Profi Credit od Vás bude žiadať dokladovanie podnikateľskej histórie.
 • Minimálny hrubý ročný príjem žiadateľa je 10 000 €, čo by nemal byť problém preukázať.
 • Pri úvere vyššom, než 4 000 €, je nutný ručiteľ.

Výhody a nevýhody preklenovacieho úveru zostávajú približne rovnaké, ako pri Profi úvere.

Ručenie zmenkou

Istotne ste si povšimli, že pri oboch úveroch je možné ručiť tzv. zmenkou. Čo je to zmenka?

Zmenka je cenný papier (cenina), na ktorej je presne uvedené kto, od koho a koľko si požičal. Je to vlastne oficiálny úradný dokument, ktorý funguje ako ručenie. Ručenie zmenkou využívajú najmä nebankoví poskytovatelia pôžičiek.

V zmenke je uvedená aj doba splatnosti. Na prvý pohľad sa môže zdať zmenka pre klienta bezpečná, no v prípade, že svoje splátky nedokážete splácať na čas, nemáte nič vyhraté.

V úverovej zmluve síce nebudete mať uvedený predmet ručenia (nehnuteľnosť, auto a pod.), no pokiaľ nedodržíte dohodu, zapísanú na zmenke, poskytovateľ okamžite informuje súd, čoho následkom je exekučné konanie.

Bytom alebo autom síce priamo neručíte, no exekútor v prípade nedodržania dohody pôjde práve po týchto majetkoch. Prísť o nich teda môžete aj v prípade, že nikde nie sú uvedené ako predmet ručenia.

Výhodou zmenky je fakt, že Vaše záväzky ostávajú presne v takej výške, v akej sú v zmenke zapísané. Zapísaná je celková výška úveru, úrokov a všetkých súvisiacich poplatkov. Nemusíte sa teda obávať, že by ste zaplatili niečo navyše, než to, čo ste vlastnoručne podpísali na zmenke. Viac informácií o zmenke nájdete tu.

Ako sa dostanem k úveru od Profi Credit?

Pokiaľ ste presvedčení, že spĺňate všetky náležitosti, potrebné pre odsúhlasenie úveru, postup je jednoduchý.

Môžete vyplniť jednoduchý kontaktný formulár priamo na našej stránke. Vyplníte potrebné kontaktné údaje a v priebehu niekoľkých minút sa s Vami spojí operátor spoločnosti Profi Credit.

Ďalšou možnosťou je navštíviť stránku spoločnosti, kde nájdete ďalšie informácie a taktiež kontakty na zástupcov.

Treťou z možností je návšteva kamennej pobočky. Profi Credit má pobočky v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici a Košiciach.

Oplatí sa úver od Profi Credit?

Spoločnosť Profi Credit hodnotíme ako bežného nebankového poskytovateľa úverov. Upozorňujeme, že nebankovky zvyknú mať o niečo vyššie úroky, než Vám nastaví banka. Výhodou ostáva jednoduchšie, rýchlejšie a bezproblémovejšie získanie peňazí, než by tomu bolo u „prísnejšej“ banky.

Dohodnite si nezáväznú schôdzku s obchodným zástupcom a prekonzultujte s ním všetky parametre, ktoré očakávate od svojho budúceho úveru.

Želáme Vám čo najúspešnejšie vykročenie k svojim vytýčeným cieľom.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang