Pôžičky bez dokladovania príjmu – na koho sa obrátiť

pozicky bez dokladovania prijmu

Nie každý občan disponuje pravidelným príjmom, ktorý môže pokojne preukázať a následne dokáže získať pôžičku u ktoréhokoľvek poskytovateľa. Bankové inštitúcie sa veľmi nechcú baviť s dôchodcami alebo ženami na materskej dovolenke, nieto ešte s klientmi bez zdokladovaného príjmu.


Obsah článku


Takýchto zákazníkov hodia okamžite do jedného vreca plného nebezpečných rizík a zatvoria dvere.

„Nebankovky“ – spoločnosti poskytujúce nebankové pôžičky, sú omnoho ochotnejšie, medzi žiadateľmi nerobia až také rozdiely a nakoľko požičiavajú menšie sumy v porovnaní s bankami, niektoré vám umožnia dostať sa k peniazom aj napriek nepreukázaniu pravidelného príjmu.

Spočítať všetky možné dôvody, kvôli ktorým sa občania rozhodujú požiadať o pôžičku bez dokladovania príjmu nebude žiadny problém. V podstate existujú len tri príčiny, prečo sa žiadatelia nemajú možnosť obrátiť niekam inam.

Pokiaľ sa nájdete v jednej z týchto kategórií, pôžička bez doloženia príjmu bude pre vás nielen vhodná voľba, ale jediné dostupné riešenie, ktoré môžete skúsiť pre nadobudnutie potrebného finančného obnosu.

Odhliadnuc od neserióznych poskytovateľov sa počet možností zužuje, ale stále sa podarí vyhľadať aj zodpovedné spoločnosti. A podmienka s príjmom ešte neznamená, že sa nedohodnete aj bez príjmu, veď každá jedna žiadosť je odlišná a podľa toho sa aj schvaľuje.

Komu neostáva iná možnosť než žiadať o pôžičku bez príjmu?

1. Nezamestnaní

Nemáte prácu, oficiálne nemáte žiadne príjmy. Čo zarobíte bokom alebo dostanete ako dar nikoho nezaujíma. Takisto nepracujúci poberatelia alimentov, vyplácanie výživného sa nepovažuje za zdroj zárobkov, nech je akékoľvek vysoké.

2. Na zmluve máte uvedený nižší príjem

Pekne podvodný spôsob, ako sa vyhnúť vysokým odvodom zo strany zamestnávateľa. Strach o prácu je veľký, a tak sa radšej pracuje so zatvorenými ústami aj napriek ochudobneniu pracovníkov. Ak aj máte dostatočné zárobky na splácanie, nie sú oficiálne a ostáva iba pôžička do 5 minút bez príjmu.

3. Zháňate väčší obnos ako dokážete splácať

V tomto prípade nie je problémom nezamestnanosť či nedostatočná výplata. Skôr ide o riskovanie žiadateľa, že si požičiava viac ako je schopný zaplatiť. Prevažne sa jedná o prípady vysokých dlhov, exekúcii alebo problémov spojených so stratou bývania, kde treba peniaze okamžite.

Jedna z možností je kontokorentný účet

Vedeli ste o tom, že váš bežný účet v banke vám môže poslúžiť ako rezerva pri horších časoch? Banka často predschvaľuje určitý obnos peňazí, ktoré môžete čerpať nad rámec svojich vlastných prostriedkov. Ide teda o povolené prečerpanie prostriedkov, no aj keď to môže znieť ideálne, s kontokorentom by ste mali byť opatrný.

Úrok za čerpanie týchto peňazí je podobný tým, ktoré by ste získali od nebankovej spoločnosti. Výška povoleného prečerpania tiež závisí od vašej aktivity na bežnom účte. Ak vám už dlhšie neprišli na účet žiadne peniaze, nevykonávate žiadne operácie, pre banku budete predstavovať riziko a povolené prečerpanie nemusí schváliť.

Kto na Slovensku poskytuje pôžičky bez dokladovania príjmu?

Pôžička bez dokladovania príjmu by mala slúžiť ako preklenovacia na pokrytie nevyhnutných výdavkov. V opačnom prípade si koledujete o väčšie problémy, ktoré môžu skončiť exekučným konaním pri neschopnosti platiť svoje záväzky.

Pôžičkomat

Pôžičkomat vám zašle peniaze už do 24 hodín a k schváleniu žiadosti nepotrebuje potvrdenie o výške príjmu. Preto o ňu môžu požiadať aj študenti, či mamičky na materskej avšak k dispozícii sú aj ich pôžičky pre dôchodcov.

Pred samotným poskytnutím pôžičky vás spoločnosť vyzve, aby ste sa zaregistrovali. Jedinou podmienkou je, že nemôžete byť v omeškaní so splácaním iných úverov.

Prvýkrát si môžete požičať od 50 do 500 € s dobou splatnosti od 5 do 31 dní. Registráciou na stránke sa stávate členom vernostného programu a pri pri opakovaných pôžičkách môžete sa výška šplhá až 900 €.

TopPôžička

Flexibilná krátkodobá pôžička, ktorá vyrieši nepríjemný finančný problém. Rýchlu pôžičku využívajú ženy na materskej dovolenke, študenti aj dôchodcovia. Spoločnosť neskúma účel úveru a po vyplnení online žiadosti máte peniaze na účte do 24 hodín.

Požičiava vám do 500 €, ktoré musíte vrátiť najneskôr do 30 dní. Pri opakovanom požičaní a bezproblémovom splácaní sa ako verný klient viete dostať k zaujímavejším čiastkam.

O pôžičku stačí požiadať online vyplnením formulára, ktorý nezaberie viac ako 5 minút. Nie sú potrebné žiadne osobné stretnutia či zdĺhavé dokladovanie.

Pre koho dú pôžičky bez dokladovania príjmu?

Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu sú produkty pre každého, ale zároveň sú jedinou možnosťou pre žiadateľov, ktorí z akéhokoľvek dôvodu svoj pravidelný mesačný príjem nepredložia.

Vyššiu mieru rizika si spoločnosti poistili vyššími úrokovými sadzbami, ale aj napriek tomu sú spoľahlivé a celý proces vybavenia prebieha okamžite. Nepredkladáte účelovosť, nezahŕňajú skryté poplatky a nie sú ani zaťažené nekonečnou administratívou.

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang