Bisaku – recenzie, skúsenosti

Bisaku je značka šperkov, ktorá sa zameriava najmä na zásnubné prstene a svadobné obrúčky. V ich portfóliu sú však aj iné druhy šperkov a ponúkajú tiež výrobu šperkov na mieru podľa požiadaviek zákazníkov.


Obsah článku


Bisaku má štyri kamenné predajne, ktoré môžu zákazníci navštíviť:

 • na Slovensku v Bratislave
 • v Česku v Prahe, Ostrave a Brne
 • a v rakúskej Viedni

Nakupovať sa dá, samozrejme, aj online na eshope bisaku.sk.

Ceny prsteňov Bisaku

Zákazníci sú väčšinou s cenou prsteňov Bisaku spokojní a vzhľadom na kvalitu použitých materiálov a diamantov a servis ponúkaný k šperkom ju nehodnotia ako vysokú.

Pre tých, ktorí nechú mať predraženú svadbu, môže byť Bisaku správnou voľbou.

V Bisaku sú v ponuke zásnubné prstene od približne 500 eur za tie jednoduchšie po 1500-2000 eur za tie s viacerými diamantmi či inými väčšími drahokamami. Závisí aj od materiálu, treba počítať s tým, že platinové sú drahšie ako zlaté prstene.

Pri svadobných obrúčkach je cena určená za pánsku aj dámsku obrúčku spolu. Tu sa ceny pohybujú od 800 do 2500 eur, opäť podľa náročnosti vyhotovenia, počtu použitých drahých kameňov a materiálu. Platinové obrúčky sú, samozrejme, drahšie.

Šperk života – zásnubný prsteň s obrúčkou

Správne vybraný zásnubný prsteň a svadobná obrúčka otvorí srdce. Bude to možno najdôležitejší šperk života. Preto je dôležité správne si vybrať.

V Bisaku snúbencom s výberom zásnubných prsteňov s obrúčkou radi poradia. Na stránkach sú uvedené najčastejšie otázky ohľadom svadobných šperkov a odborné odpovede na ne.

Na veľkosti záleží – najmä ak ide o snubné prstene

Najčastejšie veľkosti prsteňov sú 50, 52 a 54. Ak si chce zákazník prsteň kúpiť hneď, Bisaku odporúča práve jednu z týchto veľkostí, ktoré aj majú na sklade. V prípade potreby inej veľkosti obrúčky prstene vyhotovia na objednávku. Bisaku ponúka tiež možnosť úpravy prsteňa, ak zakúpená veľkosť nesadne.

Svadobné prstene, zlaté prstene – výber materiálu

Pri prsteňoch života (svadobné prstene) je dôležité aj to, z čoho sú vyrobené.

Na Bisaku sú na výber tieto svadobné prstene:

 • zlaté obrúčky zo 14-karátového bieleho zlata
 • zlaté prstene zo 14-karátového ružového zlata
 • klasické zlaté obrúčky – žlté zlato
 • moderné zásnubné prstene z platiny – najušľachtilejšieho kovu na svete
Bohatý výber prsteňov na Bisaku, pri ktorých je možné meniť materiál aj druh diamantov.

Svadobné šperky a diamanty – nie je kameň ako kameň

Zásnubné prstene v Bisaku osadzujú tými najkvalitnejšími diamantmi alebo laboratórnymi diamantmi. Sú tu k dispozícii aj zlaté prstene so smaragdom, ametystom či zafírmi.

Jednotlivé diamanty v Bisaku starostlivo vyberajú a do prsteňov a obrúčok zasadzujú iba tie, ktoré vynikajú vysokou kvalitou a výborným briliantovým brusom.

Ku každému prsteňa s diamantom získa nový majiteľ 4C certifikát a pri kameňoch nad 0,50 ct podľa výberu aj medzinárodný certifikát GIA, EGL HRD alebo IGI.

Aký je rozdiel medzi laboratórnym a prírodným diamantom?

Laboratórne vytvorený diamant je so svojim prírodným bratom identický chemickým zložením aj tvrdosťou. Ide teda o 100% diamant. Rozdiel tkvie v tom, ako kameň vznikol.

Laboratórne vytvorené diamanty sú inováciou 21. storočia, smerujúce k udržateľnosti a ekologickej zodpovednosti.

Svadobné obrúčky – výber a nákup prsteňov na Bisaku

Internetový obchod Bisaku ponúka prehľadné menu, vďaka ktorému sa ľahšie vyberajú zásnubný prsteň, svadobné obrúčky, titánové obrúčky či iné šperky pre milovanú polovičku.

Prstene Bisaku – zlaté obrúčky, titánové obrúčky

Hlavnou kategóriou sú, samozrejme, prstene. Tie sú rozdelené na zásnubné prstene a svadobné obrúčky. Tie sa potom ďalej vyberajú podľa druhu materiálu či použitých drahých kameňov – zlaté obrúčky či titánové obrúčky.

Na stránke sa zobrazia prehľadné fotografie zásnubných prsteňov, kde dobre vynikne dizajn a je tak môžno dobre rozhodnúť pre ten pravý.

Vankúšiky pod obrúčky či krabičky na ne spolu s ďalšími svadobnými doplnkami a výzdobou prináša eshop Helium King.

Set zásnubný prsteň a obrúčka

Na Bisaku je možné si vybrať aj set zásnubný prsteň a obrúčka, aby partnerke oba svadobné šperky ladili.

Rytina na prstene zdarma

Častým prvkom na svadobných prsteňoch je vyrytý nápis – väčšinou ide o meno manžela/manželky a dátum sobáša. Bisaku ponúka rytinu na prstene do 34 znakov zadarmo. Na rytiny používajú laserové gravírovanie, ktoré umožňuje aj použitie šiestich symbolov.

Takto jednoducho sa dajú vybrať a upraviť nápisy, ktoré budú vyryté na obrúčkach.

Úprava zásnubného prsteňa

Prvá úprava veľkosti zásnubných prsteňov je v Bisaku zadarmo. Raz za dva roky sa dá využiť možnosť renovácie prsteňa (čistenie a kompletná obnova povrchu). Ďalšie zlatnícke úpravy sú už za poplatok – rovnako ako opravy mechanických poškodení prsteňa.

Na stránkach Bisaku sú aj užitočné rady o tom, ako sa o svadobné prstene starať, aby boli stále krásne.

Šperky Bisaku

Čo je na šperku najlepšie? Že je ako darček stávkou na istotu – a poteší každú ženu. V eshope Bisaku si je bohatý výber exkluzívnych retiazok s príspevkami, náušníc, náramkov a prsteňov iných ako svadobných. Moderný dizajn a kvalitné prevedenie zaručia úspech a radosť z darčeka.

V prípade, že výber na Bisaku nebude dostatočný, je tu eshop iŠperky.

Nadčasový dizajn a kvalitné vyhotovenie – záruka úspechu darčeka od Bisaku.

Šperky Bisaku na mieru

Pri zaobstarávaní darčeka sa dá zájsť ešte ďalej – Bisaku ponúka možnosť výroby šperku na mieru, čiže presne podľa predstáv a požiadaviek zákazníka. Ak príde so svojou predstavou do Bisaku, tam mu vyrobia krásny prsteň alebo šperk, ktorý nemá nikto iný.

Zákazková výroba sa prekonzultuje priamo s dvorným dizajnérom Bisaku. Treba pri tom počítať aspoň s dvomi schôdzkami. V Bisaku pripravia 3D návrh šperku alebo prsteňa, ktorý zákazník odsúhlasí. Šperk potom vznikne ručnou prácou v kombinácii s hi-tech prístrojmi. Na eshope sú inšpirácie už vyrobených individuálnych šperkov.

Pre tých, ktorí sa tentoraz rozhodli darovať niečo iné ako šperk, je tu exkluzívna móda a kozmetika na Bella Rose alebo šaty na bežné nosenie v Creative.

Výhody nákupu šperkov v Bisaku

 • 5 rokov záruka – Na remeselnú prácu aj materiál je v prípade všetkých prsteňov a šperkov doživotná záruka.
 • Výmena do 90 dní – Akýkoľvek nenosený zásnubný prsteň BISAKU vymenia do štvrťroka od jeho kúpy.
 • Pošlú zdarma katalóg – Ak zákazník zadá na stránkach svoj e-mail, už o pár dní môže listovať 40 tlačenými stranami katalógu BISAKU.
 • Variabilita – Výhodou je, že ak sa niekomu páči niektorý dizajn, môže si pri ňom vybrať a zmeniť materiál aj druh kameňov a, samozrejme, veľkosť.

Bisaku Bratislava

Najlepšie sa prstene a šperky vyberajú naživo. Je preto dobré sa na všetko osobne pozrieť a vyskúšať.
Umožňujú to predajne Bisaku, ktoré máte najbližšie.

Predajňa Bisaku Bratislava má otvorené od pondelka do piatku od 10:00 do 18:00. Pre pohodlie pri vyberaní obrúčok aj zásnubných prsteňov sa odporúča vopred si rezervovať termín návštevy.

Bratislavská predajňa Bisaku sa nachádza na adrese Námestie SNP 19, 811 08 Bratislava. Predajňa je v pešej zóne, ale zaparkovať sa dá v dvoch okolitých parkovacích domoch.

Zlatnícka dielňa Bisaku v Brne

Už 29 rokov sa dielňa Bisaku nachádza na Jánskej ulici v historickom dome U Tří knížat z 13. storočia. Všetky prstene a šperky BISAKU vznikajú práve tu. Pod stredovekými klenbami tu pracuje 9 ľudí s tými najmodernejšími hi-tech prístrojmi. Rikard – CEO Bisaku, traja zlatníci, tri zlatníčky, 3D dizajnér a CNC špecialista.

V dielni používajú najmodernejšiu techniku. Robia tam s technológiami ako slávny Cartier či Tiffany.

História Bisaku

V roku 1993 Rikard Bisaku preberá po otcovi firmu, registruje si značku BISAKU a v októbri 1993 otvára prvú predajňu v Brne na Jánskej 12. Začína sa jeden veľký sen o vybudovaní najlepšej zlatníckej dielne široko-ďaleko.

Píše sa rok 1996 a Rikard navrhuje prvú kolekciu svadobných obrúčok, nad ktorou užasnú nielen zákazníci, ale aj ostatní výrobcovia. Odvtedy uvádza BISAKU každý rok nové modely, ktoré inšpirujú zlatnícke firmy nielen v ČR.

V roku 2005 vzniká ich prvý web – na svoje časy veľmi štýlový a dizajnový. V roku 2007 navrhujú kolekciu svadobných obrúčok BISAKU Vintage. Tá sa nakoniec ukáže ako nadčasová – tieto žiadané modely majú v ponuke dodnes.

Svoj prvý butik Bisaku na Slovensku otvorili v roku 2016.

Detail svadobných obrúčok na Bisaku.

Bisaku recenzie

Podľa Bisaku recenzií a skúseností ľudí na internete so značkou Bisaku, je dobré prísť sa na svadobné obrúčky pozrieť osobne. Viacerí zákazníci tvrdia, že prsteň, ktorý sa im na fotkách na eshope Bisaku veľmi páčil, v skutočnosti vôbec nebol taký pekný, alebo sa im nehodil.

Naopak, tie prstene, ktoré ich na internete nezaujali, im sedeli na ruke oveľa lepšie. Raz skúsiť naživo je teda lepšie ako stokrát vidieť na fotkách v internetovom obchode.

Zákazníci Bisaku si pochvaľujú servis, ktorý k zásnubným prsteňom či svadobným obrúčkam značka ponúka. Ide najmä o bezproblémovú úpravu veľkosti prsteňov či zmenu povrchovej úpravy na želanie (mat namiesto lesku a naopak).

Zákazníci väčšinou chvália prístup predavačiek v kamenných predajniach. Sú ústretové a s výberom tých správnych prsteňov pomáhajú. Nájdu sa však aj nespokojní klienti, ktorým zabudli povedať napríklad o tom, že na nimi vybraný typ obrúčky nie je možné vyryť nápis.

Najdôležitejšie šperky života treba vyberať naozaj starostlivo, budú na prstoch pravdepodobne veľmi dlho.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang