Hotovostné pôžičky – spoľahliví poskytovatelia

Človek sa v dnešnej dobe môže ocitnúť v ťažkej finančnej situácii úplne nečakane zo dňa na deň. Pokazená práčka, auto alebo potrebuje dieťa peniaze na výlet či lyžiarsky výcvik? Nie každý si môže vybaviť spotrebný úver v banke a rovnako tak nie všetkým vyhovujú podmienky a rýchlosť vybavenia klasického úveru.


Obsah článku


Ak niekto nechce obťažovať svojich známych a pritom potrebuje peniaze čo najskôr, tak stoja za úvahu spoločnosti poskytujúce hotovostné pôžičky

Hotovostná pôžička slúži vo väčšine prípadov pre ľudí, ktorí majú záujem o menšie sumy peňazí. Tie je možno získať spravidla veľmi rýchlo, bez ručiteľa a na akýkoľvek účel. V podstate ide o pôžičky ihneď k dispozícii po podpísaní úverovej zmluvy.

Home Credit

Spoločnosť Home Credit prináša pôžičku, ktorá sa doslova volá Pôžička na kartu. Ide o úver na čokoľvek od 400 € až do výšky 6 000 €, ktorý je možné do mesiaca zrušiť. Ak si to klient rozmyslí, do jedného mesiaca od podpisu zmluvy môže pôžičku zadarmo splatiť.

Pri pôžičke je možné si raz do roka odložiť splátku. Splatnosť pôžičky sa pohybuje od 36 do 84 mesiacov a možno si ju pohodlne nastaviť rovnako ako výšku splátky podľa svojich možností.

S úrokovou sadzbou je to o niečo komplikovanejšie a nedá sa určiť presný úrok či RPMN. Uvedieme však reprezentatívny príklad. Ak si požičiame sumu 1 600 € na obdobie 84 mesiacov, tak výška mesačnej splátky bude 35 eur. Úrok by v tomto prípade bol 19,45 % a RPMN 21,28 %.

Výhody hotovostnej pôžičky Home Credit:

 • pôžička na čokoľvek bez dokladovania
 • výška až do 6 000 €
 • 3 spôsoby vybavenia (online, cez telefón a na pobočke)
 • je možný odklad splátok
 • možnosť zvoliť si spôsob splácania
 • možnosť splatenia do 1 mesiaca zadarmo

Nevýhodou môže byť vyšší úrok ako v banke.

Tesco

Tesco už dávno nie je len supermarketom na nákup potravín a tovarov. V posledných rokoch sa tento reťazec zameral aj na ponúkanie služieb v oblasti mobilnej komunikácie a finančných produktov. Tesco má v svojej ponuke populárnu hotovostnú pôžičku od sumy 800 € až do výšky 16 000 €. K pôžičke ponúka úrokovú sadzbu 9,99 % a ako uvádza na svojej oficiálnej stránke – tak pre každého.

Splácať pôžičku môže klient maximálne 84 mesiacov a Tesco ho za každú splátku odmení 30 bodmi Clubcard. Hotovostná Tesco pôžička prináša pre klientov pomerne prijateľné podmienky, veď napríklad za predčasné splatenie neplatí žiaden poplatok.

Podobne neplatí ani poplatok za vybavenie či vedenie. Výplata hotovostnej pôžičky prebieha buď prevodom na účet alebo aj poštovou poukážkou. Ak niekoho ponuka o pôžičku zaujala, môže navštíviť stánok Tesco Finančné služby, kde s predajcom uzatvorí zmluvu.

Výhody Tesco pôžičky:

 • nízky úrok 9,99%
 • výška pôžičky až do 16 000€
 • pôžička bez poplatkov
 • odmeny v podobe bodov na vašu Clubcard

Nevýhodou Tesco pôžičky môže byť vyšší dôraz na bonitu klienta a možná byrokracia a nutnosť dokladovať príjem i výpis z účtu.

Poštová banka

Ani Slovenská pošta nezostala len pri doručovaní zásielok a listov. Už niekoľko rokov môžeme využívať finančné služby Poštovej banky, ktorá si vďaka svojej dostupnosti získala mnohých klientov. V jej ponuke nájdeme produkt Dobrá pôžička, ktorý sa poskytuje od 300 € až do výšky 30 000 €

Úroková sadzba je rôzna, no pri najoptimálnejších podmienkach môžeme získať úrok už od 7,5 % (maximálne však 20,3 %).

Veľmi kladne hodnotíme podmienky, ktoré sprevádzajú získanie hotovostnej pôžičky. Ďalej si tiež automaticky môžeme úver výhodne poistiť, nastaviť nízku splátku už od 13 € mesačne alebo požiadať o bezplatný odklad splátok až na 6 mesiacov.

Výhody Dobrej pôžičky:

 • výška úveru od 300 € do 30 000 €
 • bez poplatku za poskytnutie úveru
 • pôžička na čokoľvek
 • doba splatnosti od 1 do 8 rokov
 • bez spolužiadateľa
 • bez potvrdenia o príjme

Nevýhodami pôžičky od Poštovej banky je pri nižších sumách vyšší úrok a pri vyššej sume je často potrebné založiť nehnuteľnosťou.

Quatro

Kto by nepoznal Quatro, ktoré na Slovensku ako jedna z prvých spoločností umožnila nákup na splátky? Quatro pôžička patrí medzi ďalšie overené i spoľahlivé hotovostné pôžičky. Získať nielen na nákup tovaru, ale aj na rekonštrukciu či rodinnú dovolenku môžete 600 € až 10 000 € pri splatnosti 12 – 120 mesiacov.

Quatro pôžičky sľubujú rýchlejšie vybavenie, podľa informácii aj do 24 hodín. Nižších nárokov na bonitu. Samozrejme, pôžičku nemajú šancu získať nezamestnaní a ľudia, ktorí nemôžu zdokladovať svoj príjem. Úroková sadzba sa o niečo zníži, ak vezmeme do úvahy 5 % vrátenie z každého nákupu.

Príklad pôžičky: Pri výške pôžičky 5 000 € na 120 mesiacov je úroková sadzba 18,72% p.a., výška mesačnej splátky 87,79 € Celkovo zaplatíme 10 534,80 € a RPMN je 18,72 %.

Výhody Quatro pôžičky:

 • rýchle a pohodlné vybavenie
 • 5% z nákupu naspäť zákazníkovi
 • pôžička na čokoľvek

Nevýhodami sú vysoký úrok v porovnaní s konkurenciou a vysoká miera byrokracie.

Oplatí sa hotovostná pôžička?

Predtým, než sa niekto rozhodne pre hotovostnú pôžičku, by si predsa len mal skúsiť zistiť dostupnosť iných, lacnejších alternatív. Banky sú v súčasnosti oveľa prístupnejšie v poskytovaní spotrebných úverov.

Ak má človek pravidelný príjem, má šancu získať hotovostný spotrebný úver bez nutnosti preukazovania použitia peňazí. Úroky takýchto úverov sa dnes pohybujú v prijateľnejších úrokových hladinách.

Každopádne, ak niekoho banka odmietne, nezostáva mu nič iné, ako sa spoľahnúť na predstavených a skutočne overených poskytovateľov.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang