Vzorované pančuchy – tipy na nosenie, recenzia

Či už niekto miluje odvážne a živé vzory, alebo dáva prednosť jemnejšiemu prevedeniu, vzorované pančuchy sú univerzálnym doplnkom, ktorý dodá osobitosť každému vzhľadu.


Obsah článku


Vzorované pančuchy urobili vo svete módy rozruch. Sú zábavným rozptýlením od vážnych, monotónnych farieb. Diamanty, bodky, srdiečka, zoznam vzorov je dlhý a každý z nich je pripravený dodať outfitu šmrnc.

Dámske pančuchy vzorované – tipy na nosenie

Pri výbere vzorovaných pančúch treba dbať na to, aby nohy vyzerali vo vzore dobre. Každá žena predsa chce zdôrazniť prednosti svojich nôh a zakryť ich nedostatky. Samozrejme, dôležitá je tiež voľba správnej dĺžky sukne a výšky podpätkov.

Vzorované pančuchy treba nosiť najmä sebavedomo. Ak je žena patrične hrdá, tak jej vzorované pančuchy budú vypovedať o skutočnej móde a sile.

Ak sú vzory na dámskych pančuchách veľmi výrazné, je dobré ich doplniť jednofarebnými, jednoduchými šatami a topánkami. Kombinácia s rovnako výrazne vzorovaným oblečením alebo bláznivými topánkami by nebola najšťastnejšia. Vzorované pančuchy sa neodporúčajú nosiť k plesovým šatám.

Vzorované pančuchy – outfit aj do práce

Vzorované pančuchy sú skvelým spôsobom, ako dodať oblečeniu vizuálnu zaujímavosť. Pre veľmi konzervatívnu kanceláriu to nemusí byť ideálny spôsob, ako ukázať svoje módne cítenie. Ak však niekto pracuje v prostredí, ktoré umožňuje väčšiu kreativitu v oblečení, môže to skúsiť.

Existuje široká škála vzorovaných pančúch, od veľmi jemných až po extrémne divoké. Samozrejme, treba si vybrať tie, ktoré sú vhodné pre dress code danej kancelárie, no zároveň zodpovedajú osobnému štýlu.

Na pracovisku s prísnejším dress codom je niekedy lepšie ponechať vzor viac nenápadný alebo skromnejší. Krásnou možnosťou je tradičná čipka alebo malý celoplošný vzor.

Ak chce žena nosiť vzorované pančuchy, ktoré sa jej zdajú príliš výrazné, môže skúsiť nosiť ich s čižmami nad kolená, aby bol vzor viditeľný len na kúsku.

Nadčasová klasika – to sú čierne pančuchy s jemným vzorom.

Čierne vzorované pančuchy

Najobľúbenejšie medzi vzorovanými pančuchami sú jednoznačne tie čierne. Množstvo vzorov na čiernych vzorovaných pančuchách je nekonečné, od klasických mriežok, cez prúžky, jemné bodky po vyzývavé zvieracie vzory, nápisy či imitácie tetovania.

Ak si chce dáma dopriať, môže investovať do čiernych vzorovaných pančúch s logom obľúbenej značky. Je pravda, že sú na to malé množstvo látky drahé, no outfit okamžite vynesú do nových výšin. Pri troche snahy sa dá natrafiť aj na niekoľko cenovo dostupnejších alternatív, ktoré vyzerajú rovnako luxusne.

Ako zladiť vzorované silonky?

Vzorované silonky vyzerajú úžasne s malými čiernymi šatami. Dostanú sa tak do centra pozornosti, keďže zvyšok oblečenia je jednoduchý. Typy, ktoré nie sú na mini šaty, oživia svoj outfit sieťovanými pančuchami posiatymi diamantami pod nohavicami s topánkami na podpätku.

Inšpirácia pre tie ženy, ktoré hľadajú elegantný, jedinečný vzhľad. Keď budú vzorované silonky hravo vykúkať spod dlhej sukne, dodá to oblečeniu zábavný a nečakaný prvok. Jedinečný šmrnc má tiež kombinácia čiernych vzorovaných pančúch s topánkami typu Dr. Martens.

Vzorované pančuchy poskytujú obrovské množstvo štýlov a kombinácií.

Vzorované pančuchy ala nadkolienky

Vyhľadávané a rafinované sú tiež vzorované pančuchy, ktoré imitujú nadkolienky. Do polovice stehien sú tmavšie a vyššie bledšie, takže vzbudzujú zvodný dojem nadkolienok a pritom ich nositeľke nie je zima.

Navyše, často mávajú tmavú a nepriehľadnú úplne hornú časť, takže skryjú nohavičky pred nechceným odhalením v krátkej sukni.

Aby vzorované pančuchy nadkolienky vynikli, hodí sa k nim sukňa či šaty tej správnej dĺžky, aby zo stehien bolo vidno presne toľko, koľko ich majiteľka chce.

Vzorované hrubé pančuchy

V zimnom období treba niečo na zahriatie. To však neznamená, že je potrebné vzdať sa štýlu. Vzorované hrubé pančuchy udržia nohy v teple a zároveň perfektne doplnia zimný look.

V ponuke sú hrubé silonky pre ženy, ktoré potrebujú byť elegantné, no aj množstvo hravých teplých pančúch z pleteniny. Vzor na nich býva často dosiahnutý pomocou textúry, a sú teda jednofarebné, nájdu sa však aj rôznofarebné kúsky.

Ladiť budú s hrubšou sukňou a svetrom v správnom tóne, alebo s mäkkými svetrovými šatami.

Vzorované pančuchy dodajú životu farby.

Pančuchy pre moletky – nebáť sa vzorov

Vzorované pančuchy sú vhodné aj pre ženy plnších tvarov. Treba len dbať na to, aby vzor opticky nohy zbytočne nerozširoval. Veľký výber pančúch pre moletky ponúka Astratex, nakúpiť sa dajú aj v iných internetových obchodoch, ako Bonprix, Tchibo či UniLady.

Netreba sa báť experimentovať a ukázať svoj zmysel pre módu. Na mierny zoštíhľujúci efekt je dobré využiť čierne vzorované pančuchy, na prejavenie osobnosti je možné pokojne siahnuť aj po farebnejších pančuchách.

Lacné vzorované pančuchy

Pančuchy všeobecne nepatria medzi najdrahšie kúsky dámskych šatníkov. Ak teda niekto netúži práve po silonkách s logom Chanel alebo Gucci, za ktoré nechá v obchode stovky eur, zaobstarať si vzorované pančuchy nebude veľkou záťažou pre peňaženku.

Pri hľadaní lacných vzorovaných pančúch však treba prihliadať aj na kvalitu a hrúbku. Ak sa totiž pri prvom oblečení roztrhajú a bude nutné kupovať nové, veľmi to peniaze neušetrí.

Lacné vzorované pančuchy ponúkajú viaceré eshopy, napríklad módne Temu, Gate, WEBmoda, Tezenis alebo Dedoles. Veľký výber lacnejších, no aj kvalitnejších vzorovaných pančúch majú eshopy zamerané na spodnú bielizeň, ako Saxana a Astratex, aj klasické „pančuchové“ obchody – Bepon a Calzendonia.

Veľký výber vzorovaných pančúch za dobré ceny má Calzedonia.

Bepon pančuchy

Značka Bepon má pre vzorované pančuchy vyčlenenú samostatnú podkategóriu. Nachádza sa pod ženským oblečením v kategórii Pančuchy. Väčšina vzorovaných Bepon pančúch je čiernej farby s decentnými vzormi, ako sú bodky alebo geometrické tvary.

Nájde sa aj niekoľko telových či bielych siloniek, tiež zväčša s drobnými vzormi. Stoja od 8 do 40 eur, podľa hrúbky a kvality.

Decentne vzorované pančuchy ponúka eshop Bepon.

Calzedonia pančuchy

Aj Calzedonia má na vzorované pančuchy vlastnú kategóriu, no o niečo väčší výber ako Bepon. Vo farbách dominuje obľúbená čierna, paleta farieb vzorovaných pančúch je tu však bohatšia.

Vzory Calzedonia pančúch sú rôzne, od jednoduchých bodiek, cez štrasové aplikácie, zvieracie vzory, po imitáciu nadkolienok. Cenové rozmedzie Calzenodia pančúch je od 5 vo výpredaji po 20 eur.

Vo vzorovaných pančuchách z ktoréhokoľvek obchodu treba vykročiť s radosťou a sebavedomo.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang