Toppôžička – rýchla pôžička ihneď

Mnohí ľudia majú problém spĺňať bankami nastavené kritériá, kvôli čomu im pôžičky nie sú odsúhlasené. Práve tu vzniká priestor pre nebankové subjekty. Tento článok vysvetlí činnosť portálu toppozicka.sk a oboznámi Vás s postupom pre získanie tej najlepšej pôžičky.


Obsah článku


Na slovenskom trhu je dostatočné množstvo spoločností, ktoré od Vás nebudú nikdy žiadať žiadne peniaze vopred, nastavia Vám transparentnú zmluvu bez „zamlčaných chytákov“ a v prípade problémov so splácaním Vám vyjdú v ústrety napríklad predĺžením doby splatnosti, odpustenia splátky a podobne. V tomto článku sa pozrieme na jedného takéhoto poskytovateľa pôžičiek.

Poskytovatelia pôžičiek

Pokiaľ ste s niekedy zaujímali o získanie pôžičky, pravdepodobne ste pri hľadaní na internete narazili na nepreberné množstvo rôznych poskytovateľov.

 • Po prvé to boli banky, ktorých je v súčasnosti na Slovensku veľa a stále vznikajú ďalšie, najmä tie internetové, ktoré nemajú kamenné pobočky.
 • Po druhé ste mali možnosť vidieť stovky nebankových poskytovateľov pôžičiek. Sú to súkromné firmy, ktoré disponujú potrebným kapitálom, vďaka čomu sú schopné požičať Vám potrebnú sumu. Vo všeobecnosti sa ich pôžičky od bánk odlišujú síce vyšším úrokom, avšak často menej prísnymi podmienkami pre získanie peňazí.
 • Po tretie ste pri hľadaní mohli naraziť na rôzne fyzické osoby, ktoré sa objavujú v drobnej inzercii, prípadne svoje služby ponúkajú v rôznych diskusiách a každopádne sa nesnažia byť „až tak“ viditeľní pre prípadných zákazníkov.

Neradi by sme poškodzovali niekoho meno, ale reálne skúsenosti, bohužiaľ, často dokazujú, že tieto „nenápadné“ súkromné osoby sú často podvodníkmi, ktorí od Vás zoberú poplatky predom alebo províziu a ďalej s Vami nekomunikujú, prípadne komunikujú až priveľmi a to v prípade, že nie ste ochotní akceptovať ich úžernícke praktiky.

Ak Vás niekto osloví s podozrivo výhodnou ponukou, pričom nie je zamestnancom niektorej väčšej spoločnosti, radšej tieto snahy ignorujte a nepremýšľajte nad nimi.

Pôžička podľa „vášho scenára“

Na začiatok si musíme objasniť skutočnosti. Poskytovateľom pôžičiek nie je priamo stránka toppozicka.sk ani jeho prevádzkovateľ  – žilinská firma Hyperia, s.r.o.

Webstránka toppozicka.sk funguje ako akýsi „filter“, ktorý žiadateľovi o pôžičku ponúka priestor pre nastavenie vlastných predstáv o nej. Stránka združuje viacerých najznámejších nebankových poskytovateľov pôžičiek. 

Vyhýba sa spolupráci s neoverenými, na trhu novými a drobnými spoločnosťami, prípadne spoločnosťami, ktoré nie sú finančne dostatočne zaistené na to, aby dokázali pokryť zvýšený dopyt ľudí o pôžičku. Vyberá iba firmy, ktoré sú na Slovensku dlhodobo známe a za roky svojho pôsobenia si získali dôveru zákazníkov.

Menovite sa jedná napríklad o pôžičky od spoločnosti Profi Credit, Provident a mnohé ďalšie. Toppôžička však pre klientov vyhľadáva stále nových a nových bezpečných a serióznych poskytovateľov.

Postup vyhľadania pôžičky

Postup vyhľadania pôžičky je jednoduchý:

 • Na stránke porovnavajte.sk v sekcii online žiadosť vyplníte veľmi stručný formulár s Vašimi kontaktnými údajmi.
 • Vaša požiadavka sa tým dostala do databázy, kde je viditeľná pre všetkých zúčastnených poskytovateľov.
 • V priebehu niekoľkých minút od odoslania žiadosti sa s Vami spojí zástupca spoločnosti, ktorá Vám ponúkne čo najvýhodnejšiu ponuku. Žiadosť je nezáväzná a záleží iba na Vašom uvážení, ako a na ktorú ponuku zareagujete. Pokiaľ nebudete s ponukou niektorého poskytovateľa súhlasiť, osloví Vás ďalší.
 • V prípade, že Vás niektorá z ponúk zaujme, a zároveň Vám bude odsúhlasená, peniaze budú odoslané na Váš bankový účet. Úverová zmluva Vám bude zaslaná dodatočne poštou. Podpísanú ju zašlete späť na adresu sídla konkrétneho poskytovateľa.

Pripravte sa na to, že si Vás spoločnosti „preklepnú“ v registroch dlžníkov (z toho dôvodu uvádzate aj svoje rodné číslo). Pokiaľ máte záznam v registri, nezúfajte, stále máte možnosť získať peniaze!

Práve v tomto spočíva jednoduchosť celého systému. Jedna spoločnosť môže Vašu žiadosť zamietnuť, druhá Vám, naopak, vyjde v ústrety. Vždy sa totiž nájde niekto, kto Vám požičia a to aj bez ohľadu na Vašu splátkovú minulosť.

Všeobecné parametre pôžičiek

Je samozrejmé, že každá zo zúčastnených spoločností ma odlišné parametre svojej pôžičky. Existujú ale isté zovšeobecňujúce parametre, s ktorými môžete počítať:

 • peniaze od 100 € do 5 000 €
 • doba splatnosti 1 až 7 rokov v mesačných splátkach
 • bez poplatkov vopred
 • bez dokazovania účelu
 • vždy najvýhodnejšie podmienky
 • vždy najnižší možný úrok
 • pôžička šitá na mieru pre každého
 • bez zbytočnej administratívy

Oslovia Vás iba tí poskytovatelia, ktorých ponuka sa bude najviac približovať Vaším predstavám.

Upozornenie

Väčšina z poskytovateľov sa bude informovať aj o výške Vášho príjmu. Ak máte nižšie príjmy, vzniká predpoklad, že vám nebude odsúhlasená napríklad najvyššia možná suma. Vždy Vám však bude ponúknutá primerane vysoká pôžička, ktorú na základe Vášho posúdenia budete schopní splácať.

Práve toto je veľká výhoda, pretože je krytý poskytovateľ, ktorý tak získava istotu, že peniaze splatíte a hlavne ste vo väčšom bezpečí Vy ako klient, pretože sa nestane, že by ste odrazu museli splácať toľko peňazí, ktoré by ste splatiť nedokázali.

Splácanie pôžičky

Pôžičku začínate splácať hneď nasledujúci mesiac od jej pripísania na Váš účet. Rôzne doplnkové služby ako predĺženie doby splatnosti, predčasné splatenie pôžičky, odpustenie splátky, zmena výšky splátky a podobne už závisia od konkrétneho poskytovateľa, s ktorým uzatvoríte zmluvu.

Ako sme písali, portál združuje iba seriózne spoločnosti, na základe čoho sa nemusíte obávať, že by došlo k problémom pri komunikácii s nimi. Každá z nich ponúka aj osobné stretnutia s úverovým špecialistom, ktorý je vždy ochotný poradiť a pomôcť pri riešení problému.

Naše hodnotenie

Princíp a fungovanie stránky toppozicka.sk hodnotíme veľmi kladne a nespozorovali sme nijaké nevýhody. Ako zákazník sa nemusíte spoliehať na jednu konkrétnu ponuku ani na nepreberné množstvá neprehľadných ponúk.

Iba Vy ste totiž ten, kto nastavuje a odsúhlasuje všetky ponuky. Vyplnenie nezáväzného formulára Vám zaberie minútu a ďalej máte istotu v tom, že sa na Vás obráti spoločnosť, ktorá bude najpresnejšie spĺňať Vaše požiadavky.

V prípade záujmu odporúčame navštíviť aj veľmi podobnú stránku do24hodin.sk, ktorá sa zaoberá rovnakou činnosťou. Nie je vylúčené, že spolupracuje aj s inými poskytovateľmi, vďaka čomu sa celkový počet zúčastnených firiem ešte viac rozširuje.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang