Pôžička pre ženy na materskej dovolenke

pozicky pre zeny na materskej dovolenke

Ženy na materskej dovolenke patria k rizikovej skupine žiadajúcej o pôžičky. Banky sú pri schvaľovaní menej ochotné ako nebankové spoločnosti z dôvodu nepreukázania postačujúceho mesačného príjmu.

Dnes už niektoré banky vychádzajú v ústrety aj ženám na materskej dovolenke a v portfóliu produktov majú spotrebiteľské pôžičky poskytované ľuďom s nízkym, ale pravidelným príjmom.

Ak patríte k ženám na materskej dovolenke a chcete pôžičku bez potvrdenia zo zamestnania, zväčša potrebujete spoludlžníka, respektíve ručiteľa disponujúceho príjmom potrebným k schváleniu.

Vybraní poskytovatelia pôžičiek pre ženy na materskej:

Provident

Pôžičku od nebankovej spoločnosti Provident môžete dostať od 140 do 2300 € s úrokmi od 57,17 %, s dobou splácania 45, 60 alebo 100 týždňov. Provident pôžička je bezúčelová, odpoveď na on-line žiadosť trvá do 3 hodín a po schválení si na peniaze počkáte do 13 kalendárnych dní.

Ženy na materskej dovolenke potrebujú doložiť občiansky preukaz, doklad o poberaní rodičovského príspevku a ručiteľ sa musí zaručiť pre prípad platobnej neschopnosti, ktorú je možné poistiť. Žiadateľ musí byť viac ako 18-ročný občan  SR a musí byť ochotný komunikovať osobne s poradcom.

Bankový účet nie je podmienkou, spoločnosť Provident ponúka peniaze a vyberá splátky aj v hotovosti priamo doma.

Záver

Pôžičky pre ženy na materskej dovolenke podliehajú rýchlemu vybaveniu, sú bezúčelové a vyžadujú málo byrokracie. U žiadateľky sa preveruje výška partnerovho príjmu a možnosť nástupu do práce po materskej.

V banke nemáte istotu schválenia, nebankové spoločnosti požičiavajú aj bez dokladovania príjmu, ale úroky sú niekoľkonásobne vyššie ako v bankách a vyžaduje sa ručiteľ.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang