Pôžičky pred výplatou – porovnanie, recenzia

pozicka pred vyplatou

Z času na čas sa vyskytnú okolnosti, ktoré spôsobia menšie či väčšie finančné ťažkosti. Ak nemáte vytvorenú finančnú rezervu, tak sa razom môže stať, že sa pred výplatou ocitnete úplne bez peňazí. Čo vtedy robiť?


Obsah článku


Jednoduché riešenie daného problému prinášajú tzv. pôžičky pred výplatou, ktoré na Slovensku poskytujú viaceré spoločnosti. Pozrite sa spolu s nami, aké podmienky a úrokové sadzby majú pre vás nachystané.

Aká sú vlastne pôžičky pred výplatou?

Pôžičky pred výplatou nie sú samostatným druhom úverových produktov. Jedná sa o klasické bankové alebo nebankové úvery, ktoré však majú vo svojej podstate spoločné nasledujúce:

  • Rýchle vybavenie – peniaze potrebujete predsa hneď, nie o týždeň alebo dva, kedy už budete mať výplatu na svojom účte.
  • Online žiadosť – väčšina z nich sa dá vybaviť aj bez osobného stretnutia na pobočke danej spoločnosti.
  • Splniteľné podmienky – ak máte príjem, tak pôžičku získate takmer v každej finančnej inštitúcii vďaka jednoduchým a splniteľným podmienkam.
  • Nastaviteľná splatnosť – pôžičky pred výplatou môžu byť aj krátkodobé. Vy tak nemusíte mať dlh ešte niekoľko mesiacov či rokov.
  • Výška pôžičky – najčastejšie od 25 do 350 €, no väčšie úvery až do výšky 5 000 €.

V podstate by sme za predchodcov týchto úverov mohli označiť tzv. SMS pôžičky, resp. fínske pôžičky. Keď sme si už načrtli základné vlastnosti, tak sa rovno pusťme do toho.

Krátkodobé pôžičky pred výplatou

1. Pôžičkomat – Rýchla pôžička do 24 hodín

Nebanková spoločnosť Pôžičkomat má vo svojej ponuke online pôžičku, ktorá sa tá smelo použiť ako pôžička pred výplatou. Je totiž poskytovaná už do niekoľkých minút od odoslania žiadosti a telefonického overenia.

Noví klienti môžu získať prvú pôžičku zadarmo a bez poplatku za poskytnutie, maximálne však do výšky 95 €. Neskôr, pri opakovaných žiadostiach je možné získať peniaze až do celkovej výšky 900 €. Jedná sa o typickú pôžičku pred výplatou, keďže jej splatnosť je nastaviteľná od 5 do 31 dní.

Úroková sadzba bohužiaľ nie je úplne jasná, keďže nebanková spoločnosť Pôžičkomat poskytuje pôžičky skôr za poplatok (niekedy aj desiatky euro), ktorý razantným spôsobom zvyšuje RPMN rovnako ako aj kratšia splatnosť.

Základné informácie o Pôžičkomat pôžičke:

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
25–900 €5–31 dníod 34,30 %

2. Ferratum Bank – Online pôžičky do 700 €

Zahraničná finančná inštitúcia Ferratum Bank je priekopníkom v poskytovaní malých krátkodobých pôžičiek na Slovensku. Ako prvá začala v našich končinách poskytovať SMS pôžičky, fínske pôžičky a tiež aj mikropôžičky.

V súčasnosti poskytuje 2 typy online pôžičiek, ktoré môžeme považovať aj za skvelé pôžičky pred výplatou. Prvá z nich je poskytovaná do výšky 350 € s dobou splatnosti 7–30 dní, pričom druhá až do výšky 700 € a splatnosť je v rozmedzí 2–12 mesiacov.

Online pôžička Ferratum podobne ako tá od Pôžičkomatu neprezradí výšku úrokovej sadzby celkom presne. Musíte sa skôr zamerať na celkovú odplatu veriteľovi, ktorú uvidíte prostredníctvom kalkulačky alebo na výšku RPMN.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
30–350 €7–30 dníod 0,00 %
200–700 €2–12 mesiacovod 37,55 %

3. SMSCREDITS – Pôžička cez SMS aj online

V poradí tretím poskytovateľom je SMSCREDITS a ľuďom vo finančnej tiesni prináša veľmi obdobné podmienky ako už vymenované nebankové spoločnosti vyššie. Azda hlavným rozdielom je, že SMSCREDITS dlhé obdobie poskytovala len SMS pôžičky. Dnes už môžete o peniaze požiadať aj online.

A o koľko? Minimálna výška pôžičky je 20 € a maximálna zasa 350 €. Je to typická pôžička pred výplatou, keďže aj doba splatnosti je extrémne krátka 5–15 dní. Pred požiadaním o úver si teda musíte byť istý tým, že peniaze budete môcť vrátiť v stanovenom čase. Ináč sa nevyhnete sankčným poplatkom alebo prípadným drahším poplatkom za predĺženie splatnosti.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
20–350 €5–15 dní

4. Provident – Pôžička bez ručiteľa

Posledná pôžička pred výplatou, ktorú sme si dovolili zaradiť medzi krátkodobé úvery, je pôžička od spoločnosti Provident. Možno trocha netypicky, ale na našom zozname jednoducho nesmie chýbať.

Prostredníctvom nej je totiž možné získať až 2 300 € na čokoľvek a bez nutnosti mať ručiteľa. Doba splatnosti je 3, 15 alebo 22 mesiacov, respektíve 60 až 100 týždňov. Zaujímavosťou je, že peniaze môžete čerpať na váš bankový účet, ale taktiež aj prostredníctvom platobnej karty.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
60–2 300 €3–22 mesiacovod 57,17 %od 23,5 %

Väčšie pôžičky pred výplatou

Cetelem – Pôžička na čokoľvek

Jedna z popredných nebankových spoločností, Cetelem, prináša dva typy pôžičiek, ktoré sa skvelo hodia aj pred výplatou. Ide o úverový produkt Expresná pôžička a druhý produkt je Pôžička na čokoľvek.

Expresná pôžička Cetelem

Menšia suma za slušné podmienky. Tak prezentuje Expresnú pôžičku na svojej webovej stránke Cetelem. Prostredníctvom nej môže klient získať od 500 do 2 000 €, takže peniaze z nej môže využiť nielen pred jednou výplatou, ale rovno aj pred dvoma. Spláca sa 6–48 mesiacov s úrokovou sadzbou od 18,90 % p.a.

Pôžička na čokoľvek Cetelem

Ak by vám ani to nestačilo alebo ak chcete pôžičku s výhodnejším úrokom, tak je pre vás pripravená aj Pôžička na čokoľvek do výšky 25 000 €. Vďaka rýchlemu vybaveniu a systémovému predschváleniu žiadosti ju stihnete vybaviť už za 3 pracovné dni. Tešiť sa môžete na úrokovú sadzbu už od 8,90 % p.a.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
500–2 000 €6–48 mesiacovod 20,63 %od 18,90 %
2 000–25 000 €6–120 mesiacovod 9,27 %od 8,90 %

Quatro pôžička

Na Slovensku je firma Quatro známa skôr splátkovým predajom, no v posledných rokoch okrem toho ponúka už aj rýchle pôžičky do výšky 5 000 €. Vybaviť si ju môžete na pobočkách s názvom Quatro Finančný Dom, ale najnovšie aj online.

Aj keď úroková sadzba (pri optimálnych parametroch od 13,92 % p.a.) nie je príliš lákavá, tak stále ide o pomerne seriózny a transparentný úver. Podmienky pôžičky sú tiež veľmi prijateľné a ak ste zamestnaný, tak pôžičku v prípade núdze pred výplatou ľahko získate aj do niekoľkých hodín.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
600–5 000 €12–60 mesiacovod 24,97 %od 13,92 %

Profi Credit – Spotrebiteľský úver

Ďalšia z radu nebankoviek, spoločnosť Profi Credit, sa tiež špecializuje na pôžičky do 24 hodín, ktoré sú určené na riešenie akýchkoľvek nečakaných situácii.

Pôžička je ľahko dostupná najmä pre ľudí s trvalým zamestnaním, ale požiadať o ňu môžu aj živnostníci či drobní podnikatelia. A aké parametre Spotrebiteľský úver od Profi Credit ponúka? Výška úveru je už od 300 € až do 3 000 € pri dobe splatnosti 18–42 mesiacov.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
300–3 000 €18–42 mesiacovod 29,95 %od 19,20 %

Tesco – Hotovostná pôžička

Supermarket, ktorý sa nachádza nielen na Slovensku, ale aj po celej Európe v každom väčšom meste snáď netreba predstavovať. Predstavíme vám však pôžičku z Tesco Finančných služieb, ktorá predstavuje zaujímavé riešenie ako pôžička pred výplatou.

Z kampane Tesco pôžičky ste možno zachytili fakt, že spoločnosť vám garantuje nižší úrok ako je bankový priemer. Zaujímavé však?

Tzv. Hotovostná pôžička je v tejto chvíli veľmi lákavým a výhodným úverom. Získať môžete od 800 do 5 000 € s tým, že počet splátok si môžete nastaviť až na 84 mesiacov. Úroková sadzba pre klienta s priemernou bonitou (musí byť zamestnaný) sa pohybuje okolo 15,70 % p.a.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
800–5 000 €12–84 mesiacovod 17,00 %od 15,70 %

VÚB – Online pôžička

A je to tu. V našom zozname sa ocitá prvá banka, keďže väčšina slovenských bánk rýchle pôžičky pred výplatou neposkytuje. Výnimkou sú 2 banky – VÚB a ZUNO, ktoré poskytujú aj rýchle online pôžičky.

Online pôžička od VÚB je poskytovaná v maximálnej výške 10 000 € pre každého, kto splní základné podmienky (zamestnanie, 18 rokov, bez registra) na maximálne 96 mesiacov. Milo prekvapení budete aj z úrokovej sadzby, ktorá sa začína už na 9,9 % p.a.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
1 000–10 000 €13–108 mesiacovod 12,92 %od 9,90 %

ZUNO – Online Pôžička

To najlepšie z hľadiska úrokovej sadzby sme si nechali na samotný záver. ZUNO je typickým príkladom modernej online banky a jej pobočky by ste na Slovensku hľadali len márne. Keďže šetrí nemalé peniaze (platy zamestnancov, náklady na prevádzky), tak si môže dovoliť poskytnúť pre klientov výhodnejšie podmienky pri svojich úverových produktoch.

Online Pôžička od ZUNO banky síce nie je typická pôžička pred výplatou, ale nič to nemení na tom, že vďaka rýchlemu vybaveniu ju môžete čerpať takmer okamžite. Podmienky získania pôžičky sú podobné ako pri pôžičke od VÚB, no musíte myslieť na jednu dôležitú vec. Tou je fakt, že si musíte založiť bankový účet, čo istý čas trvá (väčšinou približne 3–5 dní).

Na menšie zdržanie však zabudnete pri pohľade na úverovú zmluvu. Pri pôžičke 500–20 000 € na 6–72 mesiacov môžete totiž získať úrokovú sadzbu už od 6,90 % p.a.

Výška pôžičkySplatnosťRPMNÚroková sadzba
500–20 000 €6–72 mesiacovod 8,70 %od 6,90 %

Pôžičky na splátky – porovnanie úrokov

PoskytovateľNázov produktuÚroková sadzba*
PôžičkomatRýchla pôžička do 24 hodín
Ferratum BankOnline pôžičkaod 32,49 % p.a.
SMSCREDITSRýchla online pôžička
ProvidentPôžička bez ručiteľaod 23,50 % p.a.
CetelemPôžička na čokoľvekod 8,90 % p.a.
QuatroQuatro pôžičkaod 13,92 % p.a.
Profi CreditSpotrebiteľský úverod 19,20 % p.a.
TescoHotovostná pôžičkaod 15,70 % p.a.
VÚBOnline pôžičkaod 9,90 % p.a.
ZUNO bankaOnline Pôžičkaod 6,90 % p.a.

*úroková sadzba ku dňu 16. 1. 2016

Bohužiaľ pri pôžičke od spoločnosti Pôžičkomat a SMSCREDITS sa nedá úroková sadzba jasne stanoviť. Dané spoločnosti si totiž účtujú odplatu vo forme poplatkov, ktorá sa do úrokovej sadzby nezarátava.

Za spomenutie stojí, že ako skvelá pôžička pred výplatou môže poslúžiť Pôžičkomat pôžička s Ferratum pôžičkou, keďže pre nových klientov je do určitej výšky úplne zadarmo a bez poplatku za poskytnutie.

Na záver už len ostáva dodať, že ak ste sa ocitli pred výplatou v ťaživej situácii, tak sa určite so žiadosťou neponáhľajte. Porovnajte všetky dostupné pôžičky nielen na základe úrokovej sadzby, ale aj na základe podmienok, ktoré musíte spĺňať resp. v budúcnosti dodržiavať.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang