Pôžičky pre dlžníkov – aké sú možnosti

pozicky pre dlznikov

Ste zadlžení, ale z nejakého dôvodu si potrebujete požičať ďalšie peniaze? Vďaka registru dlžníkov, kde ste v takom prípade vedení, vám každá banková inštitúcia žiadosť o pôžičku okamžite zmetie zo stola. Stále vám však ostávajú pôžičky pre dlžníkov, ktoré ponúkajú predovšetkým nebankové spoločnosti.

Tie od svojich klientov nepožadujú doloženie príjmov a vyhýbajú sa zvyčajne tiež práve nahliadnutiu do registra dlžníkov. Poďme sa pozrieť na to, aké sú vaše možnosti na získanie potrebných financií.

Informácie z registra dlžníkov sú často veľmi dôležitým aspektom a rozhodujúcim kritériom pre získanie úveru. Banky spravidla zohľadňujú výsledky registrov SRBI, SOLUS a CRI. Často navyše skúmajú tzv. interné skóre, ktoré tvoria informácie o veku alebo napríklad bydlisku klienta.


Obsah článku


Ako sa dostať z registra dlžníkov

Áno, presne tak. Prvou a najlepšou možnosťou pre vás je dostať sa z registra dlžníkov. Je to však zároveň najzdĺhavejšia cesta a preto treba byť veľmi trpezlivý. Táto možnosť samozrejme nie je riešením situácie pre ľudí, ktorí potrebujú peniaze na vyplatenie exekúcie, dlhu alebo na opravu auta či domáceho spotrebiča.

Proces odstránenia záznamu z registra dlžníkov sa líši v každom registri. Podstata však ostáva zachovaná a ide samozrejme len o jedno – splatiť svoje ostávajúce dlhy a následne požiadať o odstránenie záznamu. To však môže v niektorých prípadoch trvať aj niekoľko rokov (pri SOLUSe v niektorých prípadoch až 3 roky).

Pôžičky bez registra

Záznam v registri dlžníkov ešte nemusí byť dôvodom na to, aby vám nebola poskytnutá požadovaná pôžička. V tomto smere totiž môžu aj dlžníci získať požadovanú sumu a to u celého radu nebankových poskytovateľov.

Práve oni sa snažia ponúknuť všetkým ľuďom vo finančnej tiesni možnosť, ako ju riešiť. Pôžička pre dlžníkov bez registra je preto druhou možnosťou pre každého, kto mal v minulosti problémy so splácaním, ale chce dostať druhú šancu.

Rýchlosť a bez kontroly registra

V čom sa tento typ pôžičky líši od ostatných je hlavne v tom, že počas samotného schvaľovacieho procesu nie je nahliadané do registrov. Získate tak možnosť všetko napraviť a ukázať, že prvotné zaváhanie bol len omyl.

To však skutočne mohol byť, pretože do registrov sa dá dostať napríklad aj za neskoro zaplatenú faktúru od vášho mobilného operátora.

Pôžička bez registra je pre vás ako žiadateľa výhodná tiež v tom, že všetko prebehne skutočne maximálne rýchlo a bezproblémovo.

V mnohých prípadoch nie je problém vybaviť všetko z pohodlia domova, vďaka čomu je rýchla pôžička pre dlžníkov možnosťou, ako nestrácať čas na pobočkách bánk alebo nebankových spoločností. Ak sa budeme držať v segmente nižších súm, v priebehu niekoľkých minút vám môžu peniaze pristáť na účte.

Výhody pôžičky bez registra

Hlavné výhody pôžičky sú:

 • môžete si požičať aj keď ste zadlžený
 • pri nízkych sumách nie je potrebné ručiť majetkom
 • žiadosť o pôžičku je spracovaná takmer ihneď
 • ak je žiadosť schválená, peniaze máte okamžite k dispozícii
 • môžete mať zápis v registri dlžníkov

Výhody treba vždy zvážiť.

Nevýhody pôžičky bez registra

Nevýhody pôžičky sú:

 • vyšší úrok ako v bankách
 • splátky zvyčajne bez možnosti odkladu
 • v prípade nedodržania termínu splátky hrozia vysoké sankcie

Nevýhody dokážu značne ovplyvniť samotné rozhodnutie.

Kde je možné požiadať o takúto pôžičku?

Pôžičky pre dlžníkov si získali obľubu pre svoju pomerne ľahkú dostupnosť a rýchle vybavenie. Počítajte však aj s tým, že ak ste zapísaný v registri dlžníkov, vašu žiadosť o pôžičku môžu zamietnuť aj niektoré nebankové spoločnosti.

Pôžička Do24hodin.sk

Táto pôžička je ponúkaná:

 • do výšky 6 000 eur
 • vhodná aj pre nezamestnaných, mamičky na materskej dovolenke a ľudí na dôchodku

Do24hodin.sk je nebankovka, kde si pri zázname v registri požičiate hlavne nižšie sumy. O pôžičku požiadate cez online formulár.

Výhodou pôžičky je rýchle schválenie a peniaze budú pripísané na váš účet do 24 hodín. Podmienkou pre získanie pôžičky je predloženie potvrdenia o pravidlenom príjme, či už je to mzda zo zamestnania, rodičovský príspevok alebo dôchodok.

Pôžička od súkromnej osoby na zmenku

Riešenie pre ľudí, ktorí majú problém dokladovať svoj príjem, majú záznam v registri a potrebujú peniaze rýchlo a bez komplikácii.

Vybavenie takejto pôžičky je bez akejkoľvek byrokracie. Nikto si nebude overovať vašu bonitu a okrem dokladov totožnosti nepotrebujete nič. Dokladom o pôžičke je spomínaná zmenka, čiže cenný papier, na základe ktorého si investor nárokuje na vrátenie požičanej sumy.

UPOZORNENIE: Táto pôžička je vysoko riziková. Investora si dobre preverte, prečítajte si zmenku a špecifikáciu podmienok. Podpisujte vždy iba jednu zmenku, pretože každá ďalšia (aj keď to investori radi hrajú na “kópiu”) je ďalšia pôžička, ktorú budete musieť splatiť.

Dlžníci, ktorý svoje záväzky platia

Dostávate sa do situácie, kedy si finančné záväzky poctivo platíte, no potrebujete malý obnos peňazí do výplaty či na úhradu akútneho problému?

Je pravda, že v banke by ste nepochodili, preto vám ostáva možnosť požiadať o pôžičku v nebankovke.

Pôžičkomat

Pôžičkomat ponúka:

 • pôžička vo výške od 50 € do 500 €
 • pre verných klientov až do 1 500 €
 • doba splatnosti od 7 do 31 dní

Pôžičkomat je riešenie, kedy vám chýba pár desiatok eur a na úhradu neočakávanej situácie a peniaze potrebujete naozaj rýchlo. Pôžičku vybavíte cez internet. Stačí vyplniť formulár, byť starší ako 18 rokov a musíte byť občanom Slovenskej republiky.

Nemôžete byť v omeškaní splácania úverov v iných bankách alebo nebankoviek a mať stály príjem.

Pôžičkomat je známy rýchlych schvaľovacím procesom a peniaze na účte môžete mať v priebehu toho istého dňa. O pôžičku si môžu žiadať študenti aj seniori, mamičky na materskej dovolenke alebo ľudia, ktorí sú na invalidnom dôchodku.

Prečo zvoliť požičky pre dlžníkov bez registra?

Určite nie je nič stratené, aj keď sú na vašom bankovom účte červené čísla. Vykľučkovať zo situácie, kedy vám nechce nikto požičať a nachádzate sa v registri dlžníkov je možné. Najlepším a zároveň najťažším spôsobom je dostať sa z registra dlžníkov.

Hneď potom však nasleduje oveľa rýchlejšia možnosť – pôžičky pre dlžníkov bez registra, ktoré sú však väčšinou s vyšším úrokom či s vyššími poplatkami za predĺženie splatnosti.

Samozrejme existuje ešte jedna možnosť, ktorú sme však v článku zámerne ešte nespomínali. Jedná sa o pôžičky od súkromných osôb, ktorých je v novinách či internetových inzerátoch neúrekom.

Inzerciu bankových i nebankových pôžičiek prinášame aj my v sekcii Bezplatná inzercia. Pridané inzeráty schvaľujeme manuálne, aby sme udržali vyššiu kvalitu poskytovateľov.

Avšak treba byť nanajvýš opatrný, pretože s počtom ponúk sa zvýšil aj počet podvodníkov, ktorí sa snažia vydrankať od ľudí rôzne poplatky. Ak pôžička od súkromnej osoby, tak len od takej, ktorú poznáte osobne alebo si môžete riadne overiť jej históriu. V každom prípade – nikdy neplaťte žiadne poplatky predom.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang